Liberec hotely| Hľadajte a porovnávajte skvelé ponuky na trivagu

Hotely, Liberec (Liberecký kraj, Česká republika)

Hotely, Liberec

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Liberec, Česká republika. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

  • Liberec - hotely vždy za najlepšiu cenu
  • Liberec ponúka tiež lacné penzióny a hostely
  • Rezervujte za skvelú cenu!

Liberec je ako herec. Všetkých prekvapí, nikoho nesklame

Za 300 rokov sa dá toho veľa zmeniť a hoci je to z pohľadu histórie Zeme nič, z pohľadu Liberca to znamená veľmi veľa. Nejde ani tak o zmenu celkovej tváre mesta, ale o jeho meno. Verili by ste tomu, že za tristo rokov sa z názvu Rychberk dá pekne pomaličky dopracovať k menu Liberec? Aj keď neveríte, naozaj sa to stalo. Čas je nielen najlepší lekár, ale aj tvorca mien. A odkiaľ sa vzal Rychberk? Libercu hovorili Nemci Reichenberg, bohatá hora, čo je veľmi zaujímavé, keďže v tom čase sa tu veľa bohatstva nezdržiavalo. Až postupom času, niekedy v 18. storočí, sa mesto pod Ještědem stalo druhým najdôležitejším v Česku po Prahe. Viac ako stotisíc obyvateľov, nemecký vplyv na architektúru, príroda v okolí, zábava pre deti či zaujímavé moderné stavby. Aj toto nájdete v Liberci a ani veľmi nemusíte hľadať. Ale keby ste sa rozhodli hľadať dobré jedlo, lacné ubytovanie či pekné miesto na výlet, to nájdete okrem Liberca aj v tomto článku.

CENTRUM LIBERCA V NEMECKOM ŠTÝLE

Koncom 19. storočia dostal Liberec novú radnicu. Dalo by sa povedať, že je nemecká, keby ju nenavrhol rakúsky architekt Franz Neumann. Rozhodne však nemecky vyzerá. Krásna novorenesančná budova pôsobí dojmom, ktorý budí rešpekt a obdiv, ako to len renesančné stavby dokážu. Hlavná veža má 65 metrov a nemusíte ani poslúchať, aby ste sa z nej mohli pozrieť na okolie. Stačí iba zaplatiť vstupné a máte skvelý výhľad okrem iného aj na Ještěd so svojou dominantou, ale o tom až neskôr. Námestie s radnicou sa rozhodlo staviť na minimalizmus a okrem roztomilých meštianskych domov po krajoch a fontány so sochou v strede, nemáte žiadny pocit preplácanosti, ale skôr voľnosti. Vedľa radnice nemôžete prehliadnuť Chrám sv. Antonína Velikého, ani keby ste sa dívali do zeme. Táto sakrálna stavba so 70-metrovou vežou vrhá dosť veľký tieň, aby ste dvihli hlavu a venovali jej pozornosť. Pokojne zájdite aj dovnútra, kde nájdete veľký a pekný 10-metrový oltár. A ako je na tom ubytovanie v Liberci a v jeho centre? Obľúbený je štvorhviezdičkový hotel Radnice v peknom meštianskom dome. Privítali by ste radšej niečo lacné? Rozhodne vás nesklame príjemný penzión Bambino alebo obľúbený Inter hostel, ktorý čaká na vás s pripravenými posteľami mimo centra.

Ďalšou novorenesančnou stavbou v centre je Divadlo F. X. Šaldy. Opäť boli do akcie povolaní rakúski architekti a ak máte nejaké zvláštne deja vu, je možné, že vám Liberec na niektorých miestach môže pripomínať Viedeň. Je tu však jeden veľký rozdiel – môžete si ho užiť bez davov turistov. Rozhodne choďte dovnútra a nechajte sa dostať do kolien očarujúcou divadelnou sálou s kupolou. A aby toho nebolo málo, tak ďalším kúskom Viedne je aj noblesná budova Kavárny Pošta. Videli ste český film Obsluhoval jsem anglického krále? Tak podobne štýlovo vyzerá aj táto kaviareň, z ktorej žiari úroveň aj po rokoch a jej steny vám rozprávajú pikošky zo života hostí na úrovni. Ale aby to v Liberci nebolo iba o Viedni, na hlavnom námestí stojí secesný hotel s rýdzo českým názvom Praha. Keby ste si vybrali luxusné apartmány v tomto hoteli, máte výhľad na všetky tieto spomínané budovy. A aj upršané ráno s takouto panorámou chutí ako čerstvý croissant.

AJ VĎAKA LIEBIGOVCOM MÁ LIBEREC SVOJU TVÁR

Dlhý príbeh v skratke by sa dal napísať asi takto: Johann Liebig bol súkenník, ktorý prišiel do Liberca začiatkom 19. storočia a keďže bol šikovný už v roku 1841 bola jeho liberecká továreň na textil považovaná za jednu z najlepších v celej Habsburgskej monarchii. A čo by ste mali vidieť z jeho dedičstva, ktoré zanechal v Liberci? Žiaľ z krásnej industriálnej budovy fabriky sa zachovalo len niekoľko budov a aj tie chátrajú. No určite navštívte Liebigovo mestečko, ktoré sa inšpirovalo zahraničnými záhradnými mestečkami. Krásna štvrť, ktorá mala slúžiť ako jedna veľká „ubytovňa“ pre pracovníkov textilky, si aj po rokoch uchováva svoju jedinečnú atmosféru. V blízkosti nájdete aj zaujímavý Kostol sv. Vincence z Paoli postavený z červených tehál a kameňa. Neorománska stavba nepripomína tentokrát Viedeň, ale anglický vidiek. Niet sa čomu čudovať, keďže bratia Liebigovci sa svojho času učili v Anglicku o kvalite látok.

Textilní bratia mali vkus, o čom svedčí aj Vila Theodora Liebiega mladšieho, ktorá pripomína romantické sídlo šľachtica. Hoci z tohto popisu to znie trochu gýčovo, je to naozaj štýlová stavba. Keď sa na ňu trochu zapozeráte, možno vám pripomenie typický luxusný penzión vo Vysokých Tatrách. A vtedy si pomyslíte, že Liberec je mestom mnohých tvárí. A čo vám napadne potom, keď uvidíte Vilu Johanna Liebiega mladšieho v talianskom štýle, ktorú miestni prezývajú aj Liebigov palác? Že má tých tvárí ešte omnoho viac. Liebigovci, hoci boli úspešní, nebolí nesmrteľní a tak v Liberci zanechali aj svoju rodinnú hrobku, ktorú nájdete v Záhrade vzpomínek. Tu si užijete pokoj a zvláštnu atmosféru. Veľkou pýchou Liberca, hoci sa o ňu nezaslúžil žiadny z Liebigov, je Liberecká botanická záhrada. Sídli v historických skleníkoch a nájdete tu napríklad také skvosty ako najstarší bonsai v strednej Európe. A koľko má rokov? To sa presne nevie, ale odborníci odhadujú vek od 200 do 300 rokov.

NUDIŤ SA TU SKUTOČNE NEDÁ

Botanická záhrada je blízko vychýrenej ZOO Liberec. Najstaršia ZOO v Česku je známa hlavne vďaka bielym tigrom. Nie sú to albíni, ako by si mnohí mysleli, ale je to ojedinelý druh, ktorý má nedostatok farbiva. Nové ubytovanie si tu našlo spolu viac ako 1 500 zvierat. Vstupenky sú pomerne lacné a deti majú o zábavu postarané. A vy tiež. Okrem ZOO urobíte radosť svojim ratolestiam aj tým, že ich zoberiete do DinoParku. Na začiatku zažijete Veľký tresk a potom spoznávate viac ako 70 rôznych dinosaurov a zvierat z toho obdobia, na ktoré si nikto z nás nepamätá. Robí vám počasie vrásky na čele? Navštívte obrovský komplex Centrum Babylon. Nájdete tu aquapark, lunapark, bowling, hotel, wellness centrum, minigolf a ako bonus na záver iQPark, kde sa deti miesto vody ponoria do tajov vedy, fyzikálnych zákonov a logiky. Stále neviete, kde sa môžete dobre najesť? Zájdite do skvelého bistra, v ktorom dostanete najesť na tanieri aj duševne. Mikyna sa postará o skutočný gurmánsky zážitok a povznesenie ducha milou obsluhou i prekrásnym prostredím.

Zrejme najväčším libereckým lákadlom je vrch Ještěd s televíznym vysielačom, ktorý vyzerá ako kužeľová čiapka na trpaslíkovej hlave. Hoci toto označenie vyznieva trošku smiešne, je to naozaj výnimočná stavba, ktorá zozbierala mnoho ocenení. Vyhrala napríklad prestížnu Perretovu cenu. Dostanete sa sem lanovkou a zistíte, že to nie je iba televízny vysielač. Je to zároveň aj hotel a reštaurácia. V zime sa Ještěd zmení na špičkový lyžiarsky areál a v lete na raj pre turistov a cyklistov. Čo by ste povedali na trochu histórie? Ale pozor, zaujímavej histórie. Technické múzeum je ideálnym miestom, kde nájdete autá, bicykle a motorky, na ktorých sa preháňali skutoční gentlemani. Či už českej, alebo zahraničnej výroby. Aj návšteva Severočeského múzea stojí za to. Už len kvôli samotnej krásnej budove, v ktorom múzeum sídli. Ale ani priemyselné, remeselné či prírodovedné exponáty nenudia. To však nerobí ani Liberec, jednoducho to nedokáže.

Liberec je ako skvelý herec, ktorý dokáže zahrať najhoršieho vraha, najlepšieho manžela alebo aj rozzúreného leva, keď je treba. Lenže mesto pod Ještědom nič nehrá. Ono je naozaj mestom mnohých tvárí. Tváre, ktoré vás neustále prekvapujú niečim novým, niečim, čo by ste tam nikdy nečakali. Po tom, čo máte pocit, že ste vo Viedni, zrazu bum a ste v Anglicku. Po tom, čo máte pocit, že tu nájdete iba krásnu architektúru, bum a zabávate sa s rodinou v aquaparku. Máte radi prekvapenia, o ktorých viete, že vás nesklamú? Nájdu si vás a potešia v Liberci.

Hotely Liberec

Zaujímať by vás mohli aj nasledujúce hotely...

Zaujímavé miesta - Liberec

Najobľúbenejšie destinácie

Ďalšie často vyhľadávané destinácie