Trogir hotely| Hľadajte a porovnávajte skvelé ponuky na trivagu
Porovnávanie cien z viacerých stránok vám pomáha nájsť si ideálny pobyt
Nájdené pobyty: 0Prehľadané rezervačné stránky: 89

Hotely, Trogir (Split, Chorvátsko)

Hotely, Trogir

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Trogir, Chorvátsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

  • Trogir - hotely vždy za najlepšiu cenu
  • Trogir ponúka tiež lacné penzióny a hostely
  • Rezervujte za skvelú cenu!

Chorvátsky Trogir: Veľká krása na malom ostrove

Trogir je také malé mestečko, že by ste sa mohli báť, že potrebuje ochrannú ruku, aby prežilo. Hovorí sa, že dobrého veľa nebýva. Tu to však neplatí. Pri tomto meste by sa malo hovoriť, že krásneho a výnimočného veľa nebýva. A vtedy by to platilo stopercentne. Trinásťtisícové mestečko je múzeum pod holým nebom. Niečo podobné ako Český Krumlov. Tiež je zapísané v zoznamoch UNESCO a aj tu sa historické centrum mesta nachádza na ostrovčeku, ktorý od pevniny delí most. Čiovo sa volá ten ostrovček. Keď sa pozriete na neho z výšky, máte pocit, že ide o kresbu z rozprávky. Pretože takéto magické mesto nemôže byť skutočné. Dobré správy, je skutočné a vy ho aj skutočne môžete navštíviť. Stačí sadnúť do auta, rezervovať si apartmán a potom už len „dobro došli.“ Čo tu na vás čaká?

PRIPRAVTE SA NA VEĽA KAMEŇA, KRÁSNEHO KAMEŇA

Pri všetkom rešpekte k ostatným stavbám je hlavnou atrakciou pevnosť Kamerlengo. Skôr ide o rozprávkový hrad s vežičkami postavený z kameňa. Nejde o žiadneho velikána. Je to rozkošná stavba, ktorá do svojho malého mestečka dokonalo zapadá. A pritom ho stráži už takmer 700 rokov. A odkiaľ sa berie to talianske meno? Inšpiráciou pre jej meno bol Kamerlengo Camerarius, správca mestskej kasy. Dnes už vnútri pevnosti nestretnete žiadnych vojakov, no môžete si tu pozrieť film. Slúži ako letné kino. Ubytovanie tu síce nenájdete, no keď prejdete pár metrov, čaká na vás roztomilý penzión Beljan.

Hovoriť o centre mesta na ostrove Čiovo je asi zbytočné, keďže centrom je prakticky všetko. No takým väčším, ba priam najväčším centrom, je námestie Jána Pavla II. Kamenné námestie plné kamenných a opäť rozprávkových stavieb. Budete sa čudovať, ako sa tak veľa pekných stavieb zmestí na také malé námestie. Nuž, zmestí a ani si navzájom nezavadzajú. Nájdete tu, prípadne si vás tu nájde, katedrála sv. Vavrinca. Katedrála nie je postavená v jednom štýle a stavala sa dlhé roky, no neuberá jej to zo svojho romantického vzhľadu. Vnútro aj vonkajšok katedrály je umelecké dielo a ako najlepší dôkaz slúži kaplnka sv. Jána Trogirského. Choďte sa pozrieť aj hore na vežu. Uvidíte na vlastné oči, že Trogir vyzerá naozaj rozprávkovo. Na námestí uvidíte aj mohutný palác Čipiko, ale určite nevynechajte ani ďalšie kamenné stavby – kostol sv. Jána Krstiteľa či vežu sv. Marka. Nemusíte byť najsilnejší veriaci, nemusíte byť veriaci vôbec, aby vo vás tieto budovy vzbudili úžas.

UŽITE SI PLÁŽE, JEDLO A RELAX

Pláže sú od historického centra Trogiru vzdialené pár kilometrov. Jedna z najbližších a najobľúbenejších trogirských pláží je Okrug Gornji s trošku gýčovou prezývkou Okrug Copacabana. Takže vás čaká zábava, veľa ľudí, plno barov, hudby, tanca a kamienkov na pláži. Hľadáte niečo, kde si vychutnáte viac súkromia, prírody, dobrú knižku a menej ľudí? Kave Slatine je potom ideálna pláž pre vás. Za vami borovicové háje, pod vami jemný piesok a pred vami azúrové more a krásny deň. Podobnou plážou, kde budete mať ešte viac súkromia, je Krknjaši, ktorá je ideálna pre rodiny s deťmi. A predtým, ako pôjdete na pláž, môžete urobiť jednu najlepšiu vec na svete – navštívte miestny trh, nakúpte si čerstvé ovocie a vychutnajte si skvelý relax pri osviežujúcom melóne či broskyni. Nájsť ubytovanie blízko pláže nie je problém. Apartmány sú tu v hojnom počte. Pri pláži Okrug Gornji nájdete apartmán Biserka, z ktorého to je na pláž iba niekoľko minút.

Preniknite do tajov miestnej kuchyne najviac, ako to ide. Navštívte školu varenia. One day cooking class, kde sa naučíte ako pripraviť chorvátske špeciality. Ste po náročnom dni na pláži unavený? Nechajte sa obslúžiť a vychutnajte si skvelé jedlo v príjemnej atmosfére trogirských taverien. A že budete mať na výber. Reštaurácia Konoba Mlinice, ktorá je výnimočná svojim miestom – nachádza sa pri rieke, môžete si posedieť na terase, okolo vás behajú kačky a vy si vychutnávate skvelé jedlo. Rustikálny Jadran ako sa patrí. Ďalším skvelým miestom, kde môžete plne dôverovať kuchárovým rukám, je Konoba Trs. Poteší vás posedenie v romantickej záhradke pod viničovými listami a hlavne čerstvé rybacie a iné špeciality z príšeriek z mora. Chcete vyskúšať chorvátsku pohostinnosť? Navštívte morskú reštauráciu Capo v príjemnej rodinnej atmosfére, kde poznajú, čo je to porcia ako od babičky.

VYCHUTNAJTE SI MIESTNU KULTÚRU A NAVŠTÍVTE OKOLIE

Na začiatku vás toto malé mestečko očarí, no čím ste tu dlhšie, tým sa vám míňajú možnosti, čo tu robiť. Skôr či neskôr navštívite všetko a môžete len tak chillovať, popíjať kávu v miestnych kaviarničkách a užívať si život. Na grécky spôsob. Super vec. Patríte medzi tých, čo neobsedia na jednom mieste? Pustite sa do skúmania okolia. Okolité ostrovčeky, rafting na neďalekých riekach či spoznávanie morského dna. Na ostrove Vis, hoci nie je taký známy ako Hvar, nájdete niečo, čo vám vyrazí dych. Modré jaskyne. Keď vojdete do tejto jaskyne, uvidíte, ako vyzerá najkrajšia modrá. Niečo podobné ešte môžete vidieť na známom gréckom ostrove Zakynthos. Chcete loď ovládať vy? Vyskúšajte rafting v kaňone na rieke Cetina. Nie sú to divoké pereje, no aj tak ide o vzrušujúci zážitok. A čo s krištáľovo čírym morom na trogirskom pobreží? Bola by škoda nepotopiť sa a uvidieť podmorský svet.

Najväčšou kultúrnou udalosťou je tu Trogirské kultúrne leto , ktoré sa koná počas celej letnej sezóny. Program je neuveriteľne široký, od hudobných večerov, cez divadelné predstavenia až po rôzne výstavy a tematické večery. Chystáte sa sem v tomto období? Je dobré si rezervovať ubytovanie dopredu, apartmány a penzióny bývajú v tom čase preplnené. Obľúbenou akciou sú aj Dni Kairosa, ktoré sa konajú koncom júna. Skúsiť môžete tie najrozmanitejšie antické jedlá. Uvidíte pouličných umelcov, antické hry či hľadanie Kairosa. Tieto dni vám chcú ukázať, ako to vyzeralo v minulosti a chcú vám dať vyskúšať starý Trogir aspoň takýmto spôsobom.

Keď ste malý, musíte byť niečím výnimočný, aby ste dokázali zaujať. Byť malý a známy, znamená, že ste iný ako tisícky či milióny ostatných. A presne takýto je Trogir. Mestečko, ktoré vyzerá ako z rozprávky. Mestečko, ktoré neponúka nekonečno atrakcií a možností zabaviť sa, no aj tak sa do neho zamilujete. Preto, že sa nehrá na nič, čím nie je. Je také, aké je. Zaujímalo vás niekedy, ako vyzerá prirodzená krása? Tu nájdete odpoveď na vašu otázku.

Hotely Trogir

Zaujímať by vás mohli aj nasledujúce hotely...

Mestské časti - Trogir

Zaujímavé miesta - Trogir

Najobľúbenejšie destinácie

Ďalšie často vyhľadávané destinácie