Hotely, Miláno (Lombardsko, Taliansko)

 1. 216 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 2. 74 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 3. 182 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 6. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Miláno

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Miláno, Taliansko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Miláno - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Miláno ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Miláno

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 81 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 • 75 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 144 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  130 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Miláno: Dôkaz, že peniaze nekazia charakter

Nemusíte si ani každý deň listovať vo fashion magazíne, aby ste vedeli, že skutočné mesto módy nie je Trenčín, ale Miláno. Druhé najväčšie mesto v Taliansku, ktoré vďaka zlatým milánskym ručičkám patrí medzi najbohatšie v Európe. Ale všetky tie banky, firmy a burzy, ktoré robia z metropoly Lombardie ekonomickú mašinu, nie sú tým pravým lákadlom, prečo sem ľudia chodia tak radi. Raj pre turistov, nomádov, milovníkov histórie a bohémov z toho robí architektúra, história, módne domy, reštaurácie, kaviarne a kultúra. Ako a kde začať spoznávať toto magické miesto, čo nevynechať, kde nájdete lacné ubytovanie, či kde si môžete vychutnať nefalšovanú chuť Talianska, to sa dočítate v týchto riadkoch.

VYDAJTE SA ZA CHUŤOU HISTÓRIE

Prileteli ste na jedno z troch milánskych letísk? Môžete sa do centra vydať taxíkom alebo nasadnúť na letiskový autobus a vystúpiť na konečnej. Autobusy zo všetkých letísk majú poslednú zástavku pri milánskej železničnej stanici. Železničná stanica, ktorá je pekná, čistá, architektonicky zaujímavá a pokojne ju môžete označiť nálepkou „prvá atrakcia, ktorou ma Miláno potešilo“. Presklená poloblúková kupola, tony mramoru a taliansky spirit v tej najčistejšej podobe. Kam by mali smerovať vaše kroky odtiaľto? Najlepšie na váš hotel, kde sa zložíte a necháte sa pohltiť ulicami a pamiatkami. Nájdete tú luxusné hotely pre tých, ktorí sa chcú rozmaznávať a mať sa ako v bavlnke, ale aj lacné ubytovanie pre tých, ktorí potrebujú iba nocľah a radšej si priplatia za zážitky. Neďaleko od historického centra nájdete penzión na slušnej úrovni za príjemnú cenu Marcona Homey.

Ubytovanie máte vyriešené, horsa spoznávať Miláno. Začnite srdcom, historickým centrom, jedným z najkrajším námestí v Taliansku. Piazza del Duomo je to miesto. V strede stojí socha jazdca na koni. Je to Vittorio Emanuel II. Zaujíma vás, prečo je toto námestie také pekné? Zakladateľ Talianska si také zaslúži, hoci on sám je v tieni magickej milánskej katedrály Duomo. A to, že Vittorio stojí v tieni katedrály, nie je žiadna metafora. Duomo meria 158,5 metra a je to druhá najvyššia katedrála v Taliansku. Milánu sú tie druhé miesta zrejme súdené. Výnimočná je nielen svojou výškou, ale aj tým, že na jej fasáde nájdete viac ako 3 000 rôznych sôch a chrličov. Gotický štýl, biely kameň a 135 drobných vežičiek z nej robia výnimočné dielo. Ale to nie je to najvýnimočnejšie, čo tu môžete zažiť. Vystúpte na strechu a naskytne sa vám pohľad, ktorý z hlavy už nikdy nedostanete. Hlavou vám budú rotovať myšlienky o magickosti bytia. Veľmi inšpiratívne miesto. A ako sa dostať k ďalším pamiatkam? Najlepšie urobíte, keď si kúpite turistický lístok na metro.

UŽITE SI DNI PLNÉ ZÁBAVY, LEBO O TO TU IDE

Ďalším „must see“ miestom, a že ich Miláno má, je renesančný Castello Sforzesco. Názov nie je tajnostkár a prezrádza, že ide o hrad postavený milánskym panovníkom Francescom Sforzom. Ako sa sem dostanete? Z Piazza del Duomo si to nasmerujte na Piazza Mercanti. Toto námestie vás prekvapí kúzelnými laubňami a celkovou atmosférou. Malé, ale pekné. Po pešej zóne plnej reštaurácií, kaviarní, pouličných muzikantov sa dostanete k hradu. Výnimočný je hlavne tým, že časť výzdoby je z dielne Leonarda da Vinciho. Zaujme vás červená tehla, mohutná veža a ešte mohutnejšie opevnenie. Veľmi pekné miesto, keby ste si odmysleli vežičky, povedali by ste: „Wau, krásna industriálna budova.“ Vychutnajte si tu hodinku, prípadne dve s návštevou múzea a parku. Keď budete dostatočne nasýtený, môžete nasadnúť na metro a pokračovať vo výlete alebo vrátiť sa na pešiu zónu Via Dante a dobiť si baterky v miestnej reštaurácii. Veľmi príjemným miestom, ktoré poteší okrem turistov aj miestnych je Cafe’ De Ville. Skvelá káva a chutná jednoduchá talianska kuchyňa sú pre vás ideálnou nabíjačkou.

Z pešej zóny je to len pár minút k divadlu, ktoré pozná naozaj každý. Známe divadlo nájdete na Piazza della Scala a nemôže mať iný názov ako Teatro alla Scala. V našich končinách je známe pod jednoduchším názvom La Scala. Pýtate sa, či si ho stačí pozrieť iba zvonku? Stačí, ale chlieb s maslom tiež stačí na to, aby ste sa najedli. No gurmánsky zážitok to veľký nie je. Pozrite si divadlo aj zvnútra a vychutnajte si genius loci. Miláno nemôžete navštíviť bez toho, aby ste videli da Vinciho Poslednú večeru. Jedna z najznámejších fresiek, ktorá inšpirovala množstvo kníh, filmov a konšpiračných teórií. Čaká na vás v kostole Santa Maria delle Grazia. Na to, aby ste videli tento obraz naživo, si musíte kúpiť lístok. Chcete si aj vy vychutnať večeru, no nie poslednú? Ochutnajte talianske špeciality v reštaurácii Del Binari. Príjemná atmosféra, rustikálna kuchyňa a lahodné vína.

ODDÝCHNITE SI A ZABAVTE SA

Nielen San Francisco má svoje old school električky. Aj Miláno ich má. Oranžové a žlté električky s drevenými lavicami sú skvelou spomienkou z čias nie tak dávno minulých a jazda v „stroji času“ poteší. Dámy určite poteší aj nekonečný výber obchodov. Raz darmo, keď ste v meste módy, nejaký ten shopping musíte podniknúť. Quadrilatero della moda, štvorec módy, to je štvrť plná butikov, obchodov a outletov. Skvelé miesto na doplnenie svojej garderóby. A aby páni neboli diskriminovaní, čaká na nich San Siro. Futbalový štadión, na ktorom hrajú odvekí mestskí rivali AC Milan a Inter Milan. Keby sa vám podarilo dostať na tento súboj, elektrizujúca atmosféra by vám poslala do tela niekoľko voltov. Futbalovým fanúšikom ponúkne v blízkosti štadióna lacné ubytovanie hostel Gogol’Ostello.

Prechádzka či jazda na požičanom bicykli pri kanáli Navigli sú skvelým relaxom. Časť tohto kanálového systému vymyslel aj sám Leonardo da Vinci. Nejde o žiadne jeho vrcholné dielo, no vypadnete na chvíľu z ruchu veľkomesta a užijete si pokoj v zatúlaných štvrtiach. Máte chuť zabaviť sa a vyhodiť si z kopýtka? Navštívte Blue Note, jazzový podnik, ktorý má svoje korene v New Yorku. Každý deň vám zahrajú do tanca alebo podupkávania si nohou muzikanti. Chcete niečo rýchlejšie a akčnejšie? Choďte do Alcatrazu, moderný podnik, kde okrem hudby môžete zažiť rôzne eventy, prehliadky či šou. A ako je na tom Miláno s kultúrnymi podujatiami? Pre tých, čo zbožňujú dizajn, architektúru a zaujímajú sa o bývanie, je každoročne v polovici apríla otvorený Salone Internazionale del Mobile. Milovníci hudby si prídu na svoje počas Milano d’Estate, kde si môžu vypočuť svetové kapely v príjemnom prostredí v blízkosti Castello Sforzesco. A čo by to bolo za mesto módy, keby ste tu nenašli týždeň módy. Koncom septembra vám predstavia špičkoví návrhári svoje kúsky na Milano Moda Donna Primavera.

Myslíte si, že peniaze kazia charakter? Miláno je výnimkou potvrdzujúcou pravidlo. Aj napriek tomu, že je najbohatším mestom v Taliansku, ostalo rovnaké. Stále si necháva svoju jedinečnú dušu, tvár a charakter. Nemusíte sa báť, že keď miniete svoje peniaze v milánskych reštauráciach, pamiatkach či obchodoch, že ho pripravíte o jeho atmosféru. Navštívte toto magické mesto a vychutnajte si bohaté menu, ktoré vám servíruje na svojom podnose.

Our top-rated cheap hotels in Miláno

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 83 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Často kladené otázky o destinácii Miláno