Hotely, Plzeň (Plzeň, Česká republika)

 1. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  71 € za noc
  Očakávaná cena za:11. 8. - 12. 8.
 2. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 3. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 6. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Plzeň

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Plzeň, Česká republika. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Plzeň - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Plzeň ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Plzeň

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Plzeň je atraktívna aj bez vypitého piva

Pripravte sa na to, že v Plzni objavíte veľa superlatívov. Ale zaslúžených. Najväčšia synagóga v Česku, najlepšie české pivo (tu by sa s vami veľa ľudí hádalo, no môžete urobiť kompromis – najlepšie priemyselne vyrábané pivo) či najvyššia česká kostolná veža. A to tu nie sú spomenuté tie, o ktoré už prišla. Možno je to však dobre. Aspoň nie je Plzeň namyslená a udržiava si svoju skromnosť. O tú sa ju však snažil pripraviť titul Európske hlavné mesto kultúry 2015, no podarilo sa jej ju udržať. Okrem kultúry tu nájdete aj viac ako slušný nočný život. Keď ste domovom dvoch univerzít, o študentov sa musíte vzorne starať. Štvrté najväčšie mesto Českej republiky nezabúda ani na tých najmenších. Tých poteší hlavne ZOO a Dino park. Čítajte ďalej a zistíte, kde nájdete očarujúcu architektúru, dobré jedlo a pivo, zábavu či lacné ubytovanie.

NAJPRV ARCHITEKTÚRA, AŽ POTOM PIVO

Prečo nie v opačnom poradí? Pretože plzenské stavby by sa vám potom mohli zdať také pekné, že by ste si ich chceli zobrať domov. A to by bola škoda. Samozrejme, že pre Plzeň, nie pre vás. S poznávaním začnite rovno na Námestí Republiky. To je práve jedno z tých miest, ktoré prišli o svoje „naj“. V minulosti to bolo najväčšie gotické námestie v Českej republike. Teraz je „iba“ jedno z najväčších a najkrajších. Ale nemusíte byť smutní, nájdete tu veľmi charizmatickú gotickú Katedrálu svätého Bartolomeja s najvyššou vežou v ČR. Predsa len nejaký ten superlatív. Kedysi bol tento 102-metrový dlháň najvyšší v celej Európe, no o tento titul prišiel. Odtiaľto si môžete vychutnať krásny výhľad na mesto a okolie. Ani v Plzni nechýba renesančný morový stĺp. Tento sa volá Mariánsky a aspoň za jednu fotku rozhodne stojí. Za zdvihnutie hlavy na Námestí Republiky tiež stojí aj renesančná Plzeňská radnica zo 16. storočia z dielne talianskeho architekta Giovanniho de Statia. Okrem toho si v rohoch námestia určite všimnete tri fontány, ktoré sem nezapadajú. Či sú pekné? O tom rozhodne váš vkus. Minimálne sú zaujímavé. Hľadáte ubytovanie v centre mesta? Skúste to v obľúbenom angelo Hotel Pilsen alebo sa vašim dočasným domov môže stať príjemný penzión City.

Už dlho nebolo spomenuté niečo „naj“, čo poviete? Preto navštívte Veľkú synagógu. O tom, že svojmu menu nie je nič dlžná, svedčí titul najväčšej synagógy v ČR, druhej najväčšej v Európe a tretej na svete. Milá postupka. Ak ste ešte nikdy nepočuli o mauro-románskom stavebnom slohu, lepšiu názornú ukážku nenájdete. Ideálnym miestom, kde sa v lete v Plzni môžete schladiť, sú podzemné katakomby. 800 metrov plzenského podzemného labyrintu vás okrem schladenia naučí, že už v 14. storočí sa dali budovať obrovské projekty, ktoré aj dnes dokážu udiviť. Architektonický okruh najlepšie zakončíte, ak vzdáte hold veľkému architektovi. Adolf Loos, špička vo svojom odbore, majster, ktorého interiérové diela si môžete prehliadnuť na prehliadke Loosových interiérov. Nadčasová tvorba z 20. storočia poteší oči nejedného milovníka dizajnu aj po desiatkach rokov. Ubytovanie v týchto bytoch našli hlavne bohatí podnikatelia a rozhodne to nebolo lacné. Za to vkusné už áno. Plzeň má po Viedni druhý najvyšší počet Loosových realizácií.

ZA CHUŤOU A VÔŇOU DOBRÉHO PIVA A JEDLA

V Plzni nájdete viac ako jeden pivovar. No iba jeden sa môže pýšiť tým, že jeho pivo považujú za najlepšie na svete. Pivo Pilsner Urquell sa stalo vlajkovou loďou Plzeňského Prazdroju , ktoré oboplávalo celý svet a preslávilo Plzeň aj v tých najmenej pravdepodobných končinách ako napríklad Juhoafrická republika. Nenavštíviť tento pivovar by bol hriech, aj keď vám pivo nechutí, pretože podzemie pivovaru, sudy, v ktorých dozrieva pivo a príbeh, ktorý za tým všetkým stojí, sa oplatí vidieť na vlastné oči. Okrem toho tu je aj múzeum. To vám ukáže, ako sa v minulosti pivo varilo a aj rôzne kuriozity – napríklad najmenší džbánok na pivo merajúci 1 cm. Dávate prednosť skôr minipivovarom a jedinečným chutiam? Navštívte minipivovar Purkmistr, kde si okrem piva môžete vychutnať aj tatarák, hamburger, nakladané syry či tradičnú českú kuchyňu. Po ochutnávke nevládzete urobiť ani krok a hľadáte ubytovanie? Súčasťou komplexu je aj hotel, kde na vás čaká wellness a pivné kúpele. Keď si dopriať, tak poriadne.

Po ochutnávke piva v Plzni nie je jednoduché vstať v rozumnom čase a opustiť hotel či hostel plný elánu. Aj preto vám prospeje prechádzka na čerstvom vzduchu. Našťastie tu je plzenská zoologická a zároveň aj botanická záhrada. Pripravte sa na ďalší superlatív – je to najnavštevovanejšia atrakcia v Plzenskom kraji. Ročne sem zavíta okolo 460-tisíc návštevníkov. A keď sem zavítate aj vy, môžete sa tešiť na takmer 7 000 zvierat z viac ako 1 300 druhov. Je to naozaj veľké. Fascinovaní budete vy a vaše deti budú unesené. Atmosférou. Nie opicou, ktorá utiekla. Ďalšou obľúbenou atrakciou opäť hlavne v radoch tých školopovinných je Dino Park. Modely pravekých vládcov zeme, ktoré nie sú oveľa menšie ako ich skutočné predlohy. Niektoré dokonca vydávajú aj zvuky, tak sa nezľaknite, že vám Tyranosaurus chce ukradnúť peňaženku či kabelku. Čo ďalej vám ešte Plzeň ponúka?

CHOĎTE ZA HISTÓRIOU, KULTÚROU A ZÁBAVOU

Poznáte Spejbla a Hurvínka? Čo keby ste si s nimi dali rande v Múzeu loutek. Samozrejme, že sa tu nestretnete iba s týmito dvomi bábkami. Čakajú vás tu bohaté expozície, ktoré v Plzni ťažia z tejto bohatej tradície. Najmenší nemusia ani odolávať pokušeniu, pretože s niektorými bábkami si môžu skúsiť zahrať aj vlastné divadlo. Menej veselé, no s o to majestátnejšou atmosférou, je múzeum Patton Memorial Pilsen. Múzeum, ktoré Plzeň otvorila v roku 2005 pri príležitosti 60. výročia oslobodenia mesta americkou armádou. Viac ako 1 000 exponátov ukazuje priebeh vojny, zachytáva bombardovanie, pri ktorom padli mnohé domy, pamiatky, hotely a hlavne Škodove závody. Expozícia ukazuje vojnu na fotografiách aj videách za sprievodu zvukových efektov. Pripravte sa na silný zážitok.

Menej mrazivá, no o to zábavnejšia je návšteva Techmania Science Center. Ideálne miesto, kde prepadnúť tajom vedy a techniky. Tu prídete na to, že technológia je vlastne skvelá zábava. Interaktívne expozície, dielne, laboratória, ale aj prvé 3D planetárium v Českej republike. To všetko popularizuje vedu medzi mladšími a starším ukáže, že je škoda, že sa nevydali týmto smerom. Rok 2015 bol pre Plzeň významným. Vďaka viac ako 600 kultúrnym udalostiam tu praskali hotely a penzióny vo švíkoch. Európske hlavné mesto kultúry ako sa patrí. Každoročne tu však môžete zažiť tradičné Slavnosti svobody. Ide o vojensko-historickú akciu , kde na vlastné oči uvidíte vojenskú prehliadku, tanky a iné vojenské mašiny. Viac ako 50-tisíc ľudí navštívi Pilsner Fest, hudobný festival, ktorý organizuje Plzeňský Prazdroj presne v deň výročia prvej várky piva – 3. 10. V Plzni sa nudiť nebudete, aj keby ste veľmi chceli.

Plzeň sa svojimi uličkami a domami podobá na Prahu. Niekto by možno povedal, že to je Praha pre chudobných, ale to nie je pravda. Pravdou je, že po návšteve Plzne, budete bohatší. A oveľa. O spomienky na dobré pivo, o zážitky z krásnych miest, o obrázky čarovnej architektúry či o pekné chvíle strávené so svojimi deťmi, ak teda už kráčajú po vašom boku. V Plzni vás privíta atmosféra, ktorú nezvládne zachytiť ani 1162 slov. Neveríte? Choďte tam zbohatnúť na vlastnej koži.

Our top-rated cheap hotels in Plzeň

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely Plzeň

Zaujímať by vás mohli aj nasledujúce hotely...

Zaujímavé miesta - Plzeň

Najobľúbenejšie destinácie

Ďalšie často vyhľadávané destinácie