Hotely, Banská Bystrica (Banskobystrický kraj, Slovensko)

  215 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  89 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 1. 74 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 2. 84 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  91 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  163 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 3. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Banská Bystrica

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Banská Bystrica, Slovensko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Banská Bystrica - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Banská Bystrica ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Banská Bystrica

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 162 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Banská Bystrica: Aby ste objavili zlato, nemusíte fárať do bane

Banské mestá majú jednu veľkú výhodu – sú bohaté. A je na nich samotných, ako sa za čias svojej najväčšej slávy s týmto popasujú. Lebo hospodáriť s veľa peniazmi nedokáže ktokoľvek. Pozrite sa na takého Ľudovíta XIV., ten bohaté Francúzsko dotiahol takmer k bankrotu, aj vďaka stavbám ako Invalidovňa či Versailles. A ako si so svojím bohatstvom poradila Banská Bystrica? To, čo uvidíte v centre, nie je vôbec okázalé, gýčové či prehnané. Centrum v Banskej Bystrici je vkusné, budovy majú šarm a história si tu nekradne pre seba pozornosť ako kleptoman. Miesto, kde sa ťažilo zlato, striebro, meď, uhlie či železná ruda, sa nachádza v čarovnom prostredí Zvolenskej kotliny. Obklopujú ho Kremnické a Starohorské vrchy a Poľana. Keď poviete, že tu je nekonečno možností na turistiku, nebudete ani veľmi ďaleko od pravdy. Čo sa tu ešte dá robiť? V týchto riadkoch zistíte, kam sa musíte ísť pozrieť, kde sa zabaviť, zašportovať si, dobre sa najesť alebo kde nájsť lacné ubytovanie.

NEPOTREBUJETE BAŇU, ABY STE OBJAVILI ZLATO

Najcentrovatejším centrom Banskej Bystrice je Námestie SNP. Pekná symbolika, pretože práve Banská Bystrica bola srdcom Slovenského národného povstania. Dominantou tohto námestia je Hodinová alebo aj Šikmá veža. Naozaj sú na nej hodiny a naozaj je aj šikmá. Síce menej ako tá v Pise, no aspoň nie ste svedkom, ako sa stovky ľudí snažia vežu narovnať pred objektívom fotoaparátov. Zato však môžete vystúpať hore schodmi a veža vám pred fotoobjektív postaví banskobystrické strechy, uličky a okolie. Veža z polovice 16. storočia nie je najstaršou stavbou na tomto námestí. Tie najstaršie boli postavené už v 15. storočí. Každopádne ktorýkoľvek z týchto meštianskych domov zaujme. V strede námestia sa hrdo pýši Mariánsky stĺp, ktorý hlása, že sa Bystričanom podarilo v 18. storočí prežiť morovú nákazu. Posvieťte si zblízka určite aj na Kamennú fontánu či Kostol svätého Františka Xaverského. A ako je na tom centrum a ubytovanie? V okolí Námestia SNP sú pre vás k dispozícii pomerne lacné hotely, ktoré vás príjemne prekvapia svojou úrovňou a historickými budovami, v ktorých sa nachádzajú. V jednom z meštiackych domov ubytuje turistov hotel Arcade či penzión Villa Maura.

Barbakan. Meno ako z historického románu o Alžbete Báthory. Mocné, tajomné a zároveň plné rešpektu. Lepší názov si v Banskej Bystrici pre areál mestského hradu len ťažko mohli vymyslieť. Aj práve vďaka Barbakanu bola Banská Bystrica vyhlásená za mestskú pamiatkovú rezerváciu medzi prvými mestami na Slovensku. Súčasťou areálu hradu je Kostol Nanebovzatia Panny Márie, radnica a Petermanova veža, ktorá v minulosti plnila dôležitú funkciu. Generál, ktorý ohlasoval blížiace sa nebezpečenstvo – prevažne turecké nájazdy, má v sebe 6 tónový zvon. Dnes v Barbakane nájdete reštauráciu a kaviareň. Pekné prostredie, dobré jedlo a skvelá ponuka vína. Jednou z najobľúbenejších banskobystrických pamiatok je Tihányiovský kaštieľ, ktorý stojí v mestskej časti Radvaň. Kaštieľ prešiel mnohými vizuálnymi zmenami a aj rukami rôznych majiteľov. Dnes je sídlom prírodovednej expozície Stredoslovenského múzea a má neorenesančný vzhľad, ktorý mu pristane.

BANSKÁ BYSTRICA JE NA SVOJU HISTÓRIU HRDÁ

Slovenské národné povstanie počas Druhej svetovej vojny je veľká udalosť slovenskej histórie. Banská Bystrica bola jeho hlavným dejiskom, práve tu sa organizovali jednotky bojujúce proti nacistickým vojskám. Veľký a hlavne významný Pamätník SNP spojený s múzeom zaslúžene nájdete v Banskej Bystrici. Futuristická budova Múzea SNP patrí medzi stavby na Slovensku, ktoré by mal každý vidieť. Dva obrovské poloblúky spojené preskleným mostom. Múzeum mapuje 13 rôznych kapitol zo slovenských a svetových dejín. Pred budovou ho strážia tanky, delá či dokonca vojenské lietadlo. Ďalším múzeom ktoré súvisí s SNP iba tak, že je na jeho námestí, je Stredoslovenské múzeum v Thurzovom dome. Krásne klenby, dobové izby a fresky, to je hlavným lákadlom tejto expozície, ktorú sa oplatí navštíviť.

Banská Bystrica má aj bohatú pivovarnícku históriu. Niet sa čomu čudovať. Mesto, kde žijú tisíce smädných baníkov, potrebuje uhasiť ich smäd. V súčasnosti patrí medzi najúspešnejšie slovenské pivovary aj v zahraničí Urpiner. Navštívte rodisko tohto zlatého moku. Dozviete sa niečo z histórie varenia banskobystrického piva, jeho súčasnosti a samozrejme, nesmie chýbať ani ochutnávka. Okrem Urpineru, nájdete v Banskej Bystrici aj minipivovar Perla, ktorý vám okrem domáceho piva pripraví vo svojej kuchyni domáce jedlá. Keby vám ochutnávanie piva a skvelá domáca kuchyňa spôsobili olovené nohy, ubytovanie nájdete neďaleko. Penzión Grand má pre vás vždy pripravenú útulnú izbu.

ODDÝCHNITE SI V PRÍRODE A PRI KULTÚRE

Hľadáte miesto, kde by ste mohli ujsť pred civilizáciou a vychutnať si deň v harmónii s prírodou? Neexistuje zrejme žiadna reportáž, článok či esej o Banskej Bystrici, v ktorej toto mesto nie je označené ako „mesto pod Urpínom“. Preto sa vyberte zdolať tento vrch. Či už ste veriaci, alebo nie, kalvária počas cesty na Urpín stojí rozhodne za to. Krásne prostredie, pekná panoráma, pohodová prechádzka. Navrchu vás čaká čarovný Kostol Povýšenia Svätého Kríža a pod vami sa rozprestiera Banská Bystrica. Ideálny poldňový výlet. Máte so sebou aj ratolesti, ktorým sa šliapať veľmi nechce a do kopca už vôbec nie? Zoberte ich na Pony Farmu. Miesto, kde ste spojení s prírodou a koňmi. Odvážni si tu môžu skúsiť, aké to je mať vietor vo vlasoch a počuť dupot kopýt. Tí menej odvážni môžu kone aspoň pohladkať. A tí najodvážnejší sa môžu vydať zdolávať cyklochodníčky v okolí Poľany. 320 km trás sľubuje viac ako slušnú dávku zážitkov na dvoch kolesách. A keď už na tej Poľane budete, zájdite sa pozrieť na Bátovský balvan. Obrovský 14-metrový kameň stojaci uprostred zelenej plochy ako sám vojak v poli. Ako sa tam dostal? Možno na to prídete práve vy. Keby ste sa po výlete chceli zbaviť bolesti nôh a užiť si trochu relaxu, wellness je tou správnou cestou. Hotel Dixon je vašim preťaženým svalom k službám.

Záhrada, centrum nezávislej kultúry, je skvelým miestom, kde nájdete útočisko pred nevkusom, príliš rýchlym životom a nedostatkom akcií. Divadlo, kino, koncerty, diskusie, podujatia pre deti, kaviareň a príjemní ľudia. Jednoducho, keď máte chuť na kus poriadnej človečiny, príďte sem. Každoročne sa v Banskej Bystrici koná aj majáles. Slovenská populárna hudba, veľa ľudí, zábava a vstupné zadarmo. Samotný názov napovedá, že máj je ten mesiac, kedy sa môžete prísť zabaviť. Vďaka Univerzite Mateja Bela je Banská Bystrica bohatá aj na nočný život. Skvelé študentské párty si môžete užiť v preslávenom podniku Nautilus pod krycím menom Ponorka. Máte chuť skôr na tanečnú hudbu? Ministry of Fun patrí medzi najvychýrenejšie podniky tohto typu na Slovensku. Hľadáte na noc lacné ubytovanie? Nájsť tu hostel bude problém, no v centre mesta sa o vaše pohodlie a boľavé nohy postará hotel Moyzes.

Keď navštívite Banskú Bystricu, nemáte pocit, že sa nachádzate v meste, ktoré v minulosti patrilo medzi najbohatšie na Slovensku. Vôbec necítite žiadne snobské maniere a ani nadradenosť. Cítite sa tu veľmi príjemne. Či už ste sem prišli spoznávať architektúru, zabaviť, preskúmať okolité vrchy, alebo bezcieľne na výlet, Banská Bystrica vás nenudí. Svojou spontánnosťou a úprimnosťou vás chytí za srdce a ruku a zatancuje si s vami vášnivé tango. No počas tanečnej prestávky, vám stihne porozprávať aj svoj životný príbeh, ktorý nenudí. Práve v tomto momente zistíte, že príťažlivý obal a zaujímavý obsah je to, čo vás na meste pod Urpínom tak priťahuje.

Our top-rated cheap hotels in Banská Bystrica

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Často kladené otázky o destinácii Banská Bystrica