Hotely, Split (Split, Chorvátsko)

 1. 208 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 2. 81 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 3. 201 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 4. 78 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 5. 180 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 6. 92 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 8. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 9. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 10. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Split

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Split, Chorvátsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Split - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Split ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Split

  238 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 • 103 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 99 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 136 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Split: Dokonale namiešaný koktail architektúry, umenia aj gurmánskych zážitkov

Sú prezývky, ktoré by si zaslúžilo viac miest naraz. Ale kto by sa potom v nich vyznal? Tak to je aj v prípade Dubrovníku a Splitu. Boj o titul Perla Jadranu bol napínavý až do poslednej minúty , no nakoniec ho získal Dubrovník. Oprávnene, neoprávnene? Na to sa história nepýta, no jedno je isté - zaslúžili by si ho obe mestá rovnako. Keď Split nemôže byť Perlou Jadranu, nech je aspoň jeho klenotom. Históriu tu cítite viac ako slaný vzduch z mora. Mesto založil v 4. storočí rímsky cisár Dioklecián a jeho vplyv tu je cítiť doteraz. Druhé najväčšie chorvátske mesto má pre svojich návštevníkov pripravené pestré menu zložené z architektúry, prírody, mora, jedla, ulíc a kultúry. Ani v reštaurácii s Michelinovou hviezdou nemajú takúto lákavú ponuku.

OD KAMENNÝCH STAVIEB AŽ PO BOROVICOVÉ KOPCE

Keď uvidíte centrum mesta, ako prvé si poviete: „Toto mesto muselo byť pod Byzantskou nadvládou.“ A budete mať pravdu. Zmes stavebných slohov stále pripomína vplyv Byzantskej ríše. Dominantou centra a rozhodne krásnou je Diokleciánov palác. Palác bol postavený začiatkom 4. storočia a stal sa základným kameňom vzniku samotného mesta. Trochu vila, trochu vojenská pevnosť a veľa turistická atrakcia. Niet sa čomu čudovať. Je to obrovský komplex, ktorý vás svojou honosnosťou, magickosťou a históriou, ktorú vám šepká do ucha, zaujme aj na pár hodín. V komplexe nájdete aj pozostatky opevnenia, Diokleciánovo mauzóleum, ktoré bolo premenené na zvonicu a dnes slúži ako vyhliadková veža. Súčasťou je aj Peristryl, vnútorné nádvorie palácu či iné chrámy a kostolíky. Dioklecián bol megaloman a tak vyzerá aj jeho palác v Splite. Hľadáte ubytovanie v centre? Hotely a apartmány na vás čakajú. Medzi obľúbené a cenovo príjemné miesta patrí penzión Riva Luxury rooms.

Nie všetky krásy a veci, ktoré stoja za videnia, sa skrývajú v areáli tohto paláca. Nebuďte prekvapený, keď objavíte život aj mimo nich. Začať deň na hlavnej promenáde Riva v jednej z miestnych kaviarní poriadnymi raňajkami a kávou, ktorá pri mori chutí o tri triedy lepšie, je ideálny štart do dňa. Staré mesto je ďalšia magická časť po Diokleciánovom paláci, z ktorej sa vám nebude dať veľmi rozprávať. Očarila aj tvorcov Games of Thrones, ktorí tu natočili niekoľko častí. Práve toto je štvrť, kde vypnite hlavu, autonavigáciu a kráčajte len tak. Atmosféra úzkych uličiek v prímorských mestá vás vždy opantá. Krásnymi uličkami sú Bosanská či Zadarská. Chcete vymeniť kameň za prírodu? Zelenou oázou, kde sa môžete skryť pred horúcim slnečnými lúčmi, je park Marjan. Nachádza sa na rovnomennom kopci a keď vyjdete úplne hore, zjaví sa vám romantická panoráma. Ale nie gýčovo romantická. Vidíte celý Split, more, okolité ostrovy a môžete si precvičiť svoju orientáciu a skúsiť nájsť svoj hotel či penzión.

PO KAMENNEJ DLAŽBE ZA JEDLOM

Na prímorských mestách sú trhy veľkou oslavou jedla, sezónnosti a čerstvosti. Každý kuchár vám povie, že základom výnimočného pokrmu sú čerstvé suroviny. Aj vďaka týmto trhom si môžete neskôr vychutnať v reštaurácii jedlo z kuchyne skutočných majstrov. Berte návštevu jedného z nich ako predjedlo. Rybí trh v Splite patrí medzi najznámejšie trhy , no natrafíte aj na menšie, kde sa to ovocím, zeleninou, vôňami a osami len tak hemží. Rozmýšľali ste niekedy, ako vznikla dúha? Podľa všetkého tak, že niekto vysypal farby zo splitského trhu na oblohu a odvtedy sa ich dážď so slnkom snažia napodobniť. Skvelým relaxom je nakúpiť melóny, čerešne, broskyne a fľašu dobrého ružového vína a vyraziť na pláž , kde si urobíte menší piknik a taký väčší raj na zemi.

Stredomorská kuchyňa je hotový zázrak. Môžete jesť, jesť a jesť, pomedzi si to jedlo vychutnávať a aj tak nepriberiete. A keď si chcete vychutnať tú najlepšiu v Splite, rozhodne navštívte tavernu Matejuska. Malá rodinná reštaurácia blízko veľkého medzinárodného prístavu. Pekný kontrast. V reštaurácii panuje skvelá atmosféra, jedlo väčšinou z morských príšerok a plodov a počas turistickej špičky je lepšie si urobiť rezerváciu. Ale odvážnym šťastie praje. Obľúbenou reštauráciou medzi miestnymi je taverna Stare Grade. Všetko tu je poctivé a rustikálne. Rustikálne drevené lavice, rustikálne stoly a rustikálna domáca kuchyňa. Chcete vyskúšať ako chutí skutočné Chorvátsko? Zavítajte sem. A dezert? Bol by hriech, keby ste nevyskúšali pravú jadranskú zmrzlinu. Miestny sladoled, ako Chorváti volajú zmrzlinu, spôsobí, že začnete veriť v Boha zmrzliny.

PLÁŽE, MORE, LOĎKY A KULTÚRA

Čo by to bol za výlet alebo dovolenka v prímorskom meste, keby ste sa neokúpali? Medzi najkrajšie pláže patrí pláž pri hoteli Radisson Blu Resort Split. Pláž Bačvice je rovnako krásna, no je preslávená hlavne hrou Picigin , ktorá vznikla v Splite. Hrá sa v plytkej vode s loptičkou, kde sa postavia hráči do kruhu. Jej cieľom je odrážať loptičku rukou tak, aby vydržala vo vzduchu čo najdlhšie. Blbé? Možno. Zábavné? Rozhodne. Úžasnou plážou je Zlatni Rat – biely piesok, azúrové more pred vami, za vami stromy a užívate si skvelý deň na cípe , ktorý sa stráca v mori. S výbavou z miestnych trhov tam dokážete prežiť celý deň a svetovo si oddýchnuť. Keby vás predsalen ničnerobenie na pláži začalo nudiť, kúpte si lístok na loď a preskúmajte malý roztomilý ostrov Hvar.

V Splite nájdete jeden z najväčších prístavov v Chorvátsku , takže o loďky, lode a lodiská tu nebude núdza. Každoročne sa tu v apríli koná Croatia Boat Show, čo je v podstate prehliadka všetkých možných aj nemožných lodí. V júli sa tu koná kultúrne podujatie Splitské leto – jazzové koncerty, divadelné či pouličné predstavenia. V tomto období je najlepšie si zohnať ubytovanie vopred, pretože hotely a apartmány bývajú preplnené nielen kvôli festivalu, ale tiež vďaka vrcholiacej turistickej sezóne. Medzi obľúbené miesta, ktoré sa mení pre turistov na ich útočisko je hostel CroParadise Blue.

Je Split tradičné chrovátske mesto? Áno aj nie. Nájdete tu typické domčeky s oranžovými strechami, ale nájdete tu aj charizmatické byzantské stavby. Nájdete tu typické taverny a zároveň medzinárodné reštaurácie , ktoré sa snažia uspokojiť turistov. Nájdete tú krásne zapadnuté miesta, o ktorých vedia iba miestnych a pár turistov a tiež miesta, kde sa cez davy turistov ledva prederiete. Stojí za to návšteva tohto mesta? Stojí, ale urobte si ju podľa seba. Nechoďte vždy za masami, zahnite do úzkej uličky a vydajte sa vlastnou cestou. Ľutovať nebudete.

Our top-rated cheap hotels in Split

  128 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  139 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 • 70 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Často kladené otázky o destinácii Split