Hotely, Dubrovník (Dubrovník, Chorvátsko)

  445 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 1. 168 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 2. 343 € za noc
  Očakávaná cena za:9/2024
  339 € za noc
  Očakávaná cena za:10/2024
 3. 245 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  282 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 4. 202 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  168 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  54 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  231 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024

Hotely, Dubrovník

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Dubrovník, Chorvátsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Dubrovník - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Dubrovník ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Dubrovník

 • 768 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 420 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  203 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 161 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 114 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 167 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 155 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  101 € za noc
  Očakávaná cena za:10/2024
 • 139 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024

Užite si Dubrovník, jeho biele pláže a nekonečný horizont

Perla na Dunaji, perla Orientu, perla Stredomoria, perla Karibiku. Miest, ktoré sa prezývajú perlami je až príliš veľa. Človek si musí myslieť, že pri takom častom výskyte začne mať perla cenu obyčajného štrku. Až do chvíle, kým nenarazí na perlu Jadranu. Pobrežie Dalmácie sa teší z toho, že ho zdobí viacero krásnych miest. No Dubrovník vyčnieva nad ostatnými a nie je to vďaka jeho vysokým historickým vežiam. Zaslúži si to mixom historickej architektúry, vône Jadranského mora, ako to už býva, skvelej kuchyne a nádherného pohľadu na oranžové škridlové strechy domov. Čo musíte vidieť v tomto romantickom mestečku?

PRIPRAVTE SA NA HUSIU KOŽU Z HISTORICKÉHO CENTRA

História v Dubrovníku dýcha hlasnejšie ako maratónsky bežec v cieli. O tom, že na vás čakajú skutočné historické skvosty, svedčí aj to, že mesto bolo založené už v 7. storočí. Mix románskej, antickej a barokovej architektúry predstavuje skvelý koktail nielen na letné večery. V každom ročnom období si tu môžete vychutnať mestské hradby, na ktorých sa natáčal úspešný seriál Games of Thrones, v ktorom sa to len tak hemží úžasnou atmosférou. Keď sa budete prechádzať po hradbách, budete vedieť, že kráčate po poriadnom kuse histórie a zároveň po svetoznámych hradbách. A pritom budete mať mesto a okolie ako na dlani, pretože hradby dosahujú aj viac ako 20 m. Dobyvatelia nemali vôbec ale vôbec ľahkú úlohu. A to je len začiatok toho, čo tu na vás čaká.

Pri mestských hradbách nájdete aj lanovku. Nie historickú, ale novú. Tá vás však zavezie za ďalším kusom histórie. Na hore Srđ nájdete pevnosť Imperial z 19. storočia. Rozprávkový výhľad – azúrové more, oranžové strechy, biele kamene a budovy, farebný orgazmus na počkanie. Imperial však nie je jedinou pevnosťou v Dubrovníku, ktorú stojí za to navštíviť. Pevnosť Lovrijenac sa hrdo čnie na vysokej skale nad morom a nad jej vchodom si prečítate, že sloboda sa nedá kúpiť ani za všetko zlato sveta. Ale výlet do perly Jadranu sa dá kúpiť, bola by škoda to nevyužiť. Okrem týchto dvoch pevností vás poteší aj Revelin. Už neslúži na odrážanie útokov nepriateľa. Slúži ako kultúrne centrum. Ostatne aj v pevnosti Lovrijenac nájdete bohatý kultúrny program – Dubrovnícky letný festival či Letá s Williamom Shakespearom a teda hlavne s jeho hrami.

Ako to v prímorských mestách býva, tak aj tu nájdete hlavnú tepnu plnú života, kaviarní, reštaurácií, turistov, miestnych, romantiky a atmosféry. Nájdete tu aj magický Kniežací palác, kostol sv. Spasiteľa, Františkánsky kláštor, Veľkú Onofrijevu fontánu či mestskú zvonicu. Vymenovať všetko, čo ponúka táto ulica, by stačilo na napísanie samostatného článku. Prejdite sa po Stradune , kochajte sa a nasávajte atmosféru, ktorá vám spríjemňuje každý krok po tejto hlavnej tepne. Nájdete tu skvelú reštauráciu Gil’s Little Bistro so skvelými steakmi a morskými plodmi. Je to kúsok Francúzska a kúsok raja na chorvátsky spôsob. Obľúbené ubytovanie v Chorvátsku predstavujú apartmány a konkrétne v Dubrovníku to je roztomilý prázdninový dom Dubčić.

AKO STRÁVIŤ VOĽNÝ ČAS?

Hoci spoznávať históriu s morským vánkom v tvári je príjemné, v prímorskom meste by bol hriech nevyskúšať pláž. Dubrovník ich ponúka neúrekom a nie len tak hocijakých. Biele okrúhle kamienky, azúrové more, zelená príroda, ktorá objíma mesto a nekonečný horizont. Jednou z najobľúbenejších pláží je Sv. Jakov , ktorý sa rozhodol vymeniť biele kamienky za piesok. No všetko ostatné platí. Ďalšou úžasnou plážou, kde si môžete zaplávať, vychutnať ľadový drink, či utiecť pred chorvátskym slnkom pod slnečník, je pláž Banje. Užasnú pláž a ubytovanie nájdete aj v hoteli Neptun, kde si užijete dostatok súkromia a romantický západ slnka. Áno, západy slnka sú na fotkách gýčové, no na vlastné oči si ich zamilujete.

Nič nie je vzrušujúcejšie, ako sa vydať v malom mestečku s úzkymi uličkami na prieskum. Kamenná dlažba pod nohami príjemne chladí, charizmatické domy vás objímajú, slaný a zároveň svieži vzduch vám dáva na známosť, že ste na dovolenke a vy len kráčate a vychutnávate si atmosféru. Môžete natrafiť na skvelé vinárne, kaviarne alebo reštaurácie. Tento región je známy svojím skvelým vínom a to si môžete vychutnať vo vínnom bare D’vino. Predstavte si najlepšie miesto, kde si môžete vychutnať lahodné víno počas teplých letných večerov. Máte? Tak presne takto to tu vyzerá. Dostali ste chuť na skvelú kuchyňu v kamennej reštaurácii? Navštívte tavernu Otto. Poteší vás krásne prostredie, pekné a chutné jedlo a super obsluha.

Trhy pri Jadranskom mori sú plné farieb, vôní, ôs, čertových rýb, kvetov, ovocia a zeleniny. Zmes, ktorá sa vám vryje navždy do pamäti. Jedným takýmto miestom, kde si vychutnáte všetko, čo pravý prímorský trh má mať, je Gunduliceva Poljana. Po nákupe a výdatných raňajkách zamierte ku vode. Kúpanie a opaľovanie teraz zameňte za niečo menej tradičné. Kajakovanie sa na mori. Úžasný zážitok a pocit slobody, ktorý zažijete, je úplne výnimočný. Len vy, pod vami priezračné more, pred vami modrý horizont a skvelý zážitok. Priezračné Jadranské more v tejto časti je ideálne aj na šnorchlovanie a potápanie. Keď bude zapadať slnko, vydajte sa na prechádzku do miestneho prístavu. Zakončite deň príjemnou a nenásilnou romantikou.

KAM ZA VÝLETMI A KULTÚROU?

Roztrúsené ostrovy a ostrovčeky ponúkajú veľa skvelých možností na výlet. Veľkým lákadlom je ostrov Lokrum. Nájdete tú miniatúrne Mŕtve more, botanickú záhradu, komplex Benediktínskych kláštorov a pokoj. Trajektom ste tu za 10 minút. Ostrov, vyhlásený za prírodnú rezerváciu, je ako stvorený na poldňový výlet a spríjemnenie si svojej dovolenky. Ďalšími z tisícov chorvátskych ostrovov, ktoré sa vám oplatí navštíviť, je trojička s názvom ostrov Elafiti. Čo tu nájdete? Malé dedinky, príjemné reštaurácie, kaviarne a pláže ako vystrihnuté z katalógu. Ďalšími ostrovmi, ktoré zahrejú vaše srdce i oči, sú Korčula, o ktorej miestni hovoria ako o zmenšenine Dubrovníka a tiež ostrov Mljet, ktorý je chorvátskym národným parkom.

História a kultúra idú ruka v ruke. Aj preto v Dubrovníku nájdete skvelé kultúrne udalosti. Festival plný filmov, divadla, hudby a tanca vám prinesú od júla do augusta Dubrovnícke letné hry. V tomto čase je lepšie si ubytovanie zarezervovať dopredu. Obľúbený Shakespearov festival sa koná v apríli. Aj v tomto období je lepšie zajednať si apartmány vopred. V septembri poteší vaše uši a chuťové poháriky Festival vína a jazzu. Mesto je vtedy plné pulzujúceho života.

Mestá s tvárou, atmosférou, ktoré majú čo rozpovedať svojim návštevníkom a zároveň im ponúknu osvieženie v mori a bohaté kultúrne vyžitie, sú zlatom. Aj keď v tomto prípade ide o perlu. Perlu Jadranu, ktorá je skvelá ako turistická destinácia, miesto spoznávania dávnych kultúr a zároveň tu nájdete aj bohaté športové vyžitie. Je jedno, či ste mladý dobrodruh, starší bádateľ, zanietený športovec, alebo unavený človek, ktorý si potrebuje oddýchnuť. Navštívte Dubrovník a spoznajte jeho krásy na vlastnej koži, očiach, chuti, vôni a dotyku. Slobodu si síce nekúpite, no výlet do tohto mesta má chuť ako sloboda.

Our top-rated cheap hotels in Dubrovník

 • 712 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  349 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 148 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 118 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Často kladené otázky o destinácii Dubrovník