Nájdené pobyty: 0
Prehľadané rezervačné stránky: 0
Porovnávajú sa viaceré stránky, aby ste našli našu najvýhodnejšiu cenu...
Nájdené pobyty: 0
Prehľadané rezervačné stránky: 0

Hotely, Hvar (Split, Chorvátsko)

Načítava sa

Hotely, Hvar

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Hvar, Chorvátsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

  • Hvar - hotely vždy za najlepšiu cenu
  • Hvar ponúka tiež lacné penzióny a hostely
  • Rezervujte za skvelú cenu!

Hvar: Dovolenka v Chorvátsku nie je iba o mori

Či je ostrov, alebo nie, na tom sa veľa ľudí nevie zhodnúť. Aj preto sa počet ostrovov, ktoré patria Chorvátsku, nedá presne spočítať. Je ich okolo 1000. Čo sa však dá presne povedať, je, že ostrov sa po chorvátsky povie „otok“. To len pre prípad, aby ste neboli zaskočení, že čo je to za čudesné slovo, ktoré všade vidíte. A tiež sa dá povedať s presnosťou aj to, že ostrov Hvar je 4. najväčším ostrovom v Chorvátsku. A nie je to iba ostrov, je to zároveň aj mesto. Hoci také maličké, že by sa nezmestilo ani do Top 100 najväčších chorvátskych miest, ale o to viac vás prekvapí, koľko pekného sa môže zmestiť na takýto malý priestor. Je to pomerne zradné. Mnoho ľudí by si mohlo myslieť, že sú tu iba samé penzióny, hotely, preplnené pláže a turistické reštaurácie, ale nie je to tak. Je tu kus histórie, má to atmosféru a miestni by vám zašili ústa, keby ste toto rozkošné mesto nazvali letoviskom. Takže čo sa vám tu oplatí navštíviť, čo ponúka okolie ostrova, kde nájsť lacné ubytovanie alebo sa dobre najesť? Odpoveď nájdete nižšie.

CENTRUM, KTORÉ BY SA NESTRATILO ANI V GAME OF THRONES

Nie je tajomstvom, že sa niektoré scény z Game of Thrones natáčali v Chorvátsku. Najväčšiu hviezdu v tomto vychytenom seriáli urobil zo seba Dubrovnik. Hoci si tam zahral aj ostrov Hvar, samotnému mestu sa nepodarilo dobyť Hollywood. To však neznamená, že sa mu nepodarí dobyť vaše srdcia. Jednou z hlavných zbraní je centrum mesta námestie s menom Pjaca. Najväčšie námestie v celej Dalmácii s rozlohou 4500 m2 so studňou uprostred a historickými budovami okolo láka turistov a žije to tu počas celého dňa. Nájdete tu napríklad Arsenal. Budova, ktorá bola v minulosti považovaná za najdôležitejšiu v celej Dalmácii, pretože sa v nej v 17. storočí opravovali vojnové lode, ktoré mali strategický význam. Na prvom poschodí Arsenalu je Hvarské divadlo, ktoré bolo postavené v roku 1612 a je najstarším verejným divadlom v Európe. Ďalšou historickou budovou, ktorá si zaslúži aspoň 3 stlačenia spúšte na fotoaparáte, je Katedrála sv. Štefana aj so zvonicou, ktorú považujú za najkrajšiu budovu v Hvare nielen miestni. Na západnom konci námestia je aj Loza a Leroj. Loza je bývalý palác vládcu a Leroj je veža s hodinami. Spolu tvoria super dvojku a dotvárajú atmosféru Pjace. Do centra Hvaru sa veľmi ľahko zamilujete. Chcete si tu nájsť ubytovanie? Skúste obľúbený hotel Villa Nora alebo penzión Komazin.

Na námestí nevynechajte ani návštevu Františkánskeho kláštora z 15. storočia, ktorý slúžil ako hospic pre námorníkov. Keby jeho steny vedeli písať, o autorovi chorvátskeho bestselleru by nebolo najmenších pochýb. Presne tak, ako nie je najmenších pochýb o autorovi prvej chorvátskej drámy, ktorý je tu pochovaný. Hanibal Lucic je meno, ktoré sa zaslúžilo o rozvoj divadla. Historickým centrom to ešte nekončí. Pripútajte sa, ešte sa len rozbiehate. Ale do kopca, takže to pôjde trošku pomalšie, pretože na kopci nad mestom stojí pevnosť Španjola, ktorá chránila Hvar pred tureckými nájazdmi. Ak ste romantici, vyberte sa sem ku večeru a vychutnajte si západ slnka. Ste realisti? Vyjdite sem úzkymi uličkami s kamennou dlažbou zavčas rána a pred vami sa vám odhalí jasná budúcnosť. No, budúcnosť možno až tak nie, ale výhľad na more a mestečko rozhodne áno. Odtiaľto uvidíte aj krásne a obľúbené Pakleni otoci, kde nájdete tie najkrajšie pláže.

KTORÉ PLÁŽE SÚ NAJKRAJŠIE A KDE SI ZAŠPORTUJETE

Chorvátsko má tú výhodu, že väčšina pláži je skalnatých alebo kamienkových. More je v nich potom priezračné, že vidíte mušľu aj 5 metrov pred vami. A aj pod vami. A také isté je to aj v Hvare. Aj v samotnom meste nájdete pekné pláže, o ktoré sa starajú prevažne hotely. 5 minút chôdzou z centra mesta máte najväčšiu mestskú pláž Amfora, o ktorú sa stará hotel s rovnakým menom. No keď chcete niečo extra, musíte opustiť Hvar. Vydajte sa na Pakleni otoci. Niektorí toto zoskupenie s približne 20 ostrovmi chybne prekladajú ako Pekelné ostrovy. Základ ich názvu je slovo „paklina“, čo po chorvátsky znamená živica. Spojenie medzi obomi ostrovmi je dobré a tak nemusíte nechtiac začať trénovať na triatlon, keď sa sem budete chcieť dostať. Vybrať najkrajšiu pláž je asi podobne jednoduché, ako sa spýtať špičkového šéfkuchára, ktoré jedlo najlepšie varí. No predsa všetky. A to isté platí aj o týchto plážach. Nebuďte však prekvapení, keď na niektorej z nich uvidíte nahých ľudí. Napríklad pláže Stipanska a Jerolim sú nudistické. Pre tých, ktorí sa nezvyknú obnažovať pred cudzími ľuďmi, je ako stvorená pláž Palmizana, kde vás zozadu chránia borovice a rozvoniava vám tu rozmarín.

Nie je to úplne šport, ale môžete si v prístave požičať malý motorový čln na celý deň, vytetovať si henou kotvu na predlaktie a celý deň sa plaviť po šírom mori. No dobre, po úplne šírom nie, lebo v okolí Hvaru sú desiatky ostrovov, ale je to skvelý spôsob ako stráviť deň. V prípade, že chcete miesto motorového pohonu používať svoje ruky, požičajte si kajak. Super miestom, kde sa môžete doplaviť je napríklad 8 km vzdialený záliv Dubovica s krásnou historickou vilou. Prípadne aj Červené útesy sú krásne. Na kajaku si budete pripadať ako Indián, ktorý sa plaví po Grand Canyone. Kajakovanie vám dalo zabrať a máte chuť sa nechať rozmaznávať? Navštívte spa hotel Adriana a doprajte si wellness, masáže a pohár miestneho vína. Presvedčíte sa o tom, že Chorvátom okrem vodového piva ide dobre aj výroba chutného vína. Lebo aj toto vám Hvar a jeho okolie ponúka.

VYPUSTITE SVOJE GURMÁNSKE JA NA SLOBODU

O tom, že natrafiť na chutné víno v Hvare nie je problém, vás presvedčí aj roztomilá vináreň Tri Pršuta. Poznáte to, ako Taliani či Chorváti robia šou, keď vám nakladajú zmrzlinu? Tu zažijete niečo podobné s tým rozdielom, že šou sa robí pri nalievaní vína. Najlepšie chorvátske vína sú tu samozrejmosťou a nechýba ani kvalitný syr. Ideálne miesto na teplé letné večery. Keby ste to s ochutnávaním vína prehnali a váš hostel či hotel vás vypľul hladných medzi obedom a raňajkami, skočte do príjemného bistra Fig na kávu, skvelý brunch a pokojne aj pohár vína. A keď chcete skutočný gastrozážitok, kde vám budú aj z očí tiecť slinky, vyberte sa do reštaurácie Dalmatino. Servis, jedlo a prostredie je svätá trojica, na ktorej si tu zakladajú. Hvar vás prekvapí aj takýmito príjemnými miestami, kde sa budete modliť za nekonečný žalúdok.

Hoci sa odborníci nedokážu zhodnúť na tom, čo je ešte ostrov a čo už nie, rozhodne by sa mohli zhodnúť na tom, že ostrov a hlavne mesto Hvar sú ukážkou toho, ako má vyzerať dovolenkový raj. Kamenné uličky, ktoré vás počas horúceho leta ochránia pred slnkom, ostrovy, na ktoré môžete utiecť pred turistickým ruchom, podniky, z ktorých odídu s úsmevom na tvári aj najväčší pôžitkári, priezračné more a pohostinnosť domácich. Potrebujete k skvelej dovolenke niečo viac? Ak áno, aj to na Hvare nájdete, iná možnosť neexistuje.

Hotely Hvar

Zaujímať by vás mohli aj nasledujúce hotely...

Zaujímavé miesta - Hvar

Najobľúbenejšie destinácie

Ďalšie často vyhľadávané destinácie