Nájdené pobyty: 0
Prehľadané rezervačné stránky: 0
Porovnávajú sa ceny za noc z viacerých stránok...
Nájdené pobyty: 0
Prehľadané rezervačné stránky: 0

Hotely, Győr (Western Transdanubia, Maďarsko)

Načítava sa

Hotely, Győr

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Győr, Maďarsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

  • Győr - hotely vždy za najlepšiu cenu
  • Győr ponúka tiež lacné penzióny a hostely
  • Rezervujte za skvelú cenu!

Gyor: Dajte mu šancu a zamilujete sa

Keď sa povie dovolenka alebo výlet v Maďarsku, väčšina ľudí si predstaví prechádzky romantickou Budapešťou, kúpanie sa pri Balatóne či hudobnú nálož na Sziget festivale. A to je tak trochu škoda, pretože aj ostatné maďarské mestá majú čo ponúknuť a nie je toho úplne málo. Už len taký Győr, ktorý nájdete na polceste medzi Bratislavou a Budapešťou, je skvelou destináciou. A teraz sa priznajte, už ste niekedy rozmýšľali o tom, že sa sem prídete pozrieť? Nie? Chyba. Prečo? Kvôli atmosfére, ktorú toto 130-tisícové mesto má a nie je lakomé sa o ňu s vami podeliť. V Győri, okrem starého mesta, štvrtí s vilami a historickými meštianskymi domami, nájdete aj príjemnú promenádu popri rieke Rába. Čo všetko tu musíte vidieť, ktorými štvrťami sa vám oplatí blúdiť, kde nájdete lacné ubytovanie alebo kam namieriť svoje gastrokroky, o to sa s vami podelí tento článok.

VYCHUTNAJTE SI POTULKY STARÝM MESTOM

Ak ste do Győru prišli vlakom alebo autobusom a váš hotel či penzión je v centre, ako prvá vás upúta budova radnice. Veža s medenou strechou v zelených tónoch vám na svojich hodinách ukáže čas. Po bokoch ju ako bodyguardi chránia dve menšie vežičky. Takéto privítanie si pre vás pripravil barokový štýl. A vy už len dúfate, aby to nebolo iba demo a celý Győr sa niesol v podobnej atmosfére. Naozaj to tak je, na každom kroku vás sprevádza barok miešajúci sa funkcionalistickým štýlom. Môžete si vybrať, či zamierite priamo do historického centra, alebo sa budete ponevierať okolitými uličkami. Ak ste sa rozhodli pre druhú možnosť, rozhodnete nevynechajte ulicu Munkácsy Mihály. Čím je zaujímavá? Historickými vilkami, pri ktorých budete tipovať, či v nej býval vážený doktor, alebo uznávaný právnik. Na jednej strane ulice sú vily, na druhej s nimi kontrastujú funkcionalistické bytovky a túto generačnú priepasť strážia aleje stromov. Kráčajte rovno a pred vami sa objaví zrekonštruovaná Synagóga. Pekná budova s kupolou, ktorá hostí množstvo kultúrnych podujatí, rozhodne stojí za návštevu aj vnútri. Okno v streche vám urobí skvelú svetelnú šou.

Odtiaľto je to len pár minút chôdzou do centra. A to je v Győri najkrajšie – všade sa dostanete pešo bez toho, aby ste nadávali, že vás bolia nohy. A keď vás náhodou začnú, pozriete sa na prvú barokovú budovu a poviete si: „Ono to za to stojí.“ Prvým miestom v srdci mesta, kam sa vyberiete, by malo byť námestie Széchenyi Tér s Mariánskym stĺpom a benediktínskym kostolom Sv. Ignáca z Loyoly. V lete ako bonus dostanete terasy a fontánu striekajúcu zo zeme. Tu si môžete zatvoriť oči, 5x sa zatočiť okolo vlastnej osi a ktorýmkoľvek smerom sa vydať do okolitých uličiek plných farebných meštianskych domov s peknými bránami. Pri ulici Móricza Zsigmonda nájdete aj veľmi roztomilo zrekonštruované námestie s pohľadom na Mošonský Dunaj. Na námestí je aj veľká zrkadlová šošovka, pri ktorej sa môžete vyblázniť s foťákom. Len kúsok odtiaľ je Bazilika sv. Štefana ozdobená patinou, keď však nazriete dovnútra, uvidíte žiarivú sieň s kaplnkou. A čo ubytovanie v tejto štvrti? Győr má hotely rozložené skôr po širšom centre. Kúsok od baziliky však nájdete štvorhviezdičkový hotel Barokk Promenád. Chcete radšej niečo lacnejšie? Nájsť hostel v Győri bude problém, preto skúste penzión SoHo a určite budete spokojný.

ODDÝCHNITE SI. ČI UŽ S DEŤMI, ALEBO BEZ

Skvelým relaxom je prechádzka po nábreží Ráby, ktorá sa neskôr vlieva do Dunaja. Ak sa sem vyberiete priamo z centra, natrafíte aj na Biskupský hrad a Biskupský palác. Spoznáte ho podľa obrovskej kamennej steny, ktorá ho chránila nielen pred nepriateľmi, ale aj pred záplavami. Najlepšie urobíte, keď si na prechádzku vyberiete ktorékoľvek obdobie okrem zimy. Vietor a studený vzduch nie sú práve najlepšími spoločníkmi. Ak zoberiete so sebou aj deti, tým urobia radosť labute a divé kačice a vy si budete vychutnávať ticho, pokoj a bronzovú sochu, ktorá dohliada, aby vlievanie Ráby do Dunaja prebehlo s riečnym poriadkom. Deti sa neuspokojili s „akýmsi vodným vtáctvom“? Zoberte ich do Zoologickej záhrady Xantusa Jánosa. Levy, tigre, zebry, ťavy, to všetko tu nájdete. Okrem toho deti môžu niektoré priateľské zvieratká pohladkať a kŕmiť ich, napríklad lemury, kozy či tapíry. S takýmto zážitkom po celodňovej prechádzke budú ako anjeli. A čo vám Győr ďalej ponúka?

Maďarsko je vo svete známe vďaka svojim termálnym kúpeľom a wellness službám. Ani Győr nie je výnimkou. Tí, ktorí si myslia, že sa mali narodiť so žiabrami a blanami medzi prstami, ale aj tí, ktorí majú radi relax, si prídu na svoje v Rába Quelle. Vonkajšie aj vnútorné bazény, liečivé kúpele, tobogany, wellness, sauny a hlavne gombík, ktorým môžete zmazať všetky každodenné starosti. Síce by ste hľadali ubytovanie v tomto komplexe márne, ale hneď cez ulicu na vás čaká penzión Termál. Chceli by ste skúsiť niečo neskrotnejšie a viac prírodné? Len pár kilometrov od Győru je Achiles Park. A čo v ňom? Prírodné jazero, detské ihrisko, rybárčenie, sauna, volejbalové ihrisko, vodné bicykle a zábava. Ubytovať sa môžete v drevených chatkách, síce to nie je päťhviezdičkový hotel, ale ste predsa v prírode. A kúsok prírody nájdete aj v Győri. Hneď pri mestskej radnici je príjemný park Josefa Bisingera, kde sa v lete môžete ukryť pred ostrým slnkom a v zime postaviť snehuliaka.

KAM ZA JEDLOM A POSEDENÍM

Győr nepatrí medzi tie najvychytenejšie turistické destinácie, preto tu našťastie nájdete menej podnikov, ktoré by mohli miestni s pokojným svedomím nazývať „turistické pasce“. Na druhej strane, keď chcete objaviť reštauráciu, kde sa super najete, zaberie to viac času. V centre určite zájdite do reštaurácie Pálffy Étterem. Tróni na rohu hlavného námestia Széchenyi tér a okrem toho, že vás príjemne prekvapia ceny a veľkosť porcie, dočkáte sa poctivej maďarskej kuchyne. Miestom, kde robia skvelú pizzu, je maličké bistro Piccolino. Nedajte sa odradiť jeho veľkosťou. Ani tým, že vyzerá ako veľmi pekný fastfood s pizzou do ruky. Môžete si tu posedieť a ochutnať poctivú a hlavné chrumkavú pizzu. Toto je jeden z tých prípadov, keď vás prvý dojem dokáže poriadne zmiasť. A kde môžete uhasiť svoj smäd? Možno budete prekvapený, ale nedočítate sa tu o žiadnej preslávenej vinárni s Tokajom, ale o roztomilej pivárni Beerka. Aj keď by sa to malo volať skôr Béérka, pretože všade na stenách visia portréty ovečiek. Môžete si tu dať super pivo z malých maďarských pivovarov – čapované, ale aj fľaškové. Príjemné prekvapenie, že nielen víno a barack pálenka je to, čo Maďari vedia urobiť špičkovo.

Mestá, ktoré majú taký veľký genius loci ako Győr, bývajú väčšinou plné turistov. Tu však ten pocit nemáte a tak si môžete vychutnávať uvoľnenú atmosféru, kde sa nikto nikde neponáhľa, aby si mohol odfotiť tú a tú pamiatku skôr ako vy. Prechádzky popri rieke, túlanie sa historickými uličkami, duch malého mesta a kúpele sa postarajú o to, aby ste si to tu zamilovali. Aj preto, keď budete chcieť ísť nabudúce do Budapešti, urobte si v polovici svojej cesty prestávku, pokojne aj dvojdňovú, a dajte Győru šancu. Zaslúži si ju.

Hotely Győr

Zaujímať by vás mohli aj nasledujúce hotely...

Zaujímavé miesta - Győr

Najobľúbenejšie destinácie

Ďalšie často vyhľadávané destinácie