Hotely, Poprad (Prešovský kraj, Slovensko)

 1. 59 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  197 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 2. 136 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  311 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  197 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  157 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 3. 188 € za noc
  Očakávaná cena za:8/2024
 4. 123 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Poprad

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Poprad, Slovensko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Poprad - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Poprad ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Poprad

  242 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • 107 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • 232 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  71 € za noc
  Očakávaná cena za:8/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Ponúka Poprad viac ako výhľad na Tatry?

Vstupná brána do Tatier. Miesto položené tak vysoko, že sa môže pýšiť titulom najvyššie letisko pre dopravné lietadlá v strednej Európe (718 m.n.m.). Mesto, v ktorom Vysoké Tatry s miestnymi už nič nerobia. Vidia ich totiž každé ráno. A čo to robí s turistami? Tí húfne vyťahujú foťáky alebo iba nemo stoja a kochajú sa touto úžasnou panorámou. Čo sa tu dá robiť, keď fotoaparát odložíte? Poprad a okolie je nekonečná studňa možností na všetky možné aktivity. Ktoré to sú? Čítajte ďalej a dozviete sa.

VIETE, KTORÉ PAMIATKY MUSÍTE NAVŠTÍVIŤ?

Chcete vidieť najkrajšiu časť Popradu? Navštívte mestské centrum. Skvostom, ktorý si rozhodne nemôžete nechať ujsť, je kostol svätého Egídia , kus krásnej gotickej architektúry. Vnútri na vás čaká jedno z najstarších vyobrazení Vysokých Tatier. Pozrite sa na fresku, pozrite sa cez okno na Tatry a porovnajte, ako veľmi sa za ten čas najvyššie slovenské pohorie zmenilo. Hľadáte ubytovanie v centra mesta? Veľkej obľube sa teší hotel AquaCity Seasons, kde si doprajete aj wellness, čo už samotný názov „aqua“ napovedá.

Magickou časťou mesta je Spišská Sobota , ktorá je vyhlásená za mestskú kultúrnu pamiatku. Čo tu nájdete? Krásne námestie so zvonicou, typické pre staré remeselné slovenské mestá. Dominantou je rozhodne kostol svätého Jakuba. Viete, čím je výnimočný? Má 6 oltárov a jeden z nich vyrezal sám veľký Majster Pavol z Levoče. Keby vás zaujímalo, ako a kde pod Tatrami býval Matej Korvín, veľký uhorský reformátor a kráľ, na tomto námestí nájdete dom, v ktorom bol ubytovaný. Hoci v tomto dome ubytovanie nenájdete, v Spišskej Sobote vás s radosťou privítajú v penzióne U Alžbetky.

Kultúrnym ostrovom je Tatranská galéria. Sídli v nádhernej budove starej elektrárne. Keď boli Slováci v niečom úplná špička, bolo to stavenie elektrární. Industriálna budova, ktorej časť zdobí krásna oranžová tehla a sekunduje jej do neba týčiaci tehlový komín. Industry štýl v plnej kráse. Je fascinujúce, aká multižánrová je táto galéria – okrem výstav ponúka filmový klub, workshopy, akcie pre deti či tvorivé dielne. Kedykoľvek ju navštívite, vždy sa tam nájde niečo, čo vás zaujme.

Ďalšou zaujímavou stavbou je súbor pivníc na zemiaky. Áno, takto to neznie veľmi lákavo, no predstavte si hobitie domčeky z Pána prsteňov. Máte? Miesto novozélandskej prírody si tam prikreslite tú slovenskú a takto to vyzerá. Skutočne očarujúce. Kde ich nájdete? Urobíte si menší výlet, nachádzajú sa v Liptovskej Tepličke približne 23 kilometrov od Popradu. Ale pred domácimi opatrne – nehovorte im, že hľadáte hobitie domčeky, nemajú radi tento názov. Spýtajte sa ich, kde skladujú zeleninu. Potom vám svoje pivničky s radosťou ukážu.

CHCETE SA DOBRE NAJESŤ A NAPIŤ? NAVŠTÍVTE TIETO PODNIKY

Slovenská kuchyňa nie sú iba bryndzové halušky a pirohy. Na námestí v Spišskej sobote sa nachádza príjemný penzión Sabato, v ktorom nájdete skvelú kuchyňu. Základom sú čerstvé suroviny a poctivé jedlá. Kuchyňa sa snaží ukázať, že v minulosti často používané suroviny sú stále in a vedia byť sexi. Krúpy, šošovica, cícer sú nielen sexi, ale aj chutia. Reštaurácia je rozdelená na štyri miestnosti. Každá má svoju atmosféru – kováčska miestnosť, rytiersky salón, posedenie pri pekárniku a mešťanská izba. V letných dňoch vás poteší krásne stolovanie v záhrade. Rustikálne ako za starých čias. Navyše pocestným ponúkajú aj ubytovanie.

„Predávame zážitok, jedlo je grátis.“ Krásna myšlienka. Páči sa vám takáto filozofia? Potom rozhodne navštívte charizmatickú reštauráciu Víno & Tapas. Urobíte dobre, keď si stôl rezervujete vopred, lebo o zážitkovú gastronómiu je veľký záujem. Čo tu dostanete? Skvelé troj alebo päťchodové degustačné menu. Všetko je štýlové – od stolovania cez interiér reštaurácie až po obsluhu. Jasné, lacné to nebude, no keď si myslíte, že hlavnou úlohou jedla nie je zasýtiť, ale potešiť, ste tu správne.

Dôkazom, že malé pivovary sú na Slovensku na vzostupe, je aj popradský rodinný minipivovar Egidius. Čo je krajšie, ako keď pivovar používa tradičný postup varenia piva? Keď chutí jedinečne - ako hovorí Stanislav Bernard o pive – má svoj vlastný názor a je poctivé. Presne o toto sa snažia aj v tomto popradskom pivovare. A že sa im to darí, presvedčte sa na vlastné chuťové poháriky. Skúste, či vám bude chutiť podtatranské pivo výnimočne.

Hotely slúžia turistom hlavne ako nocľah, prípadne si tam dajú raňajky a hajde preč. Proti tomuto sa snaží bojovať hotel Cafe Razy, ktorý v sebe skrýva reštauráciu, kaviareň a aj koncertnú sálu. Všetko v jednom – útulné ubytovanie, dobré jedlo, skvelá káva a zaujímavé koncerty ešte zaujímavejších muzikantov. Cafe Razy vás na prvý pohľad upúta aj svojim interiérom. Hneď tu vidíte, že sa to snaží niekto robiť inak a hlavne lepšie. To musí oceniť hádam každý, kto sem zavíta.

NÁJDITE SI ČAS AJ NA VÝLETY A RELAX

Poprad a okolie, časť Slovenska, v ktorej sa nikdy nebudete nudiť. Všade, kde sa pozriete, vás láka zaujímavý program. Stačí len vykuknúť z okna a musíte si zbaliť veci a ísť sa pozrieť do Tatier. Či už vysokohorská turistika, počas chladnejších mesiacov zimné športy, nenáročné prechádzky pre rodiny s deťmi. Bojíte sa, že Tatry sú drahé a nemôžete si to dovoliť? Iste, nájdu sa aj drahé hotely, no nájdete tu aj lacné vysokohorské ubytovne, kde sa môžete v príjemnom a čistom prostredí vyspať za pár eur. Takže žiadne výhovorky – zubačka, Štrbské pleso, Starý Smokovec a vlastne čokoľvek, kde sa pozriete, vo Vysokých Tatrách stojí za to.

Ďalším skvelým miestom na relax je popradské AquaCity a to úplne pre všetkých. Je jedno, či ste na romantickom výlete, na dovolenke s deťmi alebo na zaslúženom dôchodku – nájdete si tam to svoje. Tobogany, bazény, wellness, masáže a hlavne skvelý relax. V jeho blízkosti býva každý rok aj letný žúr FunRadio Dohoda , na ktorej sa predstavia známe mená slovenskej hudby.

Čo sa týka samotného Popradu, nájdete tú kultúrne vyžitie bohaté iba o kúsok menej ako Onassis. Nech tu prídete kedykoľvek, vždy tu nájdete niečo. Pretože sa tu koná Popradská kultúrna jar, leto, jeseň a aj zima. V zime má podtatranské mestečko rozprávkovú atmosféru vďaka obľúbeným vianočným trhom. Sneh, varené víno a cigánska pečienka. V tomto období je ale lepšie zarezervovať svoj hotel vopred, pretože zimné Tatry lákajú a nielen tatranské, ale aj popradské hotely praskajú vo švíkoch.

Síce je Poprad jedno z najväčších miest vo svojom regióne, stále je v európskom vnímaní maličké mestečko. Preto je až zarážajúce, koľko vám toho môže ponúknuť. Jasné, veľa z toho urobia Tatry, ale aj samotné mesto je očarujúce. Rodinná atmosféra, ktorá tú vládne, roztomilé kaviarničky, príjemné reštaurácie, nádherná atmosféra remeselného mesta. To stojí za návštevu a keď to spojíte s návštevou Tatier? Vaša spokojnosť dosiahne závratných výšok, vyšších ako Gerlachovský štít.

Our top-rated cheap hotels in Poprad

 • 154 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • 93 € za noc
  Očakávaná cena za:8/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 136 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 120 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024

Často kladené otázky o destinácii Poprad