Hotely, Makarská (Split, Chorvátsko)

Načítava sa

Hotely, Makarská

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Makarská, Chorvátsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

  • Makarská - hotely vždy za najlepšiu cenu
  • Makarská ponúka tiež lacné penzióny a hostely
  • Rezervujte za skvelú cenu!

Makarská je rajom pre každého: Bez detí či s deťmi, dovolenka ako má byť

Chorvátsko je krajina, v ktorej počas letných mesiacov počujete na pláži častejšie slovenčinu a češtinu ako chorvátčinu. Miesto, na ktorom je dovolenka po vlastnej osi či výhodný last minute vyslobodením od pracovného kolotoča. A jedným z tých najobľúbenejších je aj mestečko Makarská so svojou rovnomennou a hlavne obľúbenou riviérou. Tá si svoju popularitu medzi Čecho-Slovákmi získala už vtedy, keď Škoda 100 bola ešte novučičké auto a plátené stany s ťažkou kovovou konštrukciou boli náhradou za luxusný hotel. Toto 14-tisícové mestečko však nie je iba penzión na penzióne a apartmán na apartmáne, nájdete tu aj príjemné historické centrum, super možnosti pre aktívnu dovolenku alebo množstvo miest na výlet. Chcete vedieť, kam sa vybrať, kde nájsť lacné ubytovanie a v ktorých kluboch zažijete veľkú zábavu? Zvezte sa na vlne týchto riadkov.

ČO PONÚKA HISTORICKÉ CENTRUM

Makarská okrem toho, že je centrom riviéry, je aj centrom celej Dalmácie, ktorá je známa aj svojím skvelým vínom. Takže ak budete mať príležitosť, čo rozhodnete mať budete, ochutnajte nejaké to deci v miestnej taverne. Ak si chcete s históriou Makarskej potykať, ako prvé navštívte františkánsky kláštor. Ten tu stojí už od roku 1614 a jeho súčasťou je aj Malakološki muzej , múzeum mušlí, ktoré je venované štúdiu týchto mäkkýšov. Dominantou historického centra je kostol Sveti Marko a ten stojí na Kačićovom námestí, kde si môžete dať kávu alebo sa chladiť v tieni stromov či vo fontáne. Veľmi príjemná je aj prechádzka po nábreží v prístave. Síce tu nenájdete kotviť tie najväčšie zaoceánske parníky, no aj rybárske člnky dokážu vytvoriť skvelú atmosféru hlavne počas východu a západu slnka. Pre milovníkov umenia je ako stvorená Gradska Galerija Antun Gojak , kde na vás čakajú skvelé maľby tohto obľúbeného rodáka z Makarskej. Za návštevu ešte stojí kostol Sveti Filip Neri a prakticky to najzaujímavejšie, čo historické centrum ponúka, máte za sebou. Hľadáte lacné ubytovanie v tejto časti Makarskej? Skúste útulný hostel Makarska. Ak sa ale chcete radšej nechať rozmaznávať a užiť si luxus, vyberte si štvorhviezdičkový hotel Meteor.

ODDÝCHNITE SI AKTÍVNE

Nie každému vonia dovolenka, počas ktorej by mal urobiť čo i len tri kroky navyše ako ich urobí na trase penzión – pláž. Lenže Makarská má také nejaké zvláštne magické schopnosti, že dokáže zlákať aj takýchto ľudí. Najväčšie zásluhy na tom má prírodný park Biokovo, najväčšie pohorie celej Dalmácie. A najvyšším vrchom Biokova je Sveti Jure so svojou nadmorskou výškou 1762. Máte tri spôsoby, ako sa sem dostať – pešo, na bicykli alebo autom. Teda samozrejme tých možností je viac – na kolobežke, na korčuliach, na koni či na jednorožcovi, no tieto tri sú najpravdepodobnejšie. Prekvapivo možno najnáročnejšou bude cesta autom, pretože na vrchol vedie asfaltka na niektorých miestach taká úzka, že na nej má problém aj jedno auto. Každopádne, na vrchol sa oplatí dostať – čaká vás pohľad na nekonečný horizont mora, ktorý občas pretnú neďaleké ostrovy ako Brač, Korčula či Hvar. Keby ste chceli niečo menej náročné, navštívte polostrov Sveti Petar. Biele skaly zmiešané s trsmi trávy, nebeský pokoj a čarovný výhľad na more. Okrem toho je tu aj maják, socha sv. Petara, ale aj množstvo súkromných minipláží. Veľmi obľúbený je aj tandemový paragliding, vďaka ktorému uvidíte Makarskú lepšie ako uškriekané čajky na pobreží. Nemusíte sa báť, možno pôjde o menej adrenalínový zážitok, ako keby ste sa mali obchádzať s ďalším autom po ceste na Sveti Jure. A keby toho adrenalínu bolo stále málo, môžete zájsť do Adrenaline Parku, kde budete musieť zdolať rôzne lanové prekážky medzi stromami.

ŽITE PÁRTY ŽIVOTOM

Makarská je skvelým miestom, keď sa chcete opáliť a zároveň sa popritom aj zabaviť. To najlepšie nájdete v Bubba Beach Bare, v bare pod holým nebom, pred ktorým vás ochránia iba slamené slnečníky. No pred zábavou, drinkami, hudbou a tancom vás neochráni už nič. Je to pláž vzdialená približne 20 minút od tej hlavnej a rozhodne tu máte aj viac súkromia. Ide o jedno z najlepších miest v Makarskej, kde sa môžu mladí zabaviť. A to druhé? Tým druhým miestom je jaskynný bar s názvom Club Deep. Pre niektorých je aj toto dôvod, prečo je dovolenka na Makarskej riviére jasnou voľbou. Klub nájdete pri mori v skutočnej jaskyni. Netopiere v nej síce nie sú, zato tu však hrajú DJ-i, miešajú sa koktaily a tancujúce boky tu stretnete na každom centimetri štvorcovom parketu. Máte chuť ochutnať super dalmátske víno? Len veľmi ťažko by ste tu pre tento úmysel hľadali lepšie miesto ako vínny bar Grabovac. Príjemné prostredie, lahodné víno a super občerstvenie – syrové taniere, jednohubky či chutná šunka. Veľkou udalosťou v Makarskej je aj tradičný karneval, ktorý sa koná každý rok koncom júla a mestom sa tiahne sprievod plný masiek, hrá hudba, ľudia sa tešia a vychutnávajú si život a víno. Hlavne to víno. Ak sa sem chystáte v tomto období, ubytovanie si určite rezervujte vopred.

KDE NÁJDETE PEKNÚ PLÁŽ ČI SKVELÉ MIESTO NA VÝLET

Hlavná pláž v blízkosti všetkých tých hotelov a apartmánov na Makarskej riviére býva veľmi preplnená. Takže ak chcete nájsť súkromie a miesto, kde vás z poobedného podriemkavania nezobudí každú chvíľu predavač lekvárových šišiek, skúste to na jednej z týchto pláží. Napríklad pláže Vruja predstavujú asi 2-kilometrovú časť pobrežia, kde nájdete malé zašité zátišia ne leňošenie. Pripravte sa však na to, že niektoré sú od Makarskej vzdialené aj niekoľko kilometrov, takže bez bicykla či auta to bude makačka. A nezabudnite si so sebou zobrať pitie a jedlo. Ďalšie krásne pláže nájdete pri dedinke Drašnice. Malé zátoky, na ktoré sa zmestí pár ľudí, ponúkajú krásne more a dostatok súkromia. Ak sa sem vrátite dvakrát za sebou, máte šancu, že s niektorými ľuďmi sa budete poznať zvidenia. Ďalšou oázou súkromia sú pláže pri dedinke Promajna. Tu sa kedysi liečila astma, no dnes sú tieto liečebne opustené, ale krásne pláže ostali a miesta na parkovanie tiež. Síce aj toto sú také menšie výletiky, ale keby ste dostali chuť na také väčšie, máte veľa možností. A všetky sú super. Z Makarskej chodia trajekty na blízke ostrovy ako Hvar, Korčula či čarovný Vis. Keby ste chceli ostať na pevnine, tak Makarská je vzdialená od Splitu iba 80 km a od historického Dubrovníka až 150 km, no návšteva tohto mesta za to rozhodne stojí.

Dovolenka na Makarskej je super. A to tak, že naozaj – krištáľovo čisté more pred vami, chrbát vám kryje mohutné a krásne pohorie Biokovo , môžete sa tu pretancovať do rána bieleho alebo od rána bieleho sadnúť na bicykel a urobiť si peknú cyklotúru. Nudiť sa tu vďaka Adrenalin parku nebudú ani deti a hraví dospelí. Na svoje si to prídu aj milovníci dobrého vína a chutných morských príšeriek. Ak si nájdete super ubytovanie, super zážitok vám môže pokaziť iba počasie. Ak si však zatancujete v jaskynnom bare niečo, čo pripomína rituálny tanec, dážď čoskoro odíde. Makarská je miesto pre všetkých, presvedčte sa o tom na vlastnej opálenej pokožke.

Hotely Makarská

Zaujímať by vás mohli aj nasledujúce hotely...

Zaujímavé miesta - Makarská

Najobľúbenejšie destinácie

Ďalšie často vyhľadávané destinácie