Hotely, Tatranská Lomnica (Prešovský kraj, Slovensko)

 1. 59 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  197 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 2. 136 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  311 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  197 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  157 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 3. 188 € za noc
  Očakávaná cena za:8/2024
 4. 123 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Tatranská Lomnica

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Tatranská Lomnica, Slovensko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Tatranská Lomnica - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Tatranská Lomnica ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Tatranská Lomnica

  242 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • 107 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • 232 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 205 € za noc
  Očakávaná cena za:8/2024
  71 € za noc
  Očakávaná cena za:8/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Tatranská Lomnica: Lepšie miesto na pobyt vo Vysokých Tatrách nenájdete

Tatranská Lomnica bola kedysi samostatná obec, teraz je však pod patronátom mesta Vysoké Tatry. No pod vysokotatranské štíty patrí už od svojho narodenia. Keď sa narodíte vo výške 850 m. n. m., nezoberú si vás pod ochranné krídla vlky, ale kamzíky a Lomnický štít. Zákon prírody je neúprosný. Väčšina ľudí tvrdí, že práve toto je najkrajšie turistické centrum vo Vysokých Tatrách. V tom meste, nie v horách. Nuž, keď sa okolo seba rozhliadnete, otočíte a dvihnete hlavu na druhý najvyšší tatranský vrch, neostáva vám nič iné iba súhlasiť. Zábava, wellness, lyžiarske svahy, túry, zaujímavé miesta, výlety – to všetko si môžete dopriať, keď si rozložíte svoj stanový tábor v Tatranskej Lomnici. Nájsť tu ubytovanie? Či už lacn, alebo luxusný hotel, nie je problém. Hor sa spoznávať Vysoké Tatry!

ČI UŽ PO SVOJICH, ALEBO LANOVKOU, TATRY UROBIA DOJEM

2 634 m. n. m., presne toľko meria druhý najvyšší vrch Vysokých Tatier – Lomnický štít. Tatranská Lomnica je síce od vrcholu dosť ďaleko, no keď ráno opustíte svoj penzión a uvidíte tohto obra, budete chcieť byť hore tiež. Výstup na Lomnický štít je poriadna makačka, takže ak nemáte vibramy a odšliapané stovky horských kilometrov, radšej zamierte na lanovku, ktorá vás tam vyvezie. Jej zástavka je aj v Tatranskej Lomnici a vyvezie vás až na samotný vrchol. Po vystúpení z lanovky sa pred vami objaví panoráma, akú ste mohli vidieť akurát tak na pohľadniciach. Ale pozor – oblečte sa teplo aj v tom najhorúcejšom lete, lebo 2,6 km nad zemou je chladno. Nájdete tu aj najvyššie položený apartmán v strednej Európe. Ubytovanie v tomto apartmáne je ťažké získať. Veď kto by nechcel nocovať na Lomnickom štíte? Romantika v tomto prostredí láka. Máte chuť zahriať sa? Kávu alebo čaj vám pripravia v kaviarni Dedo. Prečo Dedo? Dôvod je veľmi jednoduchý. Tatranci už od nepamäti volajú Lomnický štít familiárne Dedo. Milé. Nájdete tu aj veľmi peknú budovu observatória, ktorá v zime vyzerá vďaka námraze apokalypticky a nestratila by sa tak ani v seriáli Game of Thrones.

Lanovka má zastávku aj na Skalnatom plese. Oplatí sa vám tu vystúpiť a stráviť niekoľko hodín. Skalnaté pleso je vo výške 1 751 m. n. m. a je to veľmi príjemné miesto na prechádzku aj s deťmi. Na deti tu čaká raj s roztomilým názvom Svištia krajinka. Drevené sochy, preliezačky a zároveň náučný chodník. Svište sa inšpirovali Jánom Amosom Komenským a učia spoznávať a uctievať prírodu hravým spôsobom. Horia podrážky vašich turistických topánok nedočkavosťou? Skalnaté pleso je skvelým štartovacím bodom na túru. Zamierte k známym tatranským chatám – Téryho, Rainerova či Zámkovského chata. Nie najnáročnejšia turistika a zmestíte sa do dvoch hodín. Keby sa zotmelo, nájsť ubytovanie na jednej z horských chát nie je problém. Síce to nie sú žiadne štvorhviedzičkové hotely, no jedinečná atmosféra a príbehy si vás získajú. Turistiku radšej prenechávate iným. Začína vám chýbať Tatranská Lomnica, pohodlie vašej izby a myslíte na zaslúžený wellness po náročnom dni? Nocľah a pohodlie vám ponúkne hotel Hills a zo Skalnatého plesa ste tam za menej ako dve hodiny. Pešo, nie lanovkou.

NABRÚSTE SI HRANY, IDE SA LYŽOVAŤ

Navštíviť zasnežené Vysoké Tatry a nezalyžovať si, by bolo podobné, ako ísť na dovolenku do Chorvátska a nekúpať sa v mori. Samozrejme, ak ste nelyžiar/neplavec, vtedy je to viac než pochopiteľné. V Tatranskej Lomnici nájdete jeden z najvyhľadávanejších tatranských svahov. A to výpočet jeho „naj“ ešte nekončí. Je to zároveň aj najdlhší a najstrmejší svah na Slovensku. Začína v Lomnickom sedle vo výške 2 190 m. n. m. a je určený pre tých najskúsenejších. Čierne označenie svahu dvíha varovný prst a hovorí: „Iba tí, ktorí svoje lyže ovládajú ako Alberto Tomba.“ A aká je dĺžka tohto svahu? Je to približne 6,5 kilometra. Takže, kým pretrhnete imaginárnu cieľovú pásku s názvom Tatranská Lomnica, stihnete spraviť niekoľko oblúčikov na snehu. Stihnete však aj poriadne premrznúť, tak pozor na to. Viac si lyžovačku užijete, keď si privstanete a opustíte svoj hotel či hostel už pred 8:00. Veď to poznáte, davy lyžiarov nemá nikto rád.

Patríte medzi tých, ktorí namiesto brázdenia na svahoch, dajú prednosť bežkovaniu? Navoskujte si bežky a otestujte jednu z najdlhších bežkárskych tratí v Tatrách. Trať Tatranská Lomnica – Tatranské Matliare má 13 km , počas ktorých si prečistíte hlavu a pľúca horským vzduchom. Skvelá prevencia proti jarnej únave. Hoci je v Tatrách polovicu roka sneh, je celkom vysoká šanca, že tam prídete aj vtedy, keď tam bielo nebude. A čo robiť vtedy? Navštívte Štrbské pleso. Dobré miesto pre rodinný, ale aj romantický výlet. Aj rodina, aj zaľúbený pár si môže zaveslovať v člne po hladine plesa alebo sa vyblázniť v Mini Tatralandia parku na trampolínach, motorkách či formuliach. Milovníci dvoch kolies si môžu požičať alebo doniesť vlastný bicykel a skúsiť náročnosť tatranských cyklochodníčkov. Napríklad z Tatranskej Lomnice do Dolného Smokovca je to 10,5 km a počítajte s tým, že suchý z bicykla nezosadnete. A pre turistov? Tých možností je viac ako tatranských tisícových vrchov. Môžete napríklad zdolať aj spomínané Lomnické sedlo, ktoré je počas zimy pre turistov neprístupné.

ZAUJÍMAVÚ ARCHITEKTÚRU NÁJDETE AJ V TATRANSKEJ LOMNICI

Vysoké Tatry zdobia nielen štíty vysokých končiarov, ale aj štíty striech krásnych budov. Je však obrovská škoda, že sa ich do dnes nezachovalo viac. Tatranská Lomnica sa však môže hrdo pýšiť niekoľkými architektonickými skvostami. Nie je žiadnym prekvapením, že tu patria hlavne hotely. Rozprávkový, secesný Grandhotel Praha patrí medzi najkrajšie tatranské stavby. Hotel Kukučka púta svojím tatranským štýlom pozornosť. Žiadna päsť na oko ako v boxerskom ringu. Tieto budovy sú veľkí kamoši s okolitou prírodou. Keď je reč o prírode, už ste navštívili Múzeum Tatranského národného parku? Zvieratá, rastliny, regionálne oblečenie, fotografie, videá. To všetko tu nájdete vo svojom prirodzenom prostredí.

Vysoké Tatry sú samy o sebe nádherné. Slovenskou pýchou a symbolom sa stali úplne zaslúžene. Či ste sa rozhodli pre turistiku, cyklistiku, lyžovanie, romantický, alebo rodinný výlet, nájdete tu všetko to, čo pri vašom pobyte vyčaruje úsmev na perách vás aj vašich detí, partnerov a priateľov. Keď sa rozhodnete, že Tatranská Lomnica sa stane vaším dočasným domovom, toto rozhodnutie všetko dvojnásobne umocní. Poznáte to, keď drvivá väčšina považuje nejaké miesto za to najkrajšie, mali by ste byť opatrní. Tentokrát to však neplatí. V Tatranskej Lomnici naozaj objavíte najkrajšie turistické centrum vo Vysokých Tatrách.

Our top-rated cheap hotels in Tatranská Lomnica

  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 93 € za noc
  Očakávaná cena za:8/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 136 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 120 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024

Často kladené otázky o destinácii Tatranská Lomnica