Hotely, Portorož (Obalno-kraška, Slovinsko)

 1. 22 € za noc
  Očakávaná cena za:11. 5. - 12. 5.
 2. 80 € za noc
  Očakávaná cena za:4. 5. - 5. 5.
 3. 110 € za noc
  Očakávaná cena za:3. 3. - 4. 3.
 4. 82 € za noc
  Očakávaná cena za:17. 4. - 18. 4.
 5. 189 € za noc
  Očakávaná cena za:29. 2. - 1. 3.
 6. 83 € za noc
  Očakávaná cena za:9. 4. - 10. 4.
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 8. 85 € za noc
  Očakávaná cena za:5. 4. - 6. 4.
 9. 131 € za noc
  Očakávaná cena za:24. 8. - 25. 8.
  131 € za noc
  Očakávaná cena za:8. 5. - 9. 5.

Hotely, Portorož

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Portorož, Slovinsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Portorož - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Portorož ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Portorož

 • 111 € za noc
  Očakávaná cena za:29. 2. - 1. 3.
 • 146 € za noc
  Očakávaná cena za:24. 3. - 25. 3.
 • 25 € za noc
  Očakávaná cena za:4. 6. - 5. 6.
 • 118 € za noc
  Očakávaná cena za:15. 3. - 16. 3.
 • 71 € za noc
  Očakávaná cena za:18. 3. - 19. 3.
 • 113 € za noc
  Očakávaná cena za:25. 3. - 26. 3.
  67 € za noc
  Očakávaná cena za:28. 3. - 29. 3.
 • 59 € za noc
  Očakávaná cena za:27. 8. - 28. 8.

Portorož: Navštívte slovinsko-taliansky prístav ruží

Slovinsko má šťastie v nešťastí. Hoci to nie je najväčšie nešťastie na svete, stále sa to dá takto nazvať. Je síce prímorským štátom, niekto veľmi mocný – je už na vás, či to prisúdite tektonickým doskám, alebo Bohu – sa rozhodol, že do vienka dostane iba 46,6 kilometra morského pobrežia. Šťastím je, že vôbec nejaké pobrežie Jadranského mora dostalo a ešte väčším šťastím je, že toto pobrežie je naozaj veľmi pekné. Jedným z tých vyvolených miest, ktoré obmýva tá magická slaná voda, je Portorož. V preklade tento názov znamená Prístav ruží, ale neznesiteľnej romantiky sa báť nemusíte. Skôr sa tešte na to, že si tu poriadne odpočiniete. Už v 13. storočí urobili mnísi z mesta akýsi historický wellness, keď tu liečili ľudí morskou vodou a ono to naozaj fungovalo. Reuma mizla ako ranná hmla a tak tu koncom 19. storočia vznikli prvé kúpele. A čo tu nájdete dnes? Pekné pláže, kasína, oddych, hotely, spa, zmrzlinu a odrazový mostík k super výletom. Ďalšie riadky vám prezradia, čo sa stane, keď to rozmeníte na drobné.

WELLNESS, SPA A PLÁŽE V PORTOROŽI

Keby ste mali pocit, že vám toto slovinské mestečko pripomína kúsok Slovenska, je pokojne možné, že sa trochu podobá na Rajecké Teplice. Obe mestá majú približne 3000 obyvateľov, vychytené kúpeľné hotely, príjemnú atmosféru a termálne pramene. Je tu však jeden drobný rozdiel – Rajecké Teplice nemajú more. A tento drobný rozdiel zohráva veľkú rolu, pretože v Portoroži používajú na liečenie hlavne slané bahno, morskú vodu a teplé stredozemné počasie. Pýchou nielen tohto mestečka, ale celého jadranského pobrežia, bol Hotel Palace. V hoteli, ktorý bol vybudovaný v roku 1910, bolo 175 luxusných izieb. V spa ste si užívali bahenné zábaly a kúpanie v morskej vode. A dnes? Dnes sa toto miesto volá Kempinski Palace, no zo svojho pôvodného čara nič nestratilo. Grand Hotel Portorož je ďalším miestom, kde sú wellness, kúpele a oddychovanie považované za náboženstvo. Luxusný päťhviezdičkový hotel ponúka kúpanie sa v zohriatej morskej vode, vodný aerobik, masáže, vlastnú pláž a asi všetko, na čo si môžete spomenúť. Neveríte? Presvedčte sa o tom na vlastné oči.

Ako je to s plážami v tomto prímorskom letovisku? Väčšina pláží patrí k hotelom. Verejná pláž, ktorú má pre vás Portorož k dispozícii, vás poteší čistotou a jemným pieskom. Sú tu pre vás pripravené aj ležadlá a slnečníky , takže kvôli spálenej pokožke nevynecháte večernú masáž. Prístup do mora je pozvoľný a vhodný aj pre deti. Nemusíte sa báť ani pláží, ktoré na prvý pohľad vyzerajú menej prístupne kvôli skalám – sú tu pre vás pripravené rebríky. A ako to majú hotely s plážami? Niektoré sú platené, iné sú zadarmo. Napríklad pri Grand Hoteli Bernardin objavíte peknú pláž bez toho, aby ste platili za vstup. Platíte iba za prenájom slnečníkov a ležadiel. Keď máte dosť slnenia a kúpania, útočisko vám poskytnú reštaurácie či bary, ktorými je okolie pláží posiate a nájdete ich tu viac ako mušlí. Medzi tie najobľúbenejšie miesta patrí Mignon aj vďaka svojej slávnej zmrzline a koláčom. Pokojne si doprajte, neskôr to vyplávate. A kde hľadať ubytovanie? Záleží od toho, či chcete luxus, alebo rozumné ceny. Ak hľadáte luxus, nájdete tu nejeden päťhviezdičkový hotel – Kempinski Palace, Bernardin či Life Class. Veľmi príjemné prostredie za rozumnú cenu ponúka naopak hostel Panorama.

CHOĎTE NA VÝLET, ZA ŠPORTOM ALEBO ADRENALÍNOM

Portorož je typické letovisko, kde veľa histórie okrem budov hotelov, nenájdete. No približne 3 kilometre vzdialená Piran je o niečom inom. Krásne historické centrum, slovinsko-talianska architektúra, pretože obe tieto mestá boli súčasťou Benátskej republiky, mohutné hradby aj s hradom a atmosféra, ktorou sa nemôže pýšiť veľa miest. Po ceste máte možnosť naraziť na starý sklad soli Monfort. Ide o skutočne originálny zjav – obrovská industriálna budova už nie je viac skladom, ale modernou galériou. Táto kombinácia poteší každého milovníka architektúry, umenia a netradičných kombinácií. Veľkým zážitkom je návšteva prírodného parku Sečovlje Salina, ktorý svojim vzhľadom pripomína ryžové polia, no miesto ryže sa tu „pestuje“ niečo iné – soľ. Okrem prehliadky vodných polí, kde sa suší morská voda a z nej sa prirodzeným spôsobom dostáva soľ, si tu môžete pozrieť múzeum, kde sa dozviete niečo viac o tomto tradičnom spôsobe ťažby.

V Portoroži je aj obyčajné športovanie neobyčajným zážitkom. Môžete si tu zahrať tenis na kurtoch v blízkosti borovicových lesov prírodného parku Strunjan. Pobehovanie za žltou chlpatou loptičkou na antuke nie je nič pre vás? Požičajte si bicykle a spoznajte okolie vďaka cyklistickým chodníčkom, ktoré vás prevedú miestnou prírodou. Portorož, Piran a aj celá Istria má čo ponúknuť, ale pozor, neprežeňte to, nech sa na svoj penzión nevrátite ako zbitý pes, lebo nenápadné slovinské kopce môžu byť zradné. Je príliš teplo a radšej by ste robili niečo vo vode? Slovinské pobrežie je skvelé na potápanie, či už si vyberiete portorožské, alebo piranské vody, sklamaný rozhodne nebudete. Priezračné Jadranské more a kamenné útesy vám to nedovolia. Pre tých, ktorí majú radi adrenalín a žiadny z týchto športov im ho nedokáže vpumpovať do žíl, sú tu tri kasína. Ak chcete skúsiť šťastie a potešiť sa kopčekom „sladoledu“ naviac, môžete si tu zahrať všetko od blackjacku cez kocky až po ruletu.

VYCHUTNAJTE SI DOBRÉ JEDLO

Miestom, kde je jedenie povýšené na skutočný zážitok, je reštaurácia Nonna Torca. Pripravte sa však na to, že to bude úplne iné, ako ste zažili. V prvom rade si musíte rezervovať stôl. Vyhraďte si na jedlo aspoň dve hodiny, zabudnite na papierové menu a počítajte s tým, že šéfkuchár vás obslúži a prezradí vám, čo pre vás dnes pripravil. Všetko čerstvé, všetko domáce, všetko super. Gastro zážitok, ktorému by Zdeněk Pohlreich udelil 4 hviezdy, keby mal takú nálepku. Balkánska zmrzlina je považovaná za silného konkurenta tej talianskej. A kde, okrem Mignonu, dostanete do kornútu ľadové potešenie? Kaviareň Cacao urobí radosť vašim chuťovým bunkám nielen zmrzlinou, ale aj voňavou kávou a to všetko na pobreží. A keď je reč o zmrzline, každoročne sa tu koná Praznik sladoleda. Festival, na ktorom môžete ochutnať rôzne typy a príchute zmrzlín a nechýba ani program pre deti. Portorož má veľkú výhodu, že sa nikdy nemusíte báť o to, či nájdete ubytovanie. Je jedno, či je špička sezóny, alebo prebiehajú festivaly ako Festival olivového oleja, či Festival ruží a kvetov, voľnú izbu tu vždy nájdete.

Na prvý pohľad sa vám môže zdať, že Portorož je len typické letovisko, kde nemáte čo robiť a idete sa len vyvaliť na pláž. Lenže vaše svaly rozhýbe minimálne masér vo wellnesse a keď viete, čo ponúka okolie, rozhýbete ich aj vy sami. Nezáleží na tom, či ste tu na rodinnej, romantickej či bláznivej dovolenke, vždy si tu nájdete niečo, čo vás zabaví – bahenné zábaly, kasína alebo výlety na lodiach. Hoci Portorož patrí medzi maličké mestečká, zážitky, ktoré si odtiaľto odnesiete budú veľké. Veľké a dobré. Skúsite, ako chutí tento kúsok slovinského pobrežia?

Our top-rated cheap hotels in Portorož

 • 99 € za noc
  Očakávaná cena za:19. 5. - 20. 5.
 • 83 € za noc
  Očakávaná cena za:8. 5. - 9. 5.
 • 113 € za noc
  Očakávaná cena za:4. 6. - 5. 6.
 • 69 € za noc
  Očakávaná cena za:3. 3. - 4. 3.
 • 83 € za noc
  Očakávaná cena za:14. 3. - 15. 3.
 • 54 € za noc
  Očakávaná cena za:3. 5. - 4. 5.
 • 82 € za noc
  Očakávaná cena za:1. 4. - 2. 4.
 • 23 € za noc
  Očakávaná cena za:4. 5. - 5. 5.

Hotely Portorož

Zaujímať by vás mohli aj nasledujúce hotely...

Mestské časti - Portorož

Zaujímavé miesta - Portorož

Najobľúbenejšie destinácie

Ďalšie často vyhľadávané destinácie