Hotely, Zadar (Zadar, Chorvátsko)

  236 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  283 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 1. 161 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  299 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  90 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 2. 293 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 3. 120 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Zadar

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Zadar, Chorvátsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Zadar - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Zadar ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Zadar

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 91 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 131 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Zadar: Perla Dalmácie, ktorá si vás získa

Pobrežie Dalmácie je ako nitka, na ktorú navliekate perly – Split, Dubrovník, Šibeník, Makarska a potom sa tam rozhodnete navliecť jednu, ktorá je čarovnejšia ako všetky ostatné a pritom nemusí byť ani najväčšia. Táto perla na dalmátskom pobreží sa volá Zadar. Mesto s len o kúsok menej obyvateľmi ako má Nitra. A napriek tomu tu nezažijete jeden deň, kedy by ste si povedali, že dosť bolo dovolenky v Chorvátsku, poďme domov. Hoci v minulosti bolo mesto opevnené hradbami pred nájazdmi Turkov, dnes sa z nájazdov teší. Dobrý návštevník nemôže byť nikdy zlý, aj keď je z Turecka.

KRÁSA KAMENNÉHO CENTRA VÁS DOSTANE

História Zadaru je bohatšia ako Onassis, jeho počiatky siahajú približne 3000 rokov dozadu. Preto vás nesmie a aj tak prekvapí krásne historické centrum. Budovy postavené z kameňa, atmosféra, na akú môžete natrafiť iba v meste pri Jadranskom mori. Voňavý morský vzduch sa mieša s chuťou do života a špecialitami z miestnych taverien. Uprostred centra vám udrie do oka a zároveň vás po ňom pohladí Zvonica sv. Donata. Stavba z bieleho kameňa , ktorá vás láka, aby ste zdolali jej schody a porozhliadli sa po okolí. Odolať je ťažké a potešiť sa skvelým výhľadom na celé mesto a okolie je naopak ľahké. Zvonica je spojená aj s dómom sv. Anastázie. Veľký kamenný dôkaz, že mesto bolo pod nadvládou Rimanov.

Výhodou je, že tu máte odvšadiaľ všade blízko. Pešo po chladivých kamenných obdĺžnikoch ste z centra pri mori za pár minút. Ale predtým, ako sa pôjdete osviežiť do azúrového mora, vychutnajte si prechádzku po mestských hradbách, ktoré museli odolávať tureckým nájazdom. Dotyk s históriou, výhľad na mesto a more - pochopíte, že ste sa ocitli vo výnimočnom meste. S opevnením je spojené aj romantické Námestie piatich studní , ktoré je postavené v bývalej priekope mestského opevnenia. Hľadáte úkryt pred slnkom? Za týmto námestím nájdete krásny park, kde nájdete spoľahlivé útočisko pred bláznivým Oskarom. V centre nájdete aj ubytovanie za rozumné ceny. Penzión Apartments & Rooms Lavandula Exclusive poteší jednak svojim miestom a aj svojim servisom a vybavením.

Tepnou centra je Kalelarga, najdlhšia a najširšia ulica v meste. Plno turistov, plno miestnych, plno plných kaviarní a reštaurácií. Má svoju atmosféru, je pekná, oplatí sa po nej prejsť, ale poznáte to. Je to taká zadarská Champs-Élysées. Každý ju pozná, každý na nej chce byť a kto o nej nevie, aj tak sa tam ocitne. Preto je lepšie zabočiť na konci do tajomnej úzkej uličky a nechať sa unášať jej atmosférou, až kým nenájdete nejakú krásne zapadnutú kaviareň s najväčším genius loci na svete, lacné miesto v rozprávkovom hosteli, najlepšiu zmrzlinu pod týmto jadranským slnkom alebo zablúdite do skvelej reštaurácie Mijo. Nechajte sa zhltnúť úzkymi uličkami, ktoré vás vypľujú až po tom, čo objavíte ich krásy.

KEĎ HRÁ PIESEŇ MORA, ČAS RÝCHLO PLYNIE

Vyrobiť morský organ je brilantný nápad. Hoci zaň Nicola Bašić zrejme Nobelovú cenu nedostanete, potešil tisíce turistov a aj miestnych. A presne takýto hudobný nástroj, na ktorom hrá more, majú v Zadare. Pri prílive vlny hrajú tie najzvláštnejšie a najtajomnejšie melódie. A čím viac piva, rakije alebo maraschina vypijete, tým väčšiu chuť budete mať vstať a zatlieskať tomuto večernému koncertu. Ďalším jedinečným dielom Nicoli Bašića je Pozdrav slnku. Na zemi nájdete veľký modrý kruh so solárnymi panelmi s priemerom 22 metrov, ktorý slnku po jeho západe venuje krásny pozdrav. Svetelná hra, ktorá „kýva“ slnku na rozlúčku. Spoločne s organom vytvárajú harmóniu a atmosféru, ktorá pomáha zbližovať ľudí z rôznych kútov sveta. Počas letnej sezóny tu stretnete ľudí zo všetkých kútov, preto je lepšie nájsť si hotel či hostel dopredu a ubytovanie si rezervovať v dostatočnom predstihu.

Gréci majú svoje životné heslo „syga, syga“ teda „pomaly, pomaly“ a aj tak tam život plynie až príliš rýchlo. Rýchlejšie, ako by ste chceli. Tu natrafíte na ten istý problém. Odbehnete si z pláže napríklad do roztomilej kaviarne Danica na jedno luongo a cheesecake a ani sa nenazdáte dve hodiny ubehli ako voda. Vrátite sa na pláž, ktorá tu pokračuje v nastúpenom trende z centra mesta – kamenné pláže a azúrové more. Podmania si vás svojim šarmom tak, že sa ani nenazdáte a už sa bude v centre mesta konať Pozdrav slnku, neskorá večera v skvelej rybej reštaurácii 2Ribara alebo v reštaurácii Bruschetta a potom zaslúžený odpočinok v skvelom hoteli Bastion. Vtedy si uvedomíte, že deň v Zadare by mohol trvať aj 48 hodín.

Kryštálovo čisté more je skvelou príležitosťou pre potápačov. Či už amatérskych, detských, alebo profesionálnych. Morský život v priezračnej vode vie spríjemniť aj viac ako jedno dopoludnie. Zadar športu a športovcom dožičí. Okrem toho si tu môžete užiť beach volejbal na takmer každom kroku. Pre tých vyšších alebo s dobrou muškou sú k dispozícii basketbalové ihriská, kde môžete ukázať, že vo vás drieme európsky Michael Jordan. Skvelou zábavou je požičanie si bicykla a brázdenie po uličkách. Určite šliapnite do pedálov a navštívte zadarský prístav a jeho prívetivú promenádu. Myšlienky na svoje ubytovanie dostanete pravdepodobne, až keď sa zotmie a vy si zrazu uvedomíte, že ste vonku už takmer celý deň. Okolie vám totiž prináša nielen ďalšie športové chuťovky, ale aj tie turistické. Ktoré to sú?

OKOLIE PLNÉ PARKOV, OSTROVOV A JAZIER

Zadar je v objatí piatich národných parkov: Plitvické jazerá, severný Velebit, Kornati, Krka a Paklenica. Toto objatie nie je úplne tesné, a preto keby ste sa rozhodli navštíviť Plitvické jazerá urobte si z toho celodňový výlet. Cesta bude trvať približne hodinu a pol, no kto by nechcel vidieť naživo jazerá, kde sa natáčal Poklad na striebornom jazere? Kde táboril Old Shatterhand s Winnetouom a trávu spásala Hatatitla. Aj keď ste nevyrastali na Mayovkách, tento národný park patrí k tomu najlepšiemu a najkrajšiemu, čo vám Chorvátsko môže ponúknuť.

Najbližším národným parkom je Paklenica. Fascinujúce biele skaly, prírodné jazierka, kopa zelene a o zábavu máte postarané na celý deň. Rieka Zrmanja je skvelá na rafting. Takže keď máte slanej vody dosť, môžete si prísť sem zaraftovať. Pokiaľ nie ste na takéto športy, môžete sem tiež prísť a pokochať sa úchvatnými vodopádmi, ktoré budete pozorovať so zatajeným dychom. Ďalším sladkovodným miestom, kde si môžete vychutnať pokoj, prírodu a pekný výhľad je jazero Vransko. A nie len národné parky, ale aj obkolesenie ostrovov. Medzi tie najzaujímavejšie patrí Pag, Kornati či Iž.

Hoci počas leta nájdete v Chorvátsku turistov viac ako mravcov v lese, Zadaru dokážete odpustiť, že ho turisti zbožňujú. Máte pre nich plné pochopenie. Navštíviť toto mesto plné krásnych kamenných stavieb s oranžovými šindľovými strechami, príjemnými hotelmi, bohatou históriou, nočným životom a úzkymi uličkami bez toho, aby ste sa aspoň trochu nezaľúbili, je takmer nemožné. Nájdete tu presne to, prečo sa Chorvátsko stalo takou obľúbenou destináciou. A nie, kvôli tomu, že sa sem dá ísť autom. To skutočne nie. Je to kvôli stovkám iných dôvodov, ktoré spoznáte, až keď toto mesto navštívite.

Our top-rated cheap hotels in Zadar

 • 225 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 214 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 234 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť