Nájdené pobyty: 0
Prehľadané rezervačné stránky: 0
Porovnávajú sa viaceré stránky, aby ste našli našu najvýhodnejšiu cenu...
Nájdené pobyty: 0
Prehľadané rezervačné stránky: 0

Hotely, Rovinj (Istrijská župa, Chorvátsko)

Načítava sa

Hotely, Rovinj

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Rovinj, Chorvátsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

  • Rovinj - hotely vždy za najlepšiu cenu
  • Rovinj ponúka tiež lacné penzióny a hostely
  • Rezervujte za skvelú cenu!

Rovinj: La dolce vita na chorvátsky spôsob

Istria je jedna z najkrajších častí Chorvátska. Možno aj najkrajšia, záleží to od toho, akých Chorvátov by ste sa pýtali. Pretože tu je každý hrdý na kraj, odkiaľ pochádza. Balkánsky temperament nedovolí inak. A v Istrii nájdete malé, ale o to charizmatickejšie mestečko Rovinj. Keď s niekým žijete v jednej domácnosti 5 rokov, niečo sa na vás z toho človeka nalepí. A keď s niekým žijete na jednom ostrove 5 storočí, podpíše sa to na vás nezmazateľne. Rovinj bol viac ako 500 rokov pod talianskou nadvládou. Aj preto toto chorvátske 13-tisícové mesto vyzerá tak trochu ako Benátky. Tak trochu dosť – farebné pastelové domy, benátska gotika, terakotové strechy a kamenná dlažba v úzkych uličkách. Toto je jeden z dôvodov, prečo dovolenka práve tu nie je iba o plážach, ale aj o histórii a peknej architektúre. Spoznajte najkrajšie zákutia, získajte tipy na výlety, dobré reštaurácie a lacné ubytovanie. To najdôležitejšie po cestovných dokladoch a peniazoch, čo si na cesty musíte zobrať.

VYKROČTE DO HISTORICKÝCH ULIČIEK

Benátky v malom, bez karnevalu a častého dažďa sú snom mnohých turistov. Keď navštívite Rovinj, uvedomíte, že ste si tento benátsky sen splnili. Historické centrum je to najlepšie, čo môžete podrobiť svojmu objavovaniu. Ak blúdite správnym smerom, môžete natrafiť na pozostatky hradieb a na oblúk Balbi. Tento oblúk bol pôvodnou bránou do mesta. Dnes je to iba pekná pamiatky, žiadny portál, ktorý vás vráti v čase. Škoda. Jedným z najdôležitejších miest, ktoré musíte navštíviť, je Kostol svätej Eufémie. To je tá vysoká vežička, ktorá vyčnieva na všetky ostatné strechy a videli ste ju už z diaľky. Baroková stavba z bieleho kameňa je nielen pekná, ale postará sa vám aj pekný výhľad. Môžete vyjsť do veže a pozrieť sa na okolie. Pohľad stojí za to. Ak by sa snažíte nájsť lacné ubytovanie v centre, penzión Residence Dream sa vám určite budete páčiť. Chcete si dopriať viac luxusu? Potom je pre vás ideálny wellness hotel Lone, kde nájdete všetko, čo potrebujete aj nepotrebujete. Päť hviezd sa už o to postará.

Ubytovanie máte už vyriešené, teraz sa môžete pustiť do ďalšieho objavovania pekných častí mesta. Tou je napríklad aj štvrť Grisia, kde svoje obrazy vystavujú a predávajú desiatky maliarov. Je v miernom kopčeku a vďaka kamenným schodom vás donúti spomenúť si na Montmartre v Paríži. Áno, naozaj to tu tak trochu vyzerá. Genius loci tohto miesta dokresľuje mix domov v rôznych štýloch – nájdete tu gotiku, barok, renesanciu, ale aj neoklasicizmus. A ono to všetko nejakým zázrakom funguje, nepôsobí to vôbec chaoticky. Rovinj má dva prístavy – starý rybársky a nový väčší. Môžete si tipnúť, kde nájdete viac krásy. Áno, starý rybársky prístav má väčšiu charizmu. Veľmi pekný pohľad na vás čaká, keď sa sem rozhodnete prísť za tmy alebo na svitaní. Vtedy vás toto miesto ovalí svojou atmosférou ako pračlovek kyjakom. Silno a intenzívne. Ďalšiu, tentokrát nefalšovanú benátsku atmosféru, nájdete na hlavnom námestí, ktorého dominantou je červená radnica s vežou a hodinami. V strede námestia je fontána a po bokoch sú podniky, v ktorých chutí život akosi lepšie.

TROCHU ŠPORTU A TROCHU VÝLETOV

Aj keď ste sem prišli s tým, že nebudete nič robiť, Rovinj vás donúti trochu sa rozhýbať. Ale naozaj iba trochu. Jednou z najlepších vecí, ktorú môžete urobiť, je prenajať si bicykel a brázdiť po pobreží. Zahrajte sa na dvojkolesového piráta a vychutnajte si svieži morský vzduch a desiatky kilometrov udržiavaných cyklochodníkov. Aj tie výhľady, ktoré sa vám naskytnú, stoja za to a ako bonus – na niektorých miestach sa ukryjete pred slnkom v tieni stromov. Keby vaše stehná hlásili, že majú dosť, stačí si dať prírodný wellness v mori a na hotel už nejako došliapete. Chcete sa okúpať? Pláže Amarin a Valdaliso sú dobrou voľbou. Kamienky pod vami a po bokoch skaly vás priam pozývajú šnorchlovať – viditeľnosť je super. Ak by ste to chceli skúsiť aj s bombou, zájdite do potápačskej školy a povedzte, že chcete vidieť vrak lode Baron Gautsch, ktorá sa potopila pri pobreží v roku 1914. 85-metrový vrak pod hladinou je naozaj fascinujúci.

Keby ste si chceli zbaliť šatku s makovými buchtami a vyraziť na výlet, 35 kilometrov od mesta Rovinj je Pula. Historické mesto, ktorého pýchou je koloseum. Síce je menšie ako to v Ríme, to však neznamená, že sa tam na výlet neoplatí ísť. Alebo si výlet predĺžte a navštívte aj Národný park Brijuni. Nájsť hotel alebo hostel tu nebude žiadny problém. Brijuni je súostrovie viacerých ostrovov plných zelene a na jednom z nich mal sídlo juhoslovanský prezident Tito. Prípadne sa môžete vydať na výlety opačným smerom a trajektom sa nechať zaviesť do Benátok. Na vlastné oči budete mať šancu porovnať, či sa chorvátske Benátky podobajú na tie talianske. Je vidieť, že Rovinj má naozaj strategickú polohu a na výlety sa môžete vydať ktorýmkoľvek smerom a vždy niečo zaujímavé objavíte – keby ste šli smerom do vnútrozemia, dostanete sa aj do Slovinska a tam môžete navštíviť mestá ako Piran, Portorož alebo Koper. Ak sa neviete rozhodnúť, pichnite špendlík náhodne do mapy a choďte tam, isto tam bude pekne.

SPOZNAJTE MIESTNU GASTRONÓMIU

Istria je región známy svojim vínom. Bola by škoda, keby ste nedali svojim chuťovým pohárikom príležitosť zahrať sa na someliéra. A kde v Rovinj nájdete dobrú vináreň? Piassa Granda je meno jej, široký výber chorvátskych vín, príjemné prostredie a navyše aj dobré jedlá, ktoré môžete doladiť chuťou božského nápoja z hrozna. Čo sa týka jedla, pripravte sa na to, že veľká časť jedálnych lístkov bude o morských príšerkách a iných vylovených veciach. Ale nemusíte sa ich báť, nepohryzú vás a chutia dobre. Jednou z takýchto reštaurácií je aj Aqua2. Ponúknu vám mušle, langusty, ale aj poriadne kusy mäsa a jedlá z tradičnej chorvátskej kuchyne. Ak existuje miesto, kde by ste sa mohli zamilovať do jedla, je to práve tu – pekný servis a slušné porcie. A čerešnička na záver – chorvátsky sladoled si musíte dať, aj keby sa už do vás nezmestil. Pre jeden kopček si miesto určite nájdete, zájdite na zmrzlinu do Chocolat a doprajte si. Nebojte sa, neskôr to vyplávate. Aj keby nie, ste na dovolenke a kilo navyše sa dá prepáčiť.

Rovinj nie je len také obyčajné letovisko, ktoré má pekné pláže, hotely a slušné reštaurácie. Je to mesto s atmosférou, mixom zaujímavých kultúr a architektúry a hlavne strategickou polohou. Pretože urobiť si denný výlet do Benátok z Chorvátska je viac ako super. A keď sa vrátite, môžete si popíjať istrijské víno a potom sa poprechádzať po rozsvietenom rybárskom prístave s výhľadom na staré mesto. Ako by povedali bratia z neďalekých Benátok: „Toto je la dolce vita.“ Ale na chorvátsky spôsob.

Hotely Rovinj

Zaujímať by vás mohli aj nasledujúce hotely...

Mestské časti - Rovinj

Zaujímavé miesta - Rovinj

Najobľúbenejšie destinácie

Ďalšie často vyhľadávané destinácie