Hotely, Bojnice (Trenčiansky kraj, Slovensko)

  98 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  114 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 1. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 2. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 3. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 6. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 8. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Bojnice

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Bojnice, Slovensko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Bojnice - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Bojnice ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Bojnice

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Romantické Bojnice: Dostali Baťu aj filmárov, čo ponúknu vám?

V Bojniciach žili prví obyvatelia už pred viac ako 100-tisíc rokmi, čo dokazujú okrem nájdených mamutích kostí aj rôzne praveké nástroje ako pazúriky či pästné kliny. Okrem toho sú známe hlavne vďaka Bojnickému zámku a termálnym kúpeľom, ktoré si pochvaľovali aj hradní páni. Samotné mesto však veľkou krásou neoplýva. Keď napíšete „Bojnice“ do internetového vyhľadávača a pozriete si obrázky, vidíte fotky zámku, zámku, zámku, kúpeľov a zase zámku. Keď sa sem však chystáte na víkend, nemusí vás prepadnúť strach v kukle s výkrikom: „Budeš sa tu nudiť!“ Nie, nebudete sa tu nudiť, pretože samotný zámok ponúka program pokojne aj na dva dni. Keď k tomu pripočítate spomínané kúpele a wellness, krásnu okolitú prírodu a atrakcie ako Vodný svet v Sebedraží, kde nájdete „hotel“ vo vigvame, objavili ste jedno z najlepších miest na Slovensku pre dovolenku s deťmi. Čo by ste teda mali navštíviť, kde sa budú vaše deti zabávať a kde nájdete lacné ubytovanie?

BOJNICKÝ ZÁMOK – NAJKRAJŠÍ NA SLOVENSKU

Ak by neexistoval nemecký hrad Neuschwanstein, ktorý inšpiroval Disneyho, aby ho použil ako súčasť svojho loga, zrejme by to bol práve Bojnický zámok, ktorý by sme mohli vidieť na začiatku každého Disneyho animáku. Aj napriek tomu sa tu natáčalo dosť filmov. Medzi tie najznámejšie patrí Fantaghiro alebo Šíleně smutná princezna. Prvá písomná zmienka o hrade pochádza z roku 1113. Romantická stavba je v podstate chimérou – nájdete tu prevažne gotické a renesančné prvky. Ešte predtým, ako pretnete ceduľku s nápisom „Bojnice“, uvidíte vežičky zámku postaveného na travertínovej skale. Jeho súčasťou je veľmi zaujímavé múzeum, kde uvidíte mučiareň, vyzdobené izby či kryptu s hrobkami. Jedna z hrobiek, tá Pálffyho, je opradená legendami, pretože z nej dlhé roky nevysvetliteľne tiekla hustá tekutina. Zámok pripravuje pre návštevníkov rôzne atrakcie – sú tu sokoliari, šermiari, pred bránou rastie aj slávna lipa kráľa Mateja, ktorá vás dostane na prvý pohľad. Deti zbožňujú hlavne Medzinárodný festival duchov a strašidiel, ktorý sa tu koná každý rok. Vtedy sa zámok zmení na centrum tých najstrašidelnejších bytostí a prehliadka sa koná vo večerných hodinách. Ak by ste hľadali lacné ubytovanie s výhľadom na vežičky, skúste penzión Juko. Máte záujem o niečo luxusnejšie? Štvorhviezdičkový wellness hotel Pod zámkom sa postará o to, aby ste sa cítili aspoň ako gróf Thurzo za čias jeho najväčšej slávy.

NAJSTARŠIA ZOO NA SLOVENSKU A KÚPELE

Bojnice sa môžu pýšiť najstaršou zoologickou záhradou na Slovensku aj bez toho, aby im rástol nos dohora. ZOO bola založená v roku 1955 v tesnej blízkosti zámku. Toto miesto bolo vybrané aj preto, lebo už v roku 1943 bol obyvateľom hradnej priekopy diviak Mišo, ku ktorému sa neskôr pridali aj srnky a iná lesná zver. A tak tu vznikla ZOO, ktorá sa pýši slonmi, medveďmi, opicami, papagájmi, ale aj teráriom s plazmi a pavúkmi. Bojnická ZOO vám ukáže približne 3000 zvierat z viac ako 400 rôznych druhov. Neďaleko od ZOO aj zámku je termálne kúpalisko Čajka s tromi bazénmi. Dva detské a jeden pre dospelých , vidíte? Naozaj si tu deti prídu na svoje. Teplota vody v týchto bazénoch sa pohybuje od 27°C do 31°C. Nevýhodou je, že aj keď ide o termálne kúpalisko, je otvorené iba od júna do augusta. Tento nedostatok sa vám snaží vynahradiť krásnym výhľadom na zámok a celkom sa mu to darí. Kúpele v Bojniciach majú 9 prameňov a ten najteplejší z nich má 52°C. Liečia sa tu hlavne pohybové, ženské a nervové problémy. Ale nevyhodia vás ani vtedy, keď ste zdravý, navyše si užijete skvelý regeneračný víkend. Veľmi príjemné ubytovanie vám ponúka hotel Thermal alebo liečebný dom Lysec. Nechýba ani vychytené wellness centrum, v ktorom si vychutnáte bylinkový či soľný kúpeľ, fínsku saunu, ale aj sanárium. Keby ste sa chceli ísť okúpať do najväčšej priehrady v regióne, super správa – tá je z Bojníc vzdialená iba 13 km a volá sa Nitrianske Rudno.

VYDAJTE SA NA VÝLETY DO OKOLIA

Deti určite poteší Múzeum praveku v Prepoštskej jaskyni , ktorá je takmer priamo v Bojniciach. Čo tu robí takéto múzeum? Lebo v okolí Prepoštskej jaskyne sa objavila keramika, pästný klin či pazúrik, ktorý vyrobil neandrtálec. Múzeum je veľmi pekné, prechádzka prírodnou expozíciou pútavá. Uvidíte figuríny v dobovom oblečení, mamutie kly trčiace zo zeme a ak chcete, aby si deti túto atrakciu vychutnali čo najviac, zoberte ich na nočnú prehliadku, ktorú absolvujú s fakľou. Síce by si ju mali po správnosti zapáliť rovnakým spôsobom, ako pravekí ľudia, tu to však bude trochu zjednodušené, no zážitok ostane aj tak obrovský. Ďalším miestom, ktoré si zamilujú hlavne deti, je Vodný svet v Sebedraží. Ten je od Bojníc vzdialený približne 9 km, takže žiadna ďaleká výprava sa nekoná. Teda aspoň dovtedy, kým tam nedorazíte a neuvidíte tradičné indiánske stany. Deti budú unesené zo stanov, pirátskej lode a račej farmy. Starší si môžu odpočinúť na rybačke, pri hraní golfu alebo si opiecť niečo pri ohni. Zo Sebedražia to máte iba tri kilometre za ďalšou zaujímavou atrakciou. Tou je Hornonitriansky banský skanzen v Cigeli. Prehliadka nefunkčnej bane v baníckom vláčiku pod zemou je veľkým lákadlom pre všetky vekové kategórie. Okrem bane si môžete pozrieť aj prehliadku fotografií, ktoré vám priblížia históriu a hlavne náročnosť banského remesla. Ak hľadáte peknú prírodu, určite nevynechajte túru na Kľak či Vtáčnik. Dobrá prechádzka nie je nikdy zlá.

Hoci by sa Bojnice „uživili“ ako skvelé miesto na predĺžený víkend či rodinný výlet aj vďaka zámku a ZOO, nenechávajú nič na náhodu. Pridávajú sa aj Bojnické kúpele, ktoré tak trochu neprávom chrlia termálnu vodu v tieni iných kúpeľných miest, lebo nie nadarmo ich kedysi kúpil Baťa a ešte dávno pred ním si tu liečili svoje boliestky šľachtici. A ak sa vám bude zdať, že ste videli všetko aj Múzeum praveku, po okolí je množstvo miest, ktoré sa vám o program, a dobrý program, postarajú – Nitrianske Rudno, zrúcanina Sivý Kameň v Podhradí, Sebedražie či obec Koš s golfovým ihriskom. Chcete zobrať deti na peknú dovolenku alebo si užiť romantiku na Slovensku? Práve ste objavili skvelé miesto.

Our top-rated cheap hotels in Bojnice

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Často kladené otázky o destinácii Bojnice