Hotely, Liptovský Mikuláš (Žilinský kraj, Slovensko)

 1. 275 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  151 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  136 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  106 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 2. 94 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 3. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 6. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Liptovský Mikuláš

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Liptovský Mikuláš, Slovensko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Liptovský Mikuláš - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Liptovský Mikuláš ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Liptovský Mikuláš

  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 94 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Liptovský Mikuláš: Vaša základňa pre poznávanie krás Litpova

Je Litpov skutočne taký, ako ho vidíme v reklame na syry? Žiarivo zelené lúky plné oviec, drevené domčeky, tmavozelené hory a modré nebo nad hlavou. Hoci bývajú reklamy často klamlivé, Litpov takto vyzerá aj v skutočnosti. V telke sa vám to môže zdať ako gýč, no na vlastné oči sa budete rozplývať. A srdcom stredného Liptova je Liptovský Mikuláš. Mesto akurát veľké, aby ste v ňom zažili pár skvelých dní, no príliš malé na to, aby ste tu strávili dovolenku. Ale iba v tom prípade, keby nebola v blízkom okolí podmanivá príroda – Nízke Tatry, Liptovská Mara či fascinujúce jaskyne , ktoré si vás podmania.

V LIPTOVSKOM MIKULÁŠI VÁS POTEŠÍ ROZTOMILÉ CENTRUM

Dominantou, okolo ktorej sa vystavalo celé mesto, je Kostol sv. Mikuláša. Srdce mesta, ktoré bije už od 13. storočia a svojim ranogotickým outfitom teší miestnych a aj turistov. Objavíte ho na Námestí osloboditeľov, ktoré je typické svojou atmosférou – vyzdobené meštianskymi domami, ktoré sú pýchou námestí na Slovensku. Jedinečná atmosféra, z ktorej sú hlavne zahraniční turisti unesení, dýcha na vás po každom došľapnutí na kamennú dlažbu. Na hlavnom námestí nájdete aj stavby, ktoré pútajú viac pozornosti ako samotné meštianske domy. Hneď pri Kostole sv. Mikuláša si tróni Pongrácovská kúria a Župný dom. Obďaleč uvidíte majestátny a svalnatý barokový stoličný dom či Straussovský dom , ktorý je vďaka svojej kráse vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku. Hotely v centre mesta nevyrástli v takom hojnom počte ako púpavy na liptovských lúkach, no lacné a príjemné ubytovanie nájdete napríklad v hoteli Steve.

Synagógy patria medzi najkrajšie stavby. Svojimi kupolami dvíhajú hlavy návštevníkov dohora a vďaka ich kráse zásobujú ruky masérov vo wellness centrách. Ani táto v Liptovskom Mikuláši nie je žiadnou výnimkou. Modro-zlatá kupola v klasicistickom a secesnom štýle je monumentálna. Máte chuť ľahnúť si na zem a dívať sa na ňu desiatky minút. V súčasnosti synagóga hostí najmä kultúrne podujatia, ktoré vďaka týmto priestorom dostávajú charizmu porovnateľnú s Robom Rothom. O tom, že život nie je bonboniéra, ako hovorieval Forrest Gump, sa môžete presvedčiť aj v Múzeu Janka Kráľa, kde nájdete známu Mikulášsku mučiareň. Nejde o nič veľké, no pri nástrojoch, ktoré tam uvidíte, vám bude behať mráz po chrbte. Jezuitský kláštor, barokovo-klasicistický štýl, veľká budova, postavená v 18. storočí vám ponúka peknú architektúru a vnútri Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva. A verte tomu, že jaskyne sú pre tento región veľmi dôležité. Prečo? Dozviete sa v ďalších riadkoch.

KRÁSNA PRÍRODA, KDE SA POZRIETE. NAVŠTÍVTE JU

Liptovskú kotlinu obklopujú Západné a Nízke Tatry a Chočské vrchy. Možností, ako využiť okolitú prírodu, máte milión v lete a milión v zime. A ktoré z týchto dvoch miliónov sú najlepšie? Určite to je návšteva Demänovskej doliny. Či je leto, či je zima, stále tu môžete niečo robiť. Už len samotná Jasná vám pripraví zábavu na celú zimu. Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku, v ktorom nájdete skvelé svahy, lanovky, hotely či penzióny. Okrem toho sú tu absolútne jedinečné jaskyne – Demänovská ľadová jaskyňa a Demänovská jaskyňa slobody, ktoré so svojim najväčším jaskynným systémom v strednej Európe, priťahujú nielen netopiere, ale aj turistov. V Demänovskej doline si môžete vyskúšať aj paragliding či v zimných mesiacoch freeride. Pre tých menších tu je Tarzánia. Lanový park, kde sa deti vybláznia a rodičia im budú chcieť ukázať, že ani oni ešte nepatria do starého železa.

Na zimné mesiace je Demänovská dolina ideálna, ale aký program si pripraviť na leto? Pre milovníkov vody, bazénov, tobogánov, wellnesu a aktívneho oddychu neexistuje lepšia odpoveď ako Tatralandia. Najväčší vodný park s ubytovaním v strednej Európe. Nájdete tu atrakcie ako minigolf, kiná či 146-metrový tobogán s jasnehovoriacim menom – Anakonda. Chcete si vyskúšať, aké to je letieť voľným pádom? Veterný tunel SuperFly vám dopraje zažiť tento pocit bez toho, aby ste museli nasadnúť do lietadla. Viac oddychový a menej zbesilý Gino Park Bešeňová s termálnymi prameňmi je iba 17 km od Liptovského Mikuláša. Samozrejme, že ani tu nechýbajú vodné kĺzačky pre deti a vďaka horúcim prameňom sa tu môžete bez problémov okúpať aj v zime. Predsalen 62°C je dosť na to, aby vám počas mrazov nebola vo vode zima. Na milovníkov prírodných vodných plôch čaká Liptovská mara, najväčšia vodná nádrž na Slovensku. Môžete sa tu vykúpať, zasurfovať si či zarybárčiť. Ideálne miesto na relax, keď vás rozhorúčený asfalt vyženie z mesta do prírody.

KDE NÁJDETE KULTÚRU A DOBRÚ GASTRONÓMIU?

Tradičnú liptovskú kultúru nájdete v osade Vlkolínec. Celé toto miesto je zapísané v dedičstve UNESCO. Rozprávková drevená architektúra. Interiér v domoch ostal zachovaný, takže uvidíte, že život na Liptove nebol len o užívaní si krásnej prírody, ale aj o tvrdej práci. Aj vďaka tvrdej práci sa môže Liptov chváliť skvelými mliečnymi výrobkami. Podobným miestom je Múzeum liptovskej dediny Pribylina, romantická drevená zástavba na liptovský spôsob, ktorá v objatí prírody nezačne nikdy nudiť. V týchto dvoch dedinkách sa pravidelne a často konajú rôzne slávnosti, podujatia či ukážky ľudovej tvorivosti – Fujaria znie Vlkolíncom, Divadelný Vlkolínec či Mašinparáda v Pribyline, kde uvidíte v akcii parnú lokomotívu Kačena. V neďalekej obci Východná koná obrovský folklórny festival, kde vás roztancuje a rozospieva až 1400 účinkujúcich. Festival sa koná už od roku 1953 a je to udalosť, na ktorej sa stretáva nielen celý Litpov, ale dokonca celé Slovensko.

Problémom gastronómie na Liptove je, že každá reštaurácia sa chce hrať na tradičnú kolibu, kde nájdete poctivé halušky, bryndzové pirohy či syry. Musíte byť ale ostražitejší ako mačka na love, opatrne našľapovať a vyberať iba z tých, ktorí robia gastrobiznis úprimne a poctivo. Jedným z takýchto podnikov je aj Pivovarská reštaurácia, ktorú prevádzkuje miestny minipivovar Liptovär. Nájdete tu poctivú kuchyňu, tradičné jedlá a výborné pivo z miestneho zdroja. Príjemným miestom je aj penzión Drak v Demänovskej doline. Nájdete tu skvelú symfóniu chutí, či už v tradičných jedlách, alebo v medzinárodnej kuchyni. Taktiež ubytovanie je na veľmi vysokej úrovni. Cítiť, že majiteľ robí vecí skutočne poctivo a dôležití sú pre neho spokojní zamestnanci a nie plná pokladňa.

Výhodou malých miest je, že sa dostanete pešo ku všetkým atrakciám, pamiatkam, miestam, ktoré chcete navštíviť či na hotel. Ich problémom je, že všetko, čo chcete vidieť, uvidíte veľmi rýchlo. A potom vám neostáva nič iné, iba sa pobrať ďalej, alebo hľadať skryté zákutia mesta. Liptovský Mikuláš je však výnimka, pretože nemusíte hľadať žiadne skryté miesta, aby ste si urobili zaujímavý program. Stačí sa posunúť o pár kilometrov ďalej a ste v neskrotnej prírode, fascinujúcich jaskyniach, zabávate sa v aquaparku, spoznávate dejiny alebo si jednoducho vychutnávate dobré jedlo. V tomto prípade na veľkosti skutočne nezáleží.

Our top-rated cheap hotels in Liptovský Mikuláš

  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  151 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  93 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Často kladené otázky o destinácii Liptovský Mikuláš