Nájdené pobyty: 0
Prehľadané rezervačné stránky: 0
Porovnávajú sa ceny za noc z viacerých stránok...
Nájdené pobyty: 0
Prehľadané rezervačné stránky: 0

Hotely, Poreč (Istrijská župa, Chorvátsko)

Načítava sa

Hotely, Poreč

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Poreč, Chorvátsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

  • Poreč - hotely vždy za najlepšiu cenu
  • Poreč ponúka tiež lacné penzióny a hostely
  • Rezervujte za skvelú cenu!

Poreč: Dovolenkový raj pre milovníkov zmrzliny, vína a aj bicyklov

Istria je polostrov, na ktorom nájdete kúsok z troch štátov. Najväčšiu časť Istrie zaberá Chorvátsko, menšiu časť Slovinsko a maličký kúsoček aj Taliansko. Táto trojica je ale nič oproti tomu, pod kým všetkým bola Poreč pod nadvládou. Okrem iného to bola Rímska ríša, Ostrogóti, Byzantská ríša, Benátska republika, Franská ríša, Rakúsko či Taliansko. Počas Druhej svetovej vojny toto prístavné mesto bolo zbombardované spojencami kvôli tomu, že ho obsadili Nemci a väčšia časť historického centra bola zničená. Aj preto budete prekvapení, že dnes to tu vyzerá všetko tip-top. Ale to nie je jediné prekvapenie, ktoré pre vás toto obľúbené dovolenkové centrum pripravilo – nie je to tu hotel na hoteli, v centre nájdete kus histórie, na pobreží parádne pláže a v okolí peknú prírodu, napríklad na prechádzky či bicykel. Čo by ste mali vidieť, čo robiť a kde hľadať lacné ubytovanie? Zvezte sa na vlne týchto tipov.

PRECHÁDZKY HISTORICKÝM CENTROM VÁS DOSTANÚ

Toto 17-tisícové mestečko je roztiahnuté na jadranskom pobreží ako mrož po dobrom obede a najviac to žije práve v centre. Ak nerátame pláže, kde to skôr hibernuje. Vďaka rozmanitej histórii je centrum tak zaujímavo nesúrodé a pestré, že si ho zamilujete. Prechádzky po bielych kameňoch vám spríjemnia úzke uličky, no ak sa chcete vydať za najväčšou atrakciou, namierte k Bazilike svätého Eufrázia, ktorá tu stojí už od 6. storočia a od roku 1997 sa pýši titulom pamiatky zapísanej v UNESCO. Práve toto je rozprávač, ktorý vám pripomenie byzantské časy v Poreči. Pamiatkami na časy, keď sa zvádzali o Poreč bitky, sú aj dve veže – Päťuholníková a Okrúhla. Dnes sa bitky zvádzajú skôr o to, kto si vychutná kávu a výhľad z kaviarne na streche oboch veží. Tentokrát je to však bez krviprelievania a rinčania mečov. Práve pri tejto veži sa začína alebo končí, záleží na tom, odkiaľ prichádzate, známa ulica Decumanus plná života. Ňou sa dostanete až na hlavné námestie Trg Marafor.

V uličkách narazíte aj na prvý pohľad nenápadné domy, no keď sa na ne lepšie pozriete, až také obyčajné vám neprídu. Jedným z nich je aj Leví dom. Ten je jasným dôkazom, že Poreč patril Benátskej republike , na jeho balkóne by mohla Júlia počúvať Rómeove dvorenie. Okrem toho tu je aj Románsky dom z 13. storočia, ktorý je neďaleko námestia Marafor a dnes v ňom nájdete múzeum. Ďalším domom alebo skôr palácom, ktorý sa oplatí minimálne vidieť, maximálne aj navštíviť, je Zuccato. Palác, v ktorom nájdete zaujímavú galériu moderného umenia. V centre nájdete aj príjemný park, ktorý je len neďaleko nábrežia, tak ak sa chcete schladiť alebo si vychutnať dobrý „sladoled“, našli ste svoje útočisko. Ak hľadáte ubytovanie v tejto štvrti a chcete niečo lacné, určite si skúste prenajať apartmán vo Villa Otilija a nemusíte sa báť, že by to bola nejaká „ubytovňa“. V prípade, že sa necháte radi rozmaznávať, skúste štvorhviezdičkový hotel Grand Palazzo, ktorému nechýba ani wellness.

ZAPLÁŽUJTE SI A PRIHOĎTE K TOMU NEJAKÝ ŠPORT

Poreč má pobrežie dlhé približne 37 kilometrov , takže o prírodný wellness tu nebude núdza. Väčšina pláží je zozadu krytá príjemnými borovicovými lesmi, piesok tu však veľmi nečakajte. Miesto neho skôr jemnejší štrk alebo okruhliaky. Jednou z tých pláží, ktoré majú meno, je aj Borik. Za ňou okrem borovíc nájdete hotel Pical, takže ak to chcete mať blízko k tejto pláži, viete, kde hľadať ubytovanie. Ak dávate prednosť súkromiu a skalám, potom si nebudete vedieť vynachváliť Zelenú lagúnu. Nájdete v nej však viac udržiavané pláže a aj nejeden penzión, hostel, ale aj hotelový rezort, takže s ubytovaním problém nebude. Takou chuťovečkou je ostrov Sv. Nikolam, ktorý je od Poreča necelých 500 metrov. Dostať sa sem môžete člnom alebo kraulom či motýlikom. Okrem pekných pláží si tu môžete prenajať apartmán v hoteloch a uniknúť pred najväčším turistickým ruchom.

A čo robiť, keď vás vylihovanie na pláži prestane baviť a centrum máte už v malíčku? Deti a aj tie zárobkovo-činné deti sa určite potešia vodnému parku Aquacolors, ktorý nájdete len neďaleko Zelenej lagúny. Ide o pomerne veľký park, čaká tu na vás 12 veľkých šmykľaviek, bazény, pomalá rieka, na ktorej sa môžete plaviť člnom, bary, reštaurácie, ale aj tenisové kurty. Zábavka pokojne aj na celý deň bez toho, aby ste sa začali nudiť. Pre tých, ktorým sa Aquacolors zdá málo akčný, je pripravená lanovka na vodné lyže či wakeboard. A aby ste to nemali ďaleko, tiež ju nájdete pri Zelenej lagúne. 700 metrov káblov, dve rýchlosti – 30 km/h a pre tých skúsenejších 58 km/h a čakajú tu na vás rôzne raily, jumpy a podobné šialenosti. Poreč je populárnym strediskom cyklistov – aj tých závodných, aj tých víkendových. Môžete si užívať pomalú jazdu po pobreží alebo šliapnuť do pedálov a vybrať sa do neďalekej prírody. O cyklistické chodníčky tu núdza nie je.

ČO EŠTE MÔŽETE ROBIŤ V POREČI

Okrem klasického ochutnávania jadranskej zmrzliny sa môžete vydať ešte tradičnejšou cestou ochutnávania vína. To v Poreči a jeho okolí stojí rozhodne za to, aby ste ochutnali zopár deci tohto božského moku. Na okraji mesta nájdete vinárstvo Agrolaguna, do ktorej sa dostanete po vlastných a z nej na hotel by ste to mali zvládnuť tiež. Okrem vína tu môžete ochutnať aj super olivový olej a syry a to znie fér – cez deň deti v Aquacolorse a večer vy v Agrolagune. Ďalšou zaujímavosťou je 300-metrová jaskyňa Baredine. Poreč a Baredine delí iba 5 kilometrov. Je v nej 14°C, takže sa teplo oblečte a uvidíte v nej aj podzemné jazierko. A chcete podniknúť väčší výlet, tak navštívte Benátky. Toto talianske mesto je s Porečom spojené trajektami a cesta trvá približne tri hodiny.

Poreč je univerzálne mesto, ktoré sa páči všetkým – mladým, starým, rodinám s deťmi či romantickým párom. Hoci v marketingu o značke platí, že ten, kto sa chce páčiť všetkým, je nudný, ale našťastie na toto chorvátske mesto žiadne marketingové poučky neplatia. Je samo sebou a hoci dlhé stáročia kvôli neustále meniacej sa nadvláde hľadalo svoju skutočnú tvár, konečne ju už našlo. Buďte aj vy jej súčasťou, rezervujte si ubytovanie a vychutnajte si Jadranské pobrežie najlepšie, ako môžete.

Hotely Poreč

Zaujímať by vás mohli aj nasledujúce hotely...

Mestské časti - Poreč

Zaujímavé miesta - Poreč

Najobľúbenejšie destinácie

Ďalšie často vyhľadávané destinácie