Hotely, Vysoké Tatry (Prešovský kraj, Slovensko)

 1. 155 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 2. 127 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 3. 170 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  180 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 4. 178 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Vysoké Tatry

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Vysoké Tatry, Slovensko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Vysoké Tatry - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Vysoké Tatry ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Vysoké Tatry

  245 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 207 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  126 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  71 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Vysoké Tatry: Objavte krásu, ktorá vám dá zabrať

To, čo vám horizont najprv našepkáva a potom kričí, je pravda. Taká ozajstná pravda. Vysoké Tatry sú skutočne krásne, majestátne a slovenské. To, čo vidíte zdiaľky, vám zblízka vyrazí dych. Slováci ich zbožňujú, sú na ne hrdí a považujú ich za pýchu krajiny. Prečo ináč by si dávali jednu veľkú Tatru na slovenský erb a do národnej hymny? Zemplínska Šírava sa prirovnáva k slovenskému moru, ale prečo prirovnávať aj Tatry k niečomu? Je to zbytočné. Tatry nie sú Alpy ani Andy, ani Pyreneje. Tatry sú jednoducho Tatry. Čo všetko ponúkajú? Všetko, no naozaj – všetko. Ale keby vás táto odpoveď neuspokojila, čítajte ďalej.

NIELEN POHORIE, ALE AJ MESTO

Vysoké Tatry nie sú len pohorie, ale aj mesto. Také malé a zároveň veľmi veľké. Niečo ako Schrödingerova mačka – živá aj mŕtva zároveň. No s týmto tatranským mestečkom je to jednoduchšie. Hoci má okolo 5000 obyvateľov so svojou rozlohou neuveriteľných 360 km2 je po Bratislave druhým najväčším mestom na Slovensku. No za tú krásnu prírodu, ktorú ponúka, si zaslúži byť v nejakom rebríčku „top“. Odtiaľto je to iba kúsok do Starého Smokovca, ktoré je najvýznamnejším turistickým centrom vo Vysokých Tatrách a zároveň aj najstaršia časť tohto mestečka.

Prečo je Starý Smokovec také dôležité centrum? Nájdete tu prakticky všetko – Tatranskú elektrickú železnicu, ubytovanie, lanovku, Horskú službu TANAP alebo aj zaujímavú architektúru. Jednou z najcharakteristickejších stavieb je viac ako storočný Grandhotel Starý Smokovec. Romantická stavba v secesnom štýle s dreveným obkladom a vežičkami čnejúcimi sa až do neba a možno aj vyššie s blízkym kostolíkom robia z tejto kombinácie skvelé miesto na svadby. Keby ste niekedy hľadali vhodné miesto pre svoju výnimočnú svadbu, urobte si uzlík na vreckovke a zapamätajte si meno tohto hotela. Takže pamätajte - Vysoké Tatry, Starý Smokovec.

Hrebienok a zubačka. Dve veci, ktoré sa neodmysliteľne spájajú s Tatrami ako takými a aj so samotným Starým Smokovcom. Hoci stará pani zubačka už doslúžila a do služby poslala svoju vnučku plnú energie a šarmu, jazda touto lanovkou má stále svoje čaro. Keď budete na hrebienku máte na výber z viacerých možností. Pôjdete bližšie ku hviezdam a tatranským štítom, zveziete sa na kolobežkách alebo pôjdete po svojich späť do Starého Smokovca, alebo si tu nájdete ubytovanie a budete si užívať vôňu ihličia, vyskohorský pokoj, svieži vzduch a mocnú, no nežnú prírodu. Láka vás posledná možnosť? Hotel Sorea Hrebienok bude veľmi rád vaším základným stanom.

TÚRY A TATRANSKÁ LOMNICA

Veľkou výhodou je, že vo Vysokých Tatrách nájdete ľahké aj náročné túry , tak isto ako tu nájdete lacné aj luxusné hotely či penzióny. Tatry sú skutočne pre všetkých – pre lyžiarov, bohatých Rusov, šporovlivejších dobrodruhov, rodiny s deťmi, pre páriky, ktoré si chcú užiť romantiku na wellness pobyte či pri anglickú kráľovnú Alžbetu II, ktorá si vychutnala jazdu zubačkou. Jednou z ľahších, no určite nie menej krásnych túr, je výlet k vodopádu Skok. Nájdete tu kúsok Islandu v slovenskom horskom prevedení. V lete krásny a v zime zamrznutý a ešte krajší.

Náročnejšou túrou, ktorú odštartujete na Hrebienku, je túra cez Priečne sedlo. Počas nej môžete navštíviť známe tatranské chaty – Téryho, Zbojnícka a Zámkovského chatu. Krásne vysokohorské chaty s jedinečnou atmosférou, kde si užijete všetko viac ako obyčajne. Pivo a aj obyčajný guláš vám tu chutí ako tie najlepšie na svete. Niet sa čomu čudovať, ide o náročnejšiu túru, ktorá si vyžaduje aj takéto doplnenie paliva. V každej z týchto chát nájdete pomerne lacné ubytovanie, no nečakajte žiadne prepychové apartmány. Sú to vysokohorské chaty. Ide o atmosféru, oheň v kozube príbehy ľudí, ktorí sú tam s vami.

Tatranská Lomnica je považovaná za najkrajšiu mestskú časť vo Vysokých Tatrách. Je to pravda? Je to o osobných preferenciách. Keď sa do nej zamilujete, nikto vám nepovie, že máte zlý vkus, práve naopak. Čo tu nájdete? Zástavku krásnej historickej Tatranskej kométy. Predstavte si historické električky v San Franciscu alebo Lisabone v zelenej farbe a asi tak trikrát krajšie. Tak takto vyzerá Tatranská kométa, zážitok pre deti a aj pre tých najstarších. Tatranská Lomnica sa usídlila pod úpätím Lomnického štítu, takže kedykoľvek dvihnete hlavu kúsok vyššie, môžete sa pokochať krásnym pohľadom a tí odvážnejší môžu „Lomničák“ aj pokoriť. Dominantou je však Grandhotel Praha , krásny secesný hotel postavený v romantickom štýle s wellnesom. Potešia vás aj jeho apartmány a skvelá kuchyňa. A to všetko v príjemnej cenovej hladine.

PLESÁ KULTÚRA A ZÁBAVA

Byť vo Vysokých Tatrách a nevidieť ani jedno pleso je ako navštíviť Peru a povedať si, že inkské jazero Titicaca nemusíte vidieť. Nemusíte, to je pravda, ale prečo sa pripraviť o zážitok, z ktorého budete mať husiu kožu, aj keď je 30°C v tieni? Kto by nepoznal Štrbské pleso , choďte ho spoznať aj osobne. Je to druhé najväčšie tatranské pleso a leží vo výške 1346 m. n. m., takže nejde o žiadnu vysokohorskú turistiku. A ktoré je najväčšie? Veľké Hincovo pleso , ktoré svoje meno dostalo zaslúžene. Hoci je rozlohou iba o kúsok menšie ako to Štrbské, je oveľa hlbšie, je to najhlbšie pleso v Tatrách. Určite nevynechajte ani Zelené či Skalnaté pleso.

Vysoké Tatry sú pre všetkých a zároveň nájdete v nich všetko. Aj galérie či múzeá. Rozhodne stojí za to navštíviť Vilu Flóra v Hornom Smokovci , kde nájdete sieň Tatranskej galérie a v nej najlepšie maľby od najznámejších tatranských umelcov. Pre milovníkov všetkého, čo rastie a žije v prírode, je aj múzeum TANAPu. Dôkazom toho, že Tatry sú pre všetkých je aj Svištia krajinka, kde sa na drevených preliezačkách a sochách vybláznia tí najmenší. Starší, no nie najstarší, sa môžu zabaviť v obľúbenom podniku Humno. Diskotéka a bar vo vysokohorskom prostredí? Tu aj rána po prehýrenej noci sú oveľa príjemnejšie. Pre tých, ktorí si chcú užiť romantiku alebo vyčistiť hlavu, tu je hotel Sliezsky dom a jeho wellnes. Čím je výnimočný? Je to najvyššie položený hotel na Slovensku. A tiež má špeciálnu oddychovú miestnosť, kde môžete ležať a cez obrovské okno vidíte na Velické pleso. Romantika ako z veľkej knihy.

Je až zarážajúce, že niečo také univerzálne, dokáže byť také krásne a výnimočné. Existuje teória, že keď sa niečo páči všetkým, je to nudné. Nuž, táto teória dostala trhliny väčšie ako Titanic po zrážke s ľadovcom. Vysoké Tatry očaria každého, kto ich môže vnímať aspoň jedným zmyslom , bez ohľadu na vek, pohlavie, vierovyznanie, spoločenské postavenie a vôbec nezáleží na tom, čo tu prídete hľadať. Turistika, lyžovanie, oddych v hoteloch, gastroturistika, lezenie, rodinná dovolenka, silvestrovská noc alebo zábava. To všetko tu nájdete. Vždy odchádzate spokojný.

Our top-rated cheap hotels in Vysoké Tatry

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 120 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 58 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 115 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024