Hotely, Benátky (Benátsko, Taliansko)

  60 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  310 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 1. 270 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  1 290 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 2. 98 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 3. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 6. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Benátky

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Benátky, Taliansko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Benátky - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Benátky ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Benátky

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 169 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 130 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  148 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Navštívte Benátky ešte pred tým, ako zmiznú pod vodou

Benátky sú s vodou spojené. Niekedy až príliš. Kanály s plaviacimi sa gondolami, lagúna, more, daždivé dni s romantickým názvom „aqua alta“ , ktorých je za celý rok viac ako 50. Aj preto nie je ničím výnimočným, keď si musíte obuť gumáky a spoznávať toto mesto po členky vo vode. Hoci voda znamená život, tu znamená výnimočnú atmosféru. Keď nie ste z cukru, dážď vám nemôže prekážať a toto Mesto vody si vychutnáte. Možno ešte viac ako v časoch, keď je prezývka Mesto svetla aktuálnejšia. Problém však nastáva, keď sa musíte rozhodnúť, kam ísť a čo vynechať. Pretože len málo miest tu nie je označených titulom „must see“. Ako sa v tom má človek vyznať?

DÔVERUJTE SVOJMU INŠTINKTU, TOMUTO ČLÁNKU A NEKŔMTE HOLUBY

Prvou otázkou, ktorú si musíte položiť: „Chcem sa ísť plaviť gondolou alebo nie?“ Ono sa to pri návšteve Benátok zdá ako samozrejmosť, no medzi lacné atrakcie to nepatrí. A medzi zážitky, na ktoré budete spomínať do smrti, to nepatrí tiež. Prečo? Cena jednej plavby gondolou sa pohybuje okolo 100 € a trvá približne 40 minút. Takže na loď sa bude snažiť dostať čo najviac turistov, aby neminuli štvrtinu rozpočtu len na jednu plavbu. Voda v kanáli počas horúcich dní nie je veľmi vábna a loďou prejdete za tento čas naozaj len kúsok. No nebojte sa, bez plavby nemusíte ostať. Hľadajte cedule s nápisom „traghetto“, sú to väčšie lode, na ktorých stojíte a zaplatíte len pár eur. A zážitok? Rovnaký, možno aj lepší.

Najlepšie miesto, kde si začať vychutnávať Benátky a pamiatky postavené v rôznych, no očarujúcich slohoch je Námestie sv. Marka. Pripravte sa na to, že vám budú oči behať ako na tenisovom zápase, ale viac chaoticky. Pohľad vám padne na Baziliku sv. Marka postavenú v mixe gotického, renesančného a byzantského slohu. Unikátna budova, ktorá by si aj zaslúžila vašu pozornosť, no pohľad vám padne na niečo iné. Na vysokú oranžovú zvonicu týčiacu sa až do neba, ako ste si už zvykli na tomto námestí. Je to Zvonica sv. Marka alebo tiež Kampanila. V tom spozorujete Dóžov palác, ktorý skutočne vyzerá ako palác. Taký tradičný arabský palác pre sultánov. Je postavený v goticko-renesančnom slohu a ďalej sa nedozviete, lebo vám oči letia inde. Procuraturia Nuove sa volá táto budova, čarovná trojposchodová budova plná oblúkov a stĺpov. Vychutnávate si teraz celkový pohľad na toto námestie, no oči vám stále behajú po okolí – kontrolujú, či sa tisíce holubov nechystajú spáchať na vás atentát. Nekŕmte ich, lebo atentát sa stane skutočnosťou a potom vám neostáva nič iné, než sa niekam schovať. Lacné a útulné ubytovanie skrýva v sebe kamenný penzión v centre Casa Querini.

OSTROVY, MOSTY A TRHY

V Benátskej lagúne nájdete desiatky malých ostrovčekov, ktoré vábia turistov ako morské panny námorníkov. No tieto ostrovčeky sú neporovnateľne krajšie. Jeden z najznámejších ostrovov je Muran. Čím je výnimočný? Kedysi dávno na ňom žili sklári, pretože bol ďaleko od civilizácie a to im pomáhalo chrániť tajomstvá výroby skla. Sklo sa tu však vyrába doteraz a môžete si tak odtiaľto odniesť žiarivé suveníry. Doslova. Nezabudnite ísť aj ďalej. Burano je ostrov, ktorý vás poteší svojimi farebnými domčekmi , a tak ako je Murano preslávené vďaka sklu, je Burano známe vďaka ručným prácam – čipka, výšivky či paličkovanie. Toto umenie je stále živé a v kombinácii s dúhou vytvorenou z domčekov je to skvelá destinácia na menší výlet. Dostanete sa sem z Benátok vaporettom. To je taká turistická loď s motorom, takže ste tú rýchlejšie ako na gondole. Známy je aj San Michelle Island vďaka svojim cintorínom, no keď nie ste veľkým fanúšikom morbídnosti, veľa zaujímavosti tu nenájdete.

Keď je mesto postavené prakticky na vode, bez mostov sa nezaobíde. Aj preto tu nájdete skutočné skvosty. Hoci to nie sú žiadne obrovské mosty, sú o to krajšie. Medzi najznámejší patrí Most vzdychov, cez ktorý prechádzali väzni z Dóžovho palácu do väzenia. S väzňami nebolo v minulosti zaobchádzané v rukavičkách, aj preto dostal tento most takéto meno. Ďalším mostom je most Rialto, hlavný most, ktorý vedie ponad Veľký kanál. Krásny most, ktorý si zamilujú nielen fotografi ale aj ľudia, ktorí po ňom kráčajú. Neďaleko neho nájdete pravý taliansky trh. Trh Rialto je nefalšovaný trh – opantá vás vôňa čerstvých rýb, ovocia a zeleniny. Okrem toho tu nájdete skvelé kaviarne a bary. Ideálne miesto, kde pričuchnúť, ako kedysi voňalo toto mesto.

OSTROVY, MOSTY A TRHY

Obyčajne to nie je nič príjemné, no keď sa vám to stane v Benátkach, je to skutočný zážitok. Stratiť sa, či už náročky, alebo mimovoľne. Práve vtedy musíte veriť svojmu inštinktu a nezačať panikáriť. Túlajte sa uličkami, túlajte sa mestom, nasávajte atmosféru a nechajte sa unášať duchom, ktorý vás sprevádza na každom kroku. Takéto blúdenie je ideálne na to, aby ste narazili na utajené reštaurácie, kaviarne a miesta, ktoré poznajú iba miestni a pred turistami ich chránia ako svoj svätý grál. Možno objavíte také skvelé miesta ako Cantina do Mori, Ostaria Antico Dolo či Trattoria alla Madonna. Maličké zapadnuté reštaurácie, kde nenájdete húfy turistov, no natrafíte na milý personál, fajn ceny a gastronomické nebo. A čo tam? Ochutnajte povestné sépiové rizoto s proseccom. Raj na zemi ešte nebol nikdy tak blízko.

To, že sa stratíte počas legendárneho Benátskeho karnevalu , ktorý sa odohráva v januári, je takmer isté. Davy ľudí vás pohltia a vy ste svedkom tých najfascinujúcejších masiek. Samozrejme, že pred touto obrovskou udalosťou je dobré zarezervovať si ubytovanie vopred, pretože všetko býva beznádejne vypredané. Ďalšou mega udalosťou, ktorá sa odohráva v meste gondol je Benátsky filmový festival , kde môžete stretnúť tie najväčšie hviezdy strieborného plátna. Opäť Benátky zaplaví dav turistov, takže rezervovať si nejakú peknú izbu napríklad v penzióne Viva Venezia je povinnosť. Ďalším obrovským lákadlom pre turistov a skvelým divadlom pre domácich je Historická regata. Prvú septembrovú nedeľu sú kanály plné gondol, starých lodí či rybárskych člnov, ktoré sú ozdobené žiarivými farbami. Čo toto fascinujúce divadlo symbolizuje? Benátčania si pripomínajú svoju slávnu minulosť, keď benátske lode vládli Stredomoriu.

Stretnete tu viac holubov alebo turistov? To vôbec nie je podstatné. Pretože Benátky sú veľkým a čarovným miestom , kde dokážete prehliadnuť tieto nedostatky. No čo prehliadnuť nedokážete je atmosféra, ktorá sa na vás valí viac ako kvapky dažďa v období „aqua alta“. Mesto, ktoré je bohaté na romantickú architektúru a prezývky. Príďte sa presvedčiť na vlastné oči, či aj prezývku Kráľovná Jadranského mora dostali zaslúžene. A keď sa vám bude zdať, že tu je príliš veľa turistov, jednoducho odbočte do prvej bočnej uličky a straťte sa. Ciao!

Our top-rated cheap hotels in Benátky

 • 107 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  156 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 76 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  76 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť