Hotely, Žilina (Žilinský kraj, Slovensko)

 1. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 2. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 3. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 6. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 8. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 9. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 10. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Žilina

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Žilina, Slovensko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Žilina - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Žilina ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Žilina

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Žilina: Mesto s tvárou? Ukáže vám ich niekoľko

Perla na Váhu, ako niektorí romantici Žilinu prezývajú, je dôležitá križovatka severozápadného Slovenska, kde sa nielen pretínajú dôležité železničné uzly, vyrábajú státisíce automobilov, ale aj nasáva atmosféra mesta. Historické centrum je plné meštianskych domov, bočných uličiek, ktoré vás očaria svojou patinou, ale aj miest, kde si poviete, že ten genius loci asi začal chodiť do posilňovne, keď je takýto silný. Niet sa čomu čudovať. Prvá písomná zmienka o meste pochádza už z roku 1208 a za čas toho stihla naozaj veľa – získať si priazeň uhorských kráľov a aj rôzne výnimky, vypracovať sa na dôležité remeselné mesto alebo aj udeliť Stalinovi titul čestného občana mesta Žilina. Túto spomienku zrejme mesto radšej vytesnilo z pamäti, keď o sebe hovorí, že je „mesto s tvárou“. Chcete vedieť, aké najkrajšie miesta nájdete v Žiline, kde sa vám oplatí ísť nasať typickú žilinskú atmosféru, kde sa dobre najete či nájdete príjemný hotel? Poďte na virtuálnu prechádzku Žilinou.

HISTORICKÉ CENTRUM JE NAJVÄČŠÍM LÁKADLOM

Žilina má dve hlavné námestia – Námestie Andreja Hlinku a Mariánske. V prípade, že prichádzate smerom od hlavnej železničnej stanice, prejdete po Národnej ulici plnej pekných meštianskych domov , po ktorej korzujú ľudia a niektorí utekajú práve na vlak. Veľkou škodou je, že tieto domy sú v tieni vizuálneho smogu, ktorý im bráni vykričať: „Pozrite sa na mňa, aký som krásny kus histórie.“ Na Hlinkovom námestí nesmie samozrejme chýbať socha samotného „majiteľa“, ktorá je ukrytá medzi stromami. Bola totiž nútená zostúpiť zo svojho piedestálu, na ktorého mieste vyrástlo obchodné centrum Mirage. Na námestí sídli aj Považská galéria, v ktorej si môžete pozrieť stálu expozíciu veľkého umelca Vincenta Hložníka. Ak vás zaujme, čo symbolizuje stupňovitá Spievajúca fontána, je to srdce, z ktorého vyteká prúd vody. Posedenie na okolitých lavičkách je veľmi príjemné hlavne v lete. Ak by ste to kvôli slnku nemohli vydržať, len pár desiatok metrov odtiaľ sa môžete ukryť do tieňa najstaršieho parku v Žiline, posedieť si na lavičke, obzrieť si pamätník venovaný osloboditeľom a keď máte šťastie, vypočujete si živú kapelu v hudobnom pavilóne. Sad SNP, ako sa tento park volá, je lemovaný historickými vilkami vážených Žilinčanov. Ak by ste hľadali ubytovanie, tu ste na správnom mieste. Jedna z vilok je premenená na príjemný wellness penzión Central Park. A len kúsok od neho nájdete hotel Astória, ktorý tu stojí už od roku 1927.

Nad Námestím Andreja Hlinku starostlivo dozerá na Žilinu jej dominanta – Kostol Najsvätejšej trojice. Dve veže ozdobené zelenými medenými strechami, tá vyššia z nich má 51 metrov a môžete si z nej dopriať výhľad na mesto. Ak však máte strach z výšok, uspokojíte sa s výhľadom z mestských hradieb, ktorý je tiež veľmi príjemný a keď sa pozriete priamo pred seba, to zelené veľké čudo je dôvod, prečo sa Žilina volá aj Mesto pod Dubňom. Tomuto kostolu, pri ktorom nájdete aj Mestské divadlo, Žilinčania nepovedia nijak inak ako Farský a odtiaľto je to už iba pár metrov na Mariánske námestie. A najlepšie urobíte, keď sa tam dostanete cez charizmatickú Farskú uličku. Na štvorcovom námestí na vás čakajú meštianske domy so štítmi a „laubňami”, fontána, mačacie hlavy, dve studne a jeho dominanta - Kostol obrátenia sv. Pavla. Vitajte v najkrajšej časti Žiliny. Počas leta je plná terás, kde si môžete dopriať kávu, pivo alebo sa najesť. Práve tu nájdete veľmi príjemnú, moderne zariadenú reštauráciu Korzo. Keby ste sa chceli pozerať, ako vám kuchár pripravuje obed, môžete, lebo kuchyňa je od reštaurácie oddelená oknom. Ani tu nechýbajú hotely, na rohu je známy wellness hotel Grand s vychytenou kaviarňou. Uličkou okolo Grandu sa dostanete k židovskej synagóge, ktorá sa premenila na Kunsthalle. Organizujú sa tu rôzne trhy, výstavy či koncerty. Iba kúsok odtiaľ je krásna budova Rosenfeldovho palácu. Nechal si ho postaviť zámožný bankár Rosenfeld a ide o napodobeninu viedenského Belvederu.

TÚLAJTE SA ŽILINSKÝMI ULIČKAMI

Bulvár je vlastne ulica Antona Bernoláka, ktorá je akýmsi múzeom socialistického funkcionalizmu. Prechádzka po ňom vám ukáže čisté tvary socialistickej architektúry, zabudnuté nápisy obchodov a hlavne vás nasmeruje k ďalšiemu žilinskému parku. Park Bôrik je väčší ako Sad SNP. Môžete si tu oddýchnuť na lavičkách, ľahnúť si do trávy, urobiť si piknik alebo sa vrátiť smerom do mesta a tam sa prechádzať po Malej Prahe. Štvrť rodinných domov skutočne pripomína hlavné mesto Českej republiky. Nerušia vás tu takmer žiadne autá. Nájdete tu pekné republikové rodinné domy a keby ste sa tu zamilovali, je tu aj hostel Malá Praha. Z Malej Prahy sa môžete dostať do ďalšieho žilinského kultúrneho centra Stanica – Záriečie. Je to naozajstná železničná stanica, na ktorej stoja aj naozajstné regionálne vlaky a dostanete tu dávku naozajstne kultúry – workshopy, koncerty, diskusie či prednášky sú tu na dennom poriadku. Ak chcete stretnúť milých ľudí, užiť si jedinečnú atmosféru prerobenej stanice a dať si pohár vína a za hrsť kultúry, ste tu na správnom mieste. Žilina sa môže pochváliť aj ďalším veľmi pekný miestom a tým je Budatínsky zámok s veľkým parkom. Na mieste, kde sa vlieva rieka Kysuca do Váhu stojí roztomilá biela vežička, v ktorej mal v 14. storočí svoj apartmán Matúš Čák. Súčasťou zámku je Považské múzeum, ktoré sa zameriava hlavne na dejiny drotárstva.

SPOZNAJTE OKOLIE ŽILINY

Neďaleko Žiliny nájdete aj dva hrady. Z jedného ostali už iba ruiny. Ale pozor, pekné ruiny, za ktorými si môžete urobiť ešte krajší výlet. Nenáročná turistika na Lietavský hrad a super výlet v okolí sú veľkým lákadlom. Ak však miesto atmosféry máte radšej históriu, navštívte hrad Strečno vzdialený od mesta približne 10 km. Strečno vypína svoju hruď na 103 metrovom brale nad Váhom a naozaj má strategickú polohu. Ak by ste radšej ako na hrad šliapali niekde do kopcov, Žilina má vo svojom okolí skutočne, čo ponúknuť. Najvychytenejšia je Terchová so svojimi Jánošíkovými dierami, kde chodíte po rebríkoch a lávkach, takže sa poriadne obujte, aby ste neskončili s turistickými dierami na kolenách. Vrátili ste sa po výlete vysmädnutí a potrebujete spláchnuť nachodené kilometre dobrým pivom? Potom zamierte na 7. schod. Ako vznikol tento poetický názov? Každý, kto videl film „Vesničko má, středisková“ vie, že pivo je najlepšie vychladené, keď ho necháte v pivnici na siedmom schode. Ďalšou možnosťou, kde na vás čaká industriálny interiér a 12 píp, je piváreň Beervana. A či nájdete v Žiline nejakú veľkú udalosť? Každoročne sa tu konajú Staromestské trhy, keď mesto praská vo švíkoch. Sú to trhy, ukážky tradičných remesiel, kultúrny program a hlavne večer sa predstavia hudobné skupiny. Pripravte sa na to, že v meste bude blázniť vír zábavy, ku ktorému sa môžete pridať. Je to na vás.

Chcete prísť do mesta, kde sa to nehemží turistami, kde máte čo robiť, kde nájdete peknú architektúru a miesta vyžarujúce charizmu? V Žiline ste na správnej adrese a keby ste mali pocit, že ste už videli všetko zaujímavé, môžete podniknúť výlet do neďalekej Terchovej, ísť sa prejsť na Vodné dielo alebo zažiť romantiku v Budatínskom zámku. A pri odchode si pomyslíte, že heslo „Žilina – mesto s tvárou“ nie je až také blbé, ako sa na prvý pohľad môže niekomu zdať. Pretože, aj keď ste neboli v najkrajšom meste na svete, určite sa sem budete chcieť vrátiť.

Our top-rated cheap hotels in Žilina

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely Žilina

Zaujímať by vás mohli aj nasledujúce hotely...

Mestské časti - Žilina

Zaujímavé miesta - Žilina

Najobľúbenejšie destinácie

Ďalšie často vyhľadávané destinácie