Hotely, Demänovská Dolina (Žilinský kraj, Slovensko)

 1. 275 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  151 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  136 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  106 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 2. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 3. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Demänovská Dolina

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Demänovská Dolina, Slovensko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Demänovská Dolina - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Demänovská Dolina ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Demänovská Dolina

  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 94 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Demänovská dolina: Najnavštevovanejšie miesto v Nízkych Tatrách. Zaslúžene?

Nie vždy platí, že to najkrajšie miesto je aj tým najnavštevovanejším. Jednak by to bola nuda a hlavne by cestovateľskí nomádi nemohli objavovať ďalšie nové „najkrajšie miesta“ pre ostatných turistov. No pri Demänovskej doline to platí – je to najkrajšie miesto Nízkych Tatier a vďaka tomu je aj najnavštevovanejšie. Priama úmera ako z učebnice matematiky. A čo v Demänovskej doline priťahuje turistov najviac? Chodníky pre peších aj dvojkolesových, najväčší systém jaskýň na Slovensku, lyžovanie, relax a wellness, dvetisícovky a majestátna príroda. Toto sú hlavné dôvody, prečo je Demänovská dolina miestnou jednotkou v Nízkych Tatrách. Čítajte ďalej a dozviete sa, kde nájdete najväčšie klenoty, zábavu pre deti, skvelé jedlo či lacné ubytovanie.

PRÍJEMNÉ PRECHÁDZKY AJ TURISTIKA PRE SKÚSENEJŠÍCH

V Demänovskej doline to je podobné, ako keď dieťa príde do hračkárstva – chce túto hračku, ešte túto, vlastne aj tamtú a nakoniec chce všetky – lenže tu je to tak s túrami. Pozeráte si možnosti, kde pôjdete a najradšej by ste absolvovali všetky v jeden deň. Ak nemáte sedemmíľové čižmy, bude to asi problém. Môžete však začať prechádzkou na Vrbické pleso. Žiadna vysokohorská turistika , pokojne zoberte so sebou aj vaše deti, nech aj ony uvidia najväčšie prirodzené jazero v Nízkych Tatrách. Prírodná pamiatka je v úctyhodnej výške 1 113 m. n. m. Môžete si tu sadnúť na lavičku a vychutnávať si prírodu. Zamilovali ste sa do tohto miesta tak, že úplne najviac na svete? Ubytovanie v blízkosti Velického plesa ponúka wellness hotel Grand Jasná. Náročnejšou túrou je Náučný chodník Demänovská dolina. Približne poldňová túra začína práve pri tomto hoteli. No oplatilo by sa vám ju podstúpiť, aj keby trvala celý deň, to rozhodne.

Hlavným lákadlom, vďaka ktorému sa Demänovská dolina stala známa na celom svete, je Demänovská jaskyňa slobody a Demänovská ľadová jaskyňa. Najväčší systém jaskýň na Slovensku. Niekto, a nebolo by takých málo, by povedal, že aj najkrajší. Nesúhlasiť s nimi by bolo zložitejšie, ako vystúpiť bosý na najvyšší vrch Nízkych Tatier. Chopok vyrástol do výšky 2 024 m. n. m. a to z neho oficiálne robí najvyšší vrch Nízkych Tatier. Vystúp naň si vyžaduje aspoň trojo zodraných párov topánok počas vašej turistickej kariéry. Keď nepatríte do tejto skupiny, nemusíte byť sklamaný. V Demänovskej doline myslia aj na menej skúsených turistov. Vyviezť sa tu môžete lanovkou a vychutnať si panorámu, ktorá by - keby ste ju videli na fotke - hraničila s gýčom. Tesne pod vrcholom je Kamenná chata, kde nájdete aj pomerne lacné ubytovanie. Jasné, nie je to žiadny luxusný penzión, ale ste na horách a niektorí turisti by si za toto v rámci zážitkovej turistiky aj priplatili.

LEBO ŠPORTOVAŤ V NÍZKYCH TATRÁCH BAVÍ

Samozrejme, aj turistika je šport. Ale taký prirodzený, na ktorý potrebujete len svoje telo, schopnosti a dobré topánky. No keby ste si chceli vychutnať niečo adrenalínovejšie, môžete skúsiť paragliding. A prečo nevzlietnuť priamo z Chopku?! Budete mať so sebou inštruktora, ktorý dohliadne na to, aby ste bezpečne pristáli. V lete môžete zase prevetrať bicykle a otestovať jeden z množstva cyklochodníkov, ktoré v Demänovskej doline sú. V Jasnej je dokonca Bike World, kde si prídu na svoje skúsení borci, ale aj začiatočníci. Na výber máte zo 6 rôznych trás, pričom jedna začína na Chopku. Nebojte sa, nemusíte tam najprv vyšliapať, hore vás aj s bicyklom vyvezie lanovka. Pre milovníkov rýchlosti ponúka Demänovská dolina aj bobovú dráhu. Kilometer zbesilej jazdy pri prevýšení 120 metrov a maximálnej rýchlosti 45 km/h zariadi zrýchlený tep aj tým najväčším milovníkom adrenalínu.

A čo robiť, keď napadne sneh? Odpoveď je jasná, odpoveď je Jasná. Takmer 49 kilometrov zjazdoviek, 30 lanoviek a vlekov a služby na najvyššej úrovni. Aj týmto sa pýši Demänovská dolina. Každý lyžiar či snowboardista nájde raj v tomto lyžiarskom stredisku. Asi nebude pre nikoho prekvapením, keď sa dozvie, že patrí medzi najlepšie na Slovensku. Pre snowboardistov a odvážnejších lyžiarov je pripravený SnowPark Jasná s railami, skokmi, vlnami a tunelmi pre tých najmenších. Všetky hotely sú na najvyššej úrovni, ako si vybrať ten správny? Pre rodiny s deťmi je ako stvorený hotel Družba. Ihriská, detský kútik, wellness a navyše na svah je to iba kúsok. Chcete lacné ubytovanie? Hoci hostel v Demänovskej doline nenájdete, skúste penzión Limba a vášmu rozpočtu sa rozžiaria očká.

KAM ZA VÝLETMI A DOBRÝM JEDLOM

Či ste už do Demänovskej doliny prišli s deťmi, alebo bez nich, zábavný park Tarzania vás bude baviť. Zdolať lanový park poprepletaný pomedzi stromy, je makačka. Zmeňte sa tu na pána džungle a skúste si, aké to je náročné loziť po stromoch hoci len po lanách. Chcete sa počas horúceho leta osviežiť? Navštívite aquapark Tatralandia v neďalekom Liptovskom Mikuláši. Zaberie vám to približne 20 minút autom, no zábava v Tatralandii vám zaberie celý deň. Tobogany, wellness centrum, saunový svet, kino či tropický raj so „stroskotanou“ plachetnicou. Keby vám Tatralandia dala zabrať viac, ako ste čakali, v areáli nájdete hotel Holiday Village. Hľadáte nejaké akcie? V Demänovskej doline ich nájdete iba o kúsok menej ako snehu na Chopku. Európsky pohár v zjazdovom lyžovaní, koncerty, bikerské preteky či akcie pre deti ako S deťmi na kolesách Jánskou dolinou či Dračie noci na Chopku vám doprajú sa kultúrne vyžiť.

A kde sa dobre najete? Čo by to bolo za dolinu na Liptove, keby v nej nebola aspoň jedna koliba, v ktorej dostanete poctivé slovenské špeciality? Neúplná. Zájdite na halušky, pirohy či šúľance do Slovenskej koliby v Jasnej. Skvelú kuchyňu a hlavne jedlá z čerstvých a domácich surovín má aj vyššie spomínaný hotel Družba. Tradičná kuchyňa na moderný spôsob sprevádzaná rôznymi akciami ako ceremónia pitia vodky, stredoveká hostina či rakúsko-uhorský raut. Demänovská dolina sa môže pýšiť aj štvorhviezdičkovým hotelom Tri Studničky, kde sa naopak oni môžu pýšiť svojou kuchyňou. Slovenské jedlá v súčasnej podobe podporené pestrou ponukou vo vínnej karte. Keď ostať niekde zaseknutý kvôli lavíne, tak práve tu.

Demänovská dolina má jednu veľkú výhodu, teda tých veľkých výhod má viac, no táto je najväčšia – či už sem prídete v lete, alebo v zime, s deťmi alebo sami, lyžovať alebo relaxovať, nemôžete byť sklamaný. Na to už Chopok s Ďumbierom dohliadnu. Pri odchode máte hlavu plnú myšlienok na ďalší návrat. Už viete, čo budete robiť okrem užívania si, keď do Demänovskej doliny prídete najbližšie?

Our top-rated cheap hotels in Demänovská Dolina

  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  151 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  93 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Často kladené otázky o destinácii Demänovská Dolina