Vodice hotely| Hľadajte a porovnávajte skvelé ponuky na trivagu

Hotely, Vodice (Knin, Chorvátsko)

Hotely, Vodice

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Vodice, Chorvátsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

  • Vodice - hotely vždy za najlepšiu cenu
  • Vodice ponúka tiež lacné penzióny a hostely
  • Rezervujte za skvelú cenu!

Vodice: Chorvátske Saint-Tropez pri slovenskom mori

Meno každého mesta má svoju históriu. Niektorá je nudnejšia, iná zase zaujímavejšia. Vodice neskrývajú za svojím názvom žiadny dych vyrážajúci príbeh, no o to je pre samotnú Dalmáciu dôležitejší. Toto 9-tisícové mestečko bolo vybudované na rezervoári pitnej vody a bolo dôležitou zásobárňou pre túto časť Chorvátska. Dodnes na námestí stoja dve studne s pitnou vodou. Lebo pekné časy si treba pripomínať. Mesto je dôležitým strediskom cestovného ruchu. Ubytovanie vo Vodiciach nájde takmer 50-tisíc turistov a keď si zoberiete, že počas dovolenkovej špičky tu je 5-násobne viac turistov ako miestnych, kapacita je to viac ako slušná. V centre mesta nájdete charizmatické úzke uličky, atmosféru kaviarní, príjemný nočný život a promenádu s prístavom. Aj vďaka tomu dostali Vodice prezývku chorvátske Saint-Tropez. Chýba im však ten najdôležitejší saintropézsky doplnok – žandár. Vynahradí vám to však historické centrum a pláže. Čo sa vám oplatí vidieť, čo tu môžete robiť a kde nájdete dobrý hotel či penzión?

HISTORICKÉ CENTRUM JE NEODOLATEĽNÉ

Vodice sú maličké mesto. Takže nemáte ani poriadne kde zablúdiť, no bezcieľne sa túlať romantickými uličkami počas západu slnka je to najlepšie, čo môžete urobiť. Ak predsa len chcete mať nejaký cieľ, potom by ste mali zamieriť k Čorićevovej veži. Bola postavená v 17. storočí a nachádzala sa blízko opevnenia pred Turkami. Ale ako nebezpečenstvo pominulo, miestni hradby rozobrali, postavili si z nich domy a jediné, čo pripomína hradby, je táto trojposchodová veža. Len kúsok odtiaľ je kostol Svetog Križa, typicky chorvátsky gotický kostolík, ktorý vás dostane tým, že sa na nič nehrá. Ďalší pekný kostol má prívlastok Sv. Ilije Proroka a tým výpočet významnejších pamiatok končí. To však neprekáža vášmu ponevieraniu sa úzkymi uličkami a obzeraniu obrazov miestnych umelcov. Keby ste hľadali lacné a príjemné ubytovanie v centre, penzión Villa Bianca je pre vás ideálny. Ak máte radšej luxus, wellness a hotelový bazén, toto všetko vám ponúkne štvorhviezdičkový hotel Olympia.

VODICE SÚ AKO STVORENÉ NA ŠPORT

Aj keď vás Vodice vábia, aby ste si ľahli k priezračnému moru a nič nerobili, keď sa porozhliadnete okolo, len veľmi ťažko vydržíte ležať na jednom mieste. Tu je požičovňa vodných skútrov, tam sú zase cyklistické chodníčky a pre tých odvážnejších je tu aj parasailing, pri ktorom sa zahráte na čajku nad mestečkom. Ak chcete zviesť súboj len vy, vietor a more, ideálne je skúsiť windsurfing. BlueWind agentúra sa postará o vaše surfové lekcie a zároveň aj o surf. Ak chcete skúsiť niečo iné, vyberte si kajak, na ktorom sa poplavíte po pobreží alebo napríklad aj k blízkemu ostrovu Logorun. Jadranské more je známe svojou priezračnosťou a chorvátske Saint-Tropez dostalo túto prezývku aj vďaka čistým a udržiavaným plážam. Takže more je ako stvorené na to, aby ste zistili, či na jeho dne nájdete zlatý poklad. Alebo aspoň peknú mušľu. Ste skôr suchozemský športovec? Potom sadnite na bicykel a otestujte vodické cyklistické trasy v píniových lesíkoch pri meste. Ak by ste to chceli skúsiť na promenáde plnej ľudí, privstaňte si. Ale ranný vietor, minimum ľudí a východ slnka na pobreží stoja za to. Ak máte so sebou deti, tie zas poteší tobogan a ako navigačný bod vám poslúži hotel Olympia, ktorý je v jeho blízkosti.

KDE SA DOBRE NAJETE A ZABAVÍTE

Nájsť dobrú reštauráciu s príjemným posedením a ešte lepším jedlom vo Vodiciach nebude problém, no ak chcete skutočne to najlepšie, čo môžete dostať, určite navštívte reštauráciu Rustika. Čakajú tu na vás morské plody, ryby, záhradná terasa a rustikálna atmosféra premietnutá aj tanieri – porcie, z ktorých sa nebudete mať problém najesť. Ak preferujete modernú kuchyňu, ktorá vyzerá na tanieri sexi a radi si za kvalitu priplatíte, potom je reštaurácia Tri Piruna stvorená pre vaše chuťové bunky a oči, ktoré zbožňujú gastroporno. A keď sa dobre navečeriate, môžete vyraziť za zábavou. Vodice sú bohaté na nočný život - kluby, bary a podniky. Kam majú vaše kroky smerovať? Ak máte chuť po celodennom ležaní na pláži tancovať, dať si nejaký miešaný drink a byť stále pri mori, vyskúšajte Hookah Bar. V prípade, že si chcete užiť dovolenkový pokoj, ochutnať miestne víno a príjemne opojený atmosférou a božským mokom, sa vrátiť na apartmán, zájdite do reštaurácie Cesarica. A na druhý deň ráno sa osviežte skvelou chorvátskou zmrzlinou, miestny sladoled je povestný.

SPOZNAJTE SUPER MOŽNOSTI NA VÝLET

Vodice sú vďaka svojej polohe skvelým základným stanom pre ďalšie výlety a je len na vás, ktorým smerom sa vyberiete. Aj tak niečo zaujímavé vždy nájdete. 22 kilometrov od Vodíc je známy a právom obľúbený Národný park Krka. Ten vás dostane svojimi čarovnými vodopádmi a prírodou. Keby ste sa rozhodli navštíviť najprv neďaleký Šibenik, môžete sa do Krku doplaviť aj po rieke. A čo v Šibeniku? Všetko – nájdete tu stredovekú pevnosť, krásnu záhradu, historické centrum, aquapark pre deti, ale aj veľké akvárium. Ak by ste hľadali lacné ubytovanie v Šibeniku, zabudnite na hostel ani ubytovňa nemusí byť vaším nocľahom. Za super cenu si tu prenajmite pekný apartmán v penzióne Palma. 32 kilometrov severne od Vodíc nájdete skutočný prírodný fenomén – ak už máte dosť slanej vody, navštívte Vransko jazero. Toto miesto je pre všetkých – rybári tu môžu loviť, cyklisti tu nájdu viac ako 40 kilometrov cyklotrás, fotografi nespustia prst zo spúšte a tí ostatní si vychutnajú krásnu prechádzku.

Ak chcete od dovolenky čisté pláže, možnosť zažiť nejaký adrenalín, zašportovať si, vychutnať si skvelé stredomorské jedlo a umocniť jeho chuť dobrým vínom, Vodice sú presne to, čo hľadáte. A sú presne to, čo hľadáte aj vtedy, keď sa chcete zabaviť s partiou, užiť si nočný život a cez deň sa vyblázniť na vodných skútroch. No s dlhým nosom neodídu ani tí, ktorí milujú peknú prírodu, zaujímavú architektúru a radi si posedia na terase v dobrej kaviarni. Možno sa zdá, že toto turistické centrum na Dalmácii vyhovie každému, no ak máte malé deti, tých možností máte pomenej, ale môžete im to vynahradiť návštevou aquaparku či akvária v neďalekom Šibeniku. Každopádne Vodice sú krásna ukážka toho, prečo ľudia milujú Chorvátsko. Zamilujete sa aj vy?

Hotely Vodice

Zaujímať by vás mohli aj nasledujúce hotely...

Mestské časti - Vodice

Zaujímavé miesta - Vodice

Najobľúbenejšie destinácie

Ďalšie často vyhľadávané destinácie