Hotely, Pula (Istrijská župa, Chorvátsko)

 1. 92 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 2. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 3. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 6. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 8. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Pula

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Pula, Chorvátsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Pula - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Pula ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Pula

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 69 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 83 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Pula: Malý Rím s plážami

Keď sa povie Toskánsko, tak všetkým sa okamžite vybaví Florencia. A keď sa povie Istria, máte pred očami mesto Pula? Mali by ste mať. Najväčšie mesto na čarovnom Istrijskom polostrove. Mesto, ktoré patrí medzi tie najkrajšie v Chorvátsku. Mesto, ktoré pochopilo, že rozpálený asfalt v lete je zlo a svetlý kameň je aj počas najhorúcejších dní super. A dokonca aj vyzerá super. V Pule vás čaká malý Rím. Plno románskych stavieb, azúrové more, pláže, o akých ste si mysleli, že v Európe nenájdete a skvelá kuchyňa. Oplatí sa navštíviť Istriu, nájsť si ubytovanie a preskúmať to tu? Rozhodne. No keď nenavštívite Pulu, celé to nejako stráca význam. Užijete si to, ale budete mať pocit, ako keď odchádzate na dovolenku. Tešíte sa, ale celú cestu máte pocit, že vám niečo chýba a na niečo ste zabudli. Áno, zabudli ste navštíviť tomto mesto.

PO STOPÁCH RIMANOV A INEJ HISTÓRIE

Pýtate sa, prečo je to také obľúbené mesto? Odpoveď je jednoduchá. Neďaleko, približne 6 kilometrov je medzinárodné letisko. Zberné miesto ľudí, ktorí sa rozhodli navštíviť nielen toto mesto, ale celý Istrijský polostrov. A čo Pula? Dominantou mesta je koloseum. Veľké koloseum, šieste najväčšie na svete. Pre 26-tisíc divákov. Dnes už v ňom gladiátorov nestretnete, no iný druh kultúrnejšej zábavy áno. Amfiteáter s príznačným menom Arena hostí veľké koncerty, divadelné predstavenia a filmové festivaly. V pivniciach tejto megalomanskej stavby z 1. storočia nájdete aj múzeum. Dnes Arena kultúry miesto Areny krvi. V tejto časti mesta nie je jednoduché nájsť ubytovanie. Po tom sa poobzerajte radšej až v centre mesta.

Ďalšou o nič menej zaujímavou pamiatkou na Rimanov je Herukulova brána. Súčasť rímskeho opevnenia, ktorá chránila mesto. Teraz dohliada na ľudí, ktorí smerujú k historickému námestiu. Toto námestie, Forum ho tu volajú, vám predstaví svoje krásy. Augustov chrám, typická talianska stavba. Mohutné stĺpy, biely kameň, špicatá strecha s ornamentmi. Vo vnútri nájdete lapidárium, kde si môžete pozrieť staroveké sochy a iné pamiatky. Tento chrám je venovaný cisárovi Augustovi a bohyni Rome. Dianin chrám je ďalšia stavba, ktorá vás očarí svojou impozantnosťou. Presne takou, akou stáročia oplývala celá Rímska ríša. Možno ja preto si ju mesto vybralo ako sídlo pre svoju radnicu. Malý Víťazný oblúk s romantickým názvom nájdete aj v Pule, volá sa Triumfálny oblúk Sergijevcov. Triumf tejto rodiny v boji medzi Oktaviánom, za ktorého bojovali aj Sergijevci a Marcusom Antoniusom musel byť veľký, keď si zaslúžil takúto monumentálnu stavbu. Dobré hotely v centre mesta veľmi nenájdete, no čaká tu na vás skvelý hostel Riva, ktorý svojou atmosférou dokonale zapadá na toto miesto.

MORE V PULE A JEHO PLODY NA TANIERI

Pláže, more a skaly. Istrijský polostrov vie, ako vás očariť a dostať do rozpakov. Vyberte si z pláží či zátok, kde si môžete užiť súkromie. Zátoka Kamenjak je ideálnym miestom na všetko. Užijete si tu súkromie, môžete šnorchlovať, je tu veterno a surfovanie povolené. Sú tu skaly, z ktorých si môžete vychutnať skok do mora. A keď vydržíte do západu slnka, tak prvé, čo poviete bude: „Wau.“ Jednou z najkrajších pláží v Pule je pláž Ambrela. Kamienková pláž, zozadu vás chráni borovicový háj a vpredu na vás čaká azúrové more. Hoci pláž patrí hotelu Brioni, nájdete tu dostatok súkromia. Húfov turistov sa však obávať nemusíte. Chcete si na pláži užiť viac ako len opaľovanie a kúpanie? Navštívte pláž Valkane , kde si zahráte volejbal, futbal, tenis, posedíte si v miestnych kaviarňach, reštauráciách či len tak na móle.

Stredomorská kuchyňa je najlepší objav na svete. Môžete jesť, koľko chcete a nepriberiete. Keď sa však bojíte opaku, skočíte do mora a všetko vyplávate. A tie chute! Zbožňujete plody mora? Navštívte blízku dedinku Banjole a vychutnajte si s veľkou pravdepodobnosťou najlepšiu reštauráciu s darmi mora. A ako sa volá? Batelina, príjemná rodinná reštaurácia, čerstvé ryby, mušle, chobotničky, skvelé víno a skutočný gurmánsky zážitok. Ďalším miestom, kde každý foodie bude spokojný, je aj Ribarska koliba , ktorá slúži aj ako hotel. Takže, keď to preženiete s jedlom a chutným chorvátskym vínom, ubytovanie nájdete veľmi rýchlo. A čo nájdete na tanieri? Čerstvé grilované ryby, steak z tuniaka, chutné dezerty a veľmi príjemné prostredie. Ideálne miesto na večeru. Ono, celkovo rozhodnutie dať si dobré víno, nemôže byť nikdy zlé a v Chorvátsku toto platí dvojnásobne. A v Istrijskom regióne? Rovno štvornásobne.

KAM ZA ZÁBAVOU, VÝLETMI A KULTÚROU?

Veľkou atrakciou a rozhodne oprávnene sú Lighting Giants. Môžete si ich užiť od začiatku júla do polovičky septembra. Čo to vlastne je? Pula má veľký prístav, takže tu nájdete veľké nákladné žeriavy. Tie sú však po zotmení osvetlené, a keď začnú pracovať, strháva sa neuveriteľná svetelná šou. Začína sa o deviatej a trvá iba 15 minút, takže budete mať chuť vychutnať si ju aj na druhý deň. Na svedomí to má dizajnérka Dean Skira a jej dielo dokáže zahrať na 16-tisíc rôznych svetelných odtieňov. Podmanivé, čo poviete? Skvelým miestom na výlet je skupina ostrovov Brijuni. Na jednom z nich mal svoju rezidenciu aj bývalý juhoslovanský prezident Tito. Hovorí to o jeho dobrom vkuse, pretože Brijuni sú chorvátskym národným parkom. Dostanete sa tam špeciálnym vlakom alebo trajektom, skvelé miesto na poldňový výlet.

Ani za kultúrou nemusíte chodiť ďaleko. Napríklad v historickej Arene v júli a auguste si vychutnáte skvelý letný festival – veľa koncertov klasickej, popovej či rockovej hudby. Svoju hudobnú šálku si tam nájde každý. V tomto období je mesto plné, takže je lepšie si svoje ubytovanie zarezervovať vopred. Viac ako výborne vám poslúži hostel Most. Nielen pre milovníkov histórie je určený Festival Speriorum. Miestni obyvatelia sú na svoju históriu hrdí a tak každoročne v polovici júna organizujú tento festival, ktorý vám ukáže, ako sa žilo v Ríme. Rímske divadlá, dobové hostiny, odevy, hudba a tanec. Celý festival je jedno veľké predstavenie. Pre mladšie generácie tu je festival Dimensions s elektronickou hudbou a festival Monte Paradiso s reggae, punkovou a ska hudbou. Či ste mladý, starý, alebo jarý, Pula má pre vás program pripravený.

Hoci v Pule nenájdete atmosféru malého mestečka, kde sa dostanete všade pešo, nájdete tu niečo iné. Rímskeho ducha, kultúrne vyžitie, skvelé pláže, reštaurácie a kaviarne. Mesto vás pri vašom príchode objíme na privítanie a vy sa vďaka tomu budete cítiť príjemne. Ráno skalnatá zátoka a kúpanie v priezračnom mori, na obed pochúťka z morských plodov alebo čerstvé ryby a večer sa nechať pohltiť atmosférou mesta. Nasávať všetky pozitívne energie a chute, ktoré tu nájdete. Áno, Pula je presne o tomto.

Our top-rated cheap hotels in Pula

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Často kladené otázky o destinácii Pula