Hotely, Piešťany (Trnavský kraj, Slovensko)

 1. 151 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 2. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 3. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 6. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 8. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 9. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 10. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Piešťany

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Piešťany, Slovensko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Piešťany - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Piešťany ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Piešťany

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Navštíviť Piešťany sa oplatí, aj keď nechcete lámať barly

Slovensko má na svojom území 21 kúpeľných miest. Na malú stredoeurópsku krajinu viac ako slušné číslo. Len pre porovnanie ich má dvojnásobne veľká Česká republika o 5 viac. Naše kúpeľné postavenie v Európe sa najlepšie ilustruje na bratskej rivalite. Medzi naše najvýznamnejšie slovenské kúpele, ktoré majú cveng aj vo svete, patria Piešťany. Piešťanská kúpeľná tradícia siaha až do druhej polovice 17. storočia, keď sa toto mesto stálo známe aj na Starom kontinente. A to ešte vtedy návštevníci kúpeľov nevedeli, že po pobyte budú môcť lámať barly. Pretože svetovú celebritu – Barlolamača – dal Sandor Winter, vtedajší prenájomca kúpeľov, odliať z bronzu až v polovici 19. storočia. Veď lebo poriadne kúpele potrebujú symbol uzdravenia, to je jasné. Kúpeľné hotely, wellness, pramene, kolonáda či vyliečení ľudia, to je len časť toho, čo v Piešťanoch uvidíte. Objavte v nasledujúcich riadkoch aj dobré reštaurácie, pekné miesta na prechádzku, lacné ubytovanie a tipy na výlet.

ZOZNÁMTE SA S DUCHOM PIEŠŤAN

Predtým, ako skúsite všetky tie skvelé bahenné zábaly, liečivé pramene, wellness relax a barlolamačské procedúry, prejdite sa po meste. Piešťany sú malé, ale pekné. To už väčšinou kúpeľné mestá dostávajú do vienka. Prechádzka po funkcionalistickom Kolonádovom moste ponad Váh, kde si môžete kúpiť tradičné kúpeľné oplátky, je skvelým začiatkom. Najdlhší krytý most na Slovensku stráži socha Barlolamača. Tento most spája Kúpeľný ostrov s centrom Piešťan. Čo sa skrýva na Kúpeľnom ostrove? Pirátsky poklad to nebude, no iný poklad tu nájdete – kúpeľné hotely, park, pávy, termálne kúpalisko Eva a hlavne liečivé pramene, ktoré majú najvyššiu teplotu 69°C. Vychytený je hlavne päťhviezdičkový hotel Danubius Health Spa Resort Thermia Palace. Máte radi zvieratká? Zastavte sa aj pri jazierku s rybičkami a korytnačkami. Rozhodne nepohrdnú kúskom kúpeľnej oplátky. A čo vám ponúka centrum v Piešťanoch?

Hoci Piešťany nie sú Paríž, nad jazierkom v centre sa týči Most zaľúbených so zámkami. Tými na kľúčik, nie tými panskými sídlami. Most nájdete na konci hlavnej ulice, ktorá je lemovaná kaviarňami, reštauráciami a obchodíkmi. Nad všetkými vyčnieva jedna kaviarňo-reštaurácia a zároveň aj penzión – Zuckmann Villa. Chutné jedlo, dobrá káva a štýlové ubytovanie. Pokochali ste sa meštiackymi domami na pešej zóne a chceli by ste si užiť trochu zelene? Mestský park je vám k dispozícii. Okrem fontány, pri ktorej nájdete masážne kamene na nohy, je tu aj pódium. Keď máte šťastie, do vášho prechádzkového kroku vám zahrá aj živá hudba. Pozornému oku milovníka architektúry neunikne ani budova Grand Hotel Royal. Stavba, ktorá nie je nič dlžná svojmu menu. Naozaj to je veľká a kráľovská budova, ktorá bola prvou hotelovou stavbou v Piešťanoch. Dnes sa už volá Liečebný dom Slovan a chátra. Kedysi dôležité stredisko spoločenských akcií je dnes zatvorené. No pohľad naň fascinuje aj po viac ako 100 rokoch od otvorenia.

TU LIEČI NIELEN WELLNESS A KÚPELE, ALE AJ PRECHÁDZKY

Jedným z najobľúbenejších kúpeľných domov v Piešťanoch je hotel Balnea Splendid. Vonkajší a vnútorný bazén, bahenné zábaly, wellness, masáže, fitness centrum. Existuje lepšie miesto, kde by ste si mohli vychutnať všetko to najlepšie, čím sú Piešťany vychytené? S najväčšou pravdepodobnosťou nie. Pre tých s drobcami, ktorí majú miesto masáže a bahna radšej tobogany a 11-metrové šmykľavky v tvare žraloka, tu je aquapark Funny Park. Máte už dosť vody a prameňov? Zájdite do Vojenského historického múzea. Muži, deti a aj dámy, ktoré sa o techniku vôbec nezaujímajú, budú ohromení veľkosťou zbierky. Stíhačky, helikoptéry, motorky, tanky, terénne autá, uniformy či zbrane. Skvelé miesto, kde stráviť zopár hodín bez toho, aby ste sa museli obávať toho, že budete pod paľbou.

Keď mestom preteká rieka, je to vždy veľká výhoda. Teda väčšinou, lebo veď aj potopy existujú. V Piešťanoch je vďaka Váhu ostrov Lido. Ostrov, ktorý sa snaží získať späť svoj zašlý lesk a je to vlastne polostrov. Dostanete sa tu po „húpacom“ moste, čo ocenia hlavne vaše ratolesti. Aktivisti stále zlepšujú tento kúsok zeme obklopený vodou a postupne tu pribúda nová zeleň, preliezačky pre deti, lavičky či pláž. Ideálne miesto, keď chcete uniknúť pred ostatnými turistami. Piešťany niekedy pripomínajú Amsterdam. Aspoň čo sa týka počtu cyklistov. Brázdiť po hrádzi na bicykli, vietor vo vlasoch a pred vami sa črtá Piešťanský pivovar a Lodenica, je skvelý pocit. Piešťanský pivovar je veľmi pekne a nadčasovo zrekonštruovaná budova, kde varia svoje vlastné pivo. Keby vám vyhladlo, môžete sa v industriálnom, no príjemnom prostredí aj najesť. A to naozaj veľmi dobre. A čo Lodenica? Reštaurácia vo vodáckom štýle, typické námornícke farby a motívy, dobrá kuchyňa a pekný výhľad na Váh a okolie.

VYDAJTE SA ZA ŠPORTOM A KULTÚROU

Milovníci golfu alebo aj tí, ktorí si myslia, že odpaľovať bielu loptičku a prechádzky po anglickom trávniku by ich bavili, môžu v Piešťanoch navštíviť Golf&Country Club. Pre tých, ktorým sa zdá golf ako príliš málo akčný šport, majú Piešťany tiež niečo pripravené. V Ratnovskej zátoke je areál vodných športov – môžete si tu vyskúšať wakeboard, vodné lyže a wakeskate. Prípadne si môžete zasmečovať a otestovať výskok na beach volejbalových kurtoch. A ako je na tom piešťanská kultúra? Pomerne dobre. O tom vás presvedčí zrekonštruovaná industriálna budova historickej elektrárne z červenej tehly. Kultúrne centrum, ktoré je dejiskom rôznych koncertov a vernisáži. Aj keď nebudete mať šťastie na žiadnu z nich, samotná prehliadka budovy bude pre vás zážitkom. V celoslovenskom merítku je známy country festival Lodenica. Chcete byť svedkom najzvučnejších mien country scény? Zarezervujte si hostel alebo hotel a príďte. Lacné ubytovanie vám ponúkne penzión W21 Villa Veres.

Návšteva kúpeľného mestečka už dávno nie je iba o tom, že vás bolia kĺby alebo si potrebujete dať dokopy boľavý chrbát. Ľudia sem chodia aj za jedinečnou atmosférou, ktorú dokážu ponúknuť iba kúpele. Keď nemáte chuť váľať sa v bahne, môžete sadnúť na bicykel a urobiť si skvelý výlet do Piešťanského pivovaru. Ak vás už nebaví čvachtanie sa v sírnatej vode, môžete sa ísť vyblázniť do Funny Parku. Jednoducho, či chcete kultúru, zábavu, alebo kúsok peknej architektúry, to všetko v Piešťanoch nájdete. Ale mali by ste sa poponáhľať, lebo ktovie ako dlho bude ešte stáť piešťanská pýcha Grand Hotel Royal. Bola by škoda, keby ste nevideli jednu z najkrajších stavieb na vlastné oči. Bez nej to už nebudú Piešťany také, ako ich poznáme.

Our top-rated cheap hotels in Piešťany

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Často kladené otázky o destinácii Piešťany